haftada 2 kez calismak yetermi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve YipMan tarafından 23 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. YipMan

YipMan Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Selamün aleyküm arkadaslar. karate ve hapkido dövüsleriyle ilgilendigim icin haftanin 5 günü mesgulum ancak cuma ve salilari gidiyoruk fitness salonuna ve ortalama 2,5-3 saat calisiyorum. Sizce bu yeterlimi vücut gelistirmek icin yoksa daha fazlami gitmeliyim salona? bench_O

2. bodytaha

bodytaha Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    3 gün idealdir fakat iki günde faydalı olmayacak diye birşey yok. Saatler ban afazla geldi biraz. 2.5-3 saat gerçekten yüksek çalışma saatleri. öncelikle bunu düşürmeni öneririm. İyi çalışmalar...

3. YipMan

YipMan Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bunun 1 saati kosuyorum kardes sirf kas yapmiyorum.

4. Adanalı01

Adanalı01 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş uğraştığın sporlarla beraber fit bir vücut yaparsın ama hacimli bir vücut çok zor vücudun dinlenmeye ihtiyacı var 5 gün karete yapmak vücutun gelişmesi açısından çok yıpratıcı 1-2 gün olsa mesela kardiyo çalışması yerine geçer 3 günde vücut çalışırsın daha fazla ölçü alırsın ama dediğim gibi amaç hafif fit bir vücutsa yararı bile olur uğraştığın diğer sporların. 2.5-3 saat fazla yanlız 2 saat max yeterli bence bir antremanda göğüs-kol 2 antreamanda bacak-kanat-omuz bide çok hareket yapma hepsinden temel olan 2 -3 hareketi yap yeterli olur kolaylıklar dilerim kardeş

5. kemald

kemald Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    bodytaha'nında dedigi gibi 3 gün idealdir ve bence 1 saat koşuyu bırak onun yerine agırlık çalış .

6. YipMan

YipMan Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kondisyon önemli benim icin kardes hersey kas degildir. bench_O

7. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    BEN HAFTANIN 3 günü boksa gittigim için haftanın 2 günü body yapıyorum gelişme böyle daha hızlı oluyor 3 güne çıkarttıgımda hem boks antrenmanında zorlanıyorum hemde isteksizlik başlıyor yani yaptıgım spora yardımcı olsun diye body çalışıyorum az öz ama dogru çalıştıgın sürece faydalı oluyor :)

8. YipMan

YipMan Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yani 2 kez calismak yeter diyorsun anladigim kadariyla. bench_O

9. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Ne amaçladığınıza göre değişir bu.

Bir an önce kas geliştireyim diyorsanız haftada 2 kezle kolay kolay sonuç alamazsınız.

Yukarıda yazdığınız gibi kondisyon önemli diyorsanız, yeterli olabilir.

Ayrıca günde 3 saat vücut geliştirme yapılmaz. Antreman süreniz 45 dk veya 1 saat olmalıdır. 2-3 saat sadece vücut çalışırsanız, son hareketlere enerji kalmayacağı gibi sakatlanma riskiniz de var. Bunların haricinde 3 saat gibi bir süre sonunda kas geliştirmekten ziyade kas kaybedebilirsiniz. Ne kadar uzun çalışma o kadar çok gelişme gibi bir düşünce sizi büyük hüsrana uğratır.

Beslenmenize de dikkat edin. Vücut geliştirme antremandan çok doğru beslenmeyle yapılır.

10. YipMan

YipMan Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hep negatif hep negatif birinizde iyi bisey söyleyin be kardesim kafa_. Cok mantiksiz ne kadar cok calisirsan okadar iyidir vücudun agrimadan bir gelisme olmaz bence. bench_O

11. jetthefast

jetthefast Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    diger sporlarla ugrastiginiz icin tam olarak ne kadar faydalanabiliyorsun biklmiyorum ama vg icin haftada 2 kez antreman kesinlikle yeterli degil. diger sporlarla calisma sekliniz bunu tamamliyorsa o baska

12. bodytaha

bodytaha Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Sen söylediklerimize negatif diyeceğine biraz bilgilende öyle konuş bence. Çok çalışman bildiğin gibi o kadar da iyi birşey değil. Overtraining diye birşey var. Foruma bir göz gezdir ondan sonra dediklerimiz daha iyi anlıycaksın.

vinternatt bunu beğendi.
  13. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Aslında kaale bile almayıp yanıt yazmayacaktım ama arkadaş buraya bilgi edinmeye değil motive olmaya gelmiş anlaşılan. Bekliyor ki hepimiz "yürü be" diyelim, gaz verelim. Diğer bir başlığında da 60-70 kiloyu her kas grubuyla 50'şer kere kaldırıyorum diyordu. Yine aynı başlıkta, "ben egzersiz planıyla falan uğraşamam" demişti, kafasına göre çalışıyor anladığım kadarıyla. Beslenme konusunda da pek bilgisi olduğunu sanmıyorum.

Çok uzun çalışmak daha fazla gelişme demek olsaydı, hepimiz 7 gün 24 saat ağırlık çalışırdık. Arkadaşın yaptığı vücut geliştirmekten ziyade demir hamallığı...

Yipman, sen bildiğini yap güzel kardeşim. 2-3 ay sonra kas kütleni kaybetmeye başladığında veya sakatlandığında "niye böyle oldu" diye fellik fellik makale ararsın okumak için...

bodytaha bunu beğendi.
  14. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    başka sporla ugraşılıyorsa haftada 2 gün vg yeterlidir. normalde 1 haftada yapılan çalışmayı ben 2 haftada yapıyorum tek fark bu. gelişiyor muyum evet gelişiyorum.
    vg dogru şekilde yapıldıgında yani kaslarınıza hükmedebiliyoranız inanın 45 dk bile yeterli olabiliyor.

15. YipMan

YipMan Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bak gardas. benim beslenmeyle felan isim olmaz zaten 115 kiloyum ve diyetteyim az yiyorum. Spora gelince 2-3 saat dediysek bunun 1 saati kosma geri kalanida kas egzersizleri ama yavas yavas dinlenerek. evet 60-70 kilo arasi calisiyorum ve en az 50 kez tekrar ediyorum. yani anlayacagin okadar ölümcül derecedede calsimiyorum. pekde bir faydasini görmedim 1 aydir yapiyorum ama bosa yapiyorum galiba.

16. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Beyefendi (defalarca bana "bak gardaş" diye hitap etmenizden rahatsız olmaya başladım, kıraathane değil burası.), beslenmeyle işiniz olmaz, antreman programı, plan falanla uğraşamazsınız, o da size ters... E bunlar zaten vücut geliştirmenin temelleri, doğru beslenme ve planlı, disiplinli antreman.

Sadece 60-70 kilo demir yığınını kaldırarak kas yapabileceğinizi mi zannediyorsunuz? Kaslarınızı balon gibi görüyorsunuz herhalde, havayla doluyorlar siz ağırlık çalışınca...

Boşu boşuna hamallık yapmamanız için şu başlıkları okumanızı tavsiye ediyorum;
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/r-al-ma-overtraining-t98.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/antreman-ile-lgili-en-ok-t11362.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-le-lgili-en-ok-t11364.html

Kas geliştirmek istiyorsanız doğru şekilde besleneceksiniz ve doğru şekilde çalışacaksınız.

Bana bunlar ters diyorsanız, sadece karateye devam.

Son düzenleme: 25 Ocak 2011
  17. YipMan

YipMan Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sen bana kiro mu demek istiyosun? harbi cok kirildim daha fazla bu sitede kalamam bu sartlar altinda bu bana bir hakarettir. Ayrica zaten sismanim diyorum kardes daha neye dikkat edeyim cok protein tüket mi demek istiyosun

Son düzenleme: 25 Ocak 2011
  18. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Kurallar gereği kişilere nickleri ile hitap etmelisiniz.

19. YipMan

YipMan Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    tamam saydam.

Sayfayı Paylaş