Hafif Ağırlık Çalışması ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve faroz19 tarafından 28 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Arkadaşlar hafif ağırlıklarla yani 1 kg ağırlıkla yapılan vücut hareketlerine ne deniyordu ayrıca bu hareketleri forumda aradım bulamadım yardımcı olabilirmisiniz ? Resimli ??

2. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Hafif ağırlık çok tekrar=Fitness ama Bu 1 Kg olarak değerlendiriliemez her birey için değişir bazı sporrculara 10 Kg hafif gelirken bazısına 2 Kg hafif gelebilir

faroz19 bunu beğendi.
  3. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Eyv.teşekkürümüde ilettim butondan :) bişey daha az ağrılık çok tekrarda kaslar daha sağlam ve uzun ömürlü olduğu doğrumu ?

4. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Uzun ömürlü demeyelimde laktik asit salgılanmasına karşı dayanıklılığı arttırıyo yani daha az yoruluyor. Yani çok uzun süre koşmanızda size fayda sağlayabilir gibi.

5. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Ben hergün her sabah ve akşamüstüne doğru en az 1 saat bisiklet sürüyorum dışarda yani ağırlık çalıştığım zamanlarda bu kadar bacak kası yapmamıştım bisikletle abartmıyayım ama hatlar falan herşy ortaya çıktı.Yani sonuçta ağır çalışarak 1 dkda yoruluyorum bisikletle 2 saat durmadan pedal çeviririm.Bir nevi bisiklette Fitness e giriyor değilmi,onun için merak ettim az ağırlıkla yapılan kas daha kalıcı ve güzelmi olur diye

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben bırınden ogrenmıstım az agırlıkla cok tekrarla yapınca kasın hatları belırgınlesıyormus dıye duydum ama dogrumu bılmıyorum bılen varsa acıklarsa sevınırız

7. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Kasların belirginleşme nedeni vücuttaki yağların azalmasıdır.Yani yağ oranı vücutta ne kadar azsa kaslar o kadar belirgin gözükür.

8. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Peki bu hafif ağırlıklarla hergün aynı bölgeleri çalıştırsak bir zararı olurmu ? yani omuz sırt göğüs kol bacak 1 kg lık ağırlıkla ki çalıştırdığım zaman feci şekilde yanıyorlar hergün çalıştırsam bir zararı olurmu ? yoksa bodybuilding deki gibi 1 gün araylamı ?

9. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle hafif ağırlık kişiden kişiye göre değişir.Sana kendimden örnek vereyim 20 kg ile 8 tekrar 4 set çıkaran kişiler vardı salonda.Ben(şimdi ara verdim spora) 50 kg 4 set 18 tekrar yapardım.Başkası daha fazla yapardı.Yani tekrarı ve ağırlığı birey kendisi belirler.Ama bu az ağırlık asla 1 kg değildir.Belki yana eğmelerde 1 kg kullanılabilir o da bel kalınlaşmasın diye.1 kg ile yapılan antreman Fitness a girmeyebilir kültür fizik hareketlerine girmesi daha muhtemel çünkü altı üstü 1 kg.Ayrıca az ağırlık çok tekrarın adı Fitness tır.Ama fitness ağırlık çalışmasından ibaret değildir.Fitness Cardio+Ağırlık çalışmasından ibarettir.Az ağırlık çok tekrarda kasın daha diri olduğu kof olmadığı doğru,daha dolu dolu gözüktüğünü ben kişisel olarak düşünüyorum.Bir bilimselliği varmı araştırmak lazım.Ayrıca Yukarıda da söyledim bisiklet vs Fitness a girmez.Fitness ın cardio bölümüne girer.Eğer ağırlık kaldırmıyorsanız bu fitness değildir.Az ağırlık çok tekrarla ayrıca çok fazla hacim yani kas elde edilmez.Edilir ama çok fazla değil.Genelde mevcut adele güçlenmiş olur ve hatlar belirginleşir.Vücut şekil alır.Hafif ağırlıkta olsa yüksek ağırlıkta gün aşırı çalıştırman gerekir bir bölgeyi.

faroz19 bunu beğendi.
  10. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Ben 7 ay kadar vücut geliştirmeye gitmiştim,üniv.nedeniyle ara vermek zorunda kaldım yaz gelincede yüzmeyi düşündüm ve şuan yüzmeye gidiyorum.Bir bakıma o yüzden sormuştum hergün hafif kilolarla çalıştırmak zararlı olurmu diye yani hafiflerle çalıştırdığım zaman dediğiniz gibi "Genelde mevcut adele güçlenmiş olur ve hatlar belirginleşir" evet bu gerçekleşiyor.Ama bunu hergün yapmam sakıncalı olurmu ?

11. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Fitness da olsa hergün değil gün aşırı.

12. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    1 gün arayla haftada 4 gün yeterli olurmu kasların dinlenme süreci için ayrıca yüzmeye gittiğim günler yapsam ? sabah ve akşam üstü hangi saaatlerde çalıştırmalıyım vücudumu ?

13. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Pazartesi-çarşamba-cuma-pazar(1. hafta dolmuş oldu)
    Salı-perşembe-cumartesi-pazartesi(2. hafta dolmuş oldu)
    Çarşamba-cuma-pazar-salı(3. hafta dolmuş oldu)

Bu şekilde kaydıra kaydıra gün aşırı yaparak haftada 4 gün yapmış olursun.Kaydırmadan yapmak istersen 4 değil 3 gün yapmalısın(kaydırmaktan kastım günleri gün aşırı olarak ayarlamak).Onun içinde klasik pazartesi-çarşamba-cuma programını uyguluyabilirsin.Yüzmeyle aynı gün tavsiye etmem zaten yüzme tüm kasları çalıştırıyor üstüne fitness kasları zorlar.

faroz19 bunu beğendi.
  14. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Çok yardımcı oldun.Allah razı olsun :)

15. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Arama Butonundan Definasyon veya Bulk Diye Aratırsan Sorularına YAnıt Bulursun

16. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    hafif agırlıkla çok tekrar yapınca kas hatları belirginleşir kaslarda düzeltme daha rahat yapılır 1kg agırlık sa çok hafif onla birşey olmaz.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:25 ----------

kaslara şekil verilir ama hacim konusunda pek ilerleme olmaz hafif agırlıklarla.

faroz19 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş