hacimmle kas kütlesi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve esesfrkn10 tarafından 28 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. esesfrkn10

esesfrkn10 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar hacimle kas kütlesi inşa etmek aynı şeymidir? birde ben 58 kiloyum vücut iyi görünüyo ama biraz daha hacimmi kütlemi denir artık blmiyorum ondan yapıp kasları şekillendirmek istiyorum en sağlıklı kas gelişimi nedir güreşte olsun kavgada olsun en önemlisi futbolda hangisi önemlidir.

2. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Futbolda önemli olan kondisyon dayanıklılık ve güçtür... Omuz mücadeleleri olsun ataklar olsun. sağlam olman lazım.. Normal hayatta bana sorarsan patlayıcı kuvet en iyisidir...

Kasları hacimlendirmek için ağır kilolarla az tekrar yap. ( ağır kilolar dediysem sakatlanacağın kilolarla değil. son tekrarlarda seni zorlayacak kilolar...)

Hacimlendirdikten sonra define ( şekilli ) gözükmesini istersen düşük ağırlık çok tekrar 12 15 tekrar yapman lazım ..
    tabi bu iş vücut tipine göre değişebilir. Bir araştır derim...

Bknz.. Mezomorf ektomorf endomorf

Son düzenleme: 28 Nisan 2012
  3. esesfrkn10

esesfrkn10 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumun için çok teşekkür ederim.Ama benim kafam daha aydınlanmadı şimdi hacimle kütle aynı şeymi anlayamadım ben 58 kiloyum 1.73 boyum var ektomorfum https://www.google.com.tr/imgres?q=...0&ndsp=27&ved=1t:429,r:3,s:0,i:81&tx=57&ty=56 BU abimiz gibi olmasa böyle bi vücut istiyorum bu vücuda ulaşmak için nasıl çalışmak gerekiyor bu hacimmi yapmış ne yapmış ?kasların belirgin olması güç kuvveti belirtmez değilmi ?Futboldada kas çalışırken dumbbel lar yerine vg squad deadlift gibi hareketlerimi yapsak daha iyidir ? Birde üst tarafımızı hacim bacaklarımı futbol için çok tekrar yapsam bi sorun olurmu bacaklarım dayanıklılığı bakımından yada önce kas büyütüm sonramı çook tekrar yapmak gerekir kas olmadan çok tekrar bi işe yaramazmı uzun oldu kusura bakmayın ama asıl sorularımı yazamadım net gitti :D resim açılmassa kısacası cristiano ronaldo gibi bir vücut kendini hiç sevmem ama:D

4. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    :D İlk olarak öyle bir vücut için hacimlenip sonra da define olman gerekiyor.. Yani öyle hemen yapılacak bir vüct değil. Beslenmene dinlenmene dikkat etmen lazım. Genetiğin de iyi olması lazım. Futbola gelince bana sorarsan ağır çalışman yararına olur. Kuvvet artışı sağlarsın. Sonra az ağırlık çok tekrar ile dayanıklı hale getirirsin.. Kalfları da ihmal etme... Bir de oynadığın yere göre değişse de laktik asit direncini artırmaya bak.. Yani çabuk kesilme:) Bunun için internette bir çok koşu programı var.
    ( dipnot: kasları çalışmadan önce lütfen ısınma hareketlerini es geçme... )
    Ayrıca futbolcuysan üst vücudu fazla hacimlendirmen eski çevikliğini bir nebze kaybetmene neden olur:)

Kolay gelsin..

( ayrıca ektomorf olduğun için hacimlenmen için kesinlikle 8 tekrardan fazla yapma.. Ve set aralarında max. 1,30 dk dinlen.. Bölgeler arası 10 dk dinlenmen gelişim için yarar sağlayacaktır... Ve beslenmene oldukça dikkat et. Zaten kolay kolay yağlanmazsın:)

Yanlış bilgi vermişsem kusura bakmayın...

Son düzenleme: 30 Nisan 2012
    esesfrkn10 bunu beğendi.
  5. esesfrkn10

esesfrkn10 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim eyw. gayet güzel bir yorum yazmışsın şu laktik asit direnci artırmayı bayağı araştırıcam çok önemli gibi duruyor birde bu direk ağır yüklenirsen kas artışından ziyade kilo alırmışız bu doğrumu ?bide hacimle kas kütlesi aynı şeymi hala çözemedim :D

6. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Evet aynı şey :) İnternette koşu programları var. Laktik asit direnci derken bundan bahsettim yani kondisyon olayı:)
    Direk ağır yüklenirsen ( bundan önce kası iyice ısıt sakatlanmasın) ölçü kaznırsın yani kas kütlesi:)

İyi forumlar..

esesfrkn10 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş