Hacim yapmaya çalışırken definasyon ve rejim doğru mudur?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Lethality tarafından 1 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Lethality

Lethality Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar , ben 2 yıldır body yapıyorum , Kolum 37 filan şu sıralar ve 0 yağ 0 şekerli rejime başladım , beslenme düzenim ;
    Sabahları ;
    4 yumurta beyazı , 1 kase light sütle sade cornflakes , 150 gr light peynir , 1 dilim kepek ekmeği
    sabah-öğle arası;
    yeşil elma - yanına 2-3 badem 1 fındık
    öğle yemeği ;
    haşlanmış nohutlu pirinç pilavı , veya 0 yağlı kepekli makarna üstüne light peynirle , yanınada light ton balığı
    Öğle akşam arası ;
    30 Gr Protein tozu 300 ml light sütle
    Akşam;
    150 gr tavuk , light yoğurt , yanınada salata
    Ağırlıklarımı yüksek tutuyorum setleri genelde 10 8 8 6 filan yapıyorum , göğüs önkol , omuz arka kol , sırt -kardio , bacak-kardio olarak yapıyorum
    sizce bu şekilde hem kaslarımı büyültüp hem definasyon yapabilir miyim? bende fazla hacim yok çünkü Boy 177 Kilo 79 , kol 37 , Omuz 121 göğüs 100 daha..Ultimate Nutrition Liquid aminosuyla protein tozunu kullanıyorum , hocalarım tavsiye verirse çok sevinirim napıcağımı şaşırdım 1 ay daha yemeğe mi abansam ?

2. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    böyle hem sıkı çalışıp hemde sıkı diyet yapmanın bir amacı olmalıdır yani yarışmacı olsaydın yarışma tarihine kadar en az 120 gün sıkı diyet ve ona göre sıkı bir difinasyon idmanı yapman gerekirdi ama senin amacın nedir yani bu diyeti devam ettirip aynı zamanda sıkı çalışırsan mutlaka sonuç alırsın ama ne için bu sonuç yazın plaj için mi yada kendini hayal ettiğin gibi görüp sonra tekrar salmak mı bu kadar kasıpta sonra bırakmak yazıktır bence yani yine söylüyorum yarışmacı olsan ve yılda 1 yarışmaya girdiğini düşünsek çekilen her çile kutsaldır yarışman bittiğinde 1 ay dinlenir yiyemediklerini yer hırsını alırsın sonra yine diğer yıla hazırlanmaya başlarsın ama senin amacın nedir merak ettim ?

bence bu kadar katı bir diyet yapmaktansa seni üzmeyecek ve yağ yakımını daha uzun süreye yayacak bir diyet uygula derim bu sayede formunuda daha uzun süre korursun ama diyetinde seni bezdirmez.

3. Lethality

Lethality Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ oranım şu an vücutta %19 çok fazla geldi bana onu bi an önce %14 lere indirmek için bu diete başladım ilk haftam bitti ,6 haftalık bi diet , yazın plaj vücudu amacım ama zaten kolum 37 yani , erken mi sizce , bu diet kolu çok mu düşürür yada vücudu genel olarak ? günde 160 gr fln protein alıorm bazen geçiormda

4. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    kolu düşürür derken herşey ölçü değildir eğer yağlı olarak 37 geliyorsa ve yağların eridikten sonra 33 gelecekse bırak 33 gelsin çok daha güzel durur benim demek istediğim bu kadar kısa zamanda form tutup sonra ne yapacaksan o formda kalmak için bu sıkı diyete devam etmek zorundasın bence daha rahat bir diyet yap sadece yağsız beslenmeye önem ver 2 ayda olacağına 6 ayda olsun sonrada yakaladığın formu daha uzun süre korursun çünkü diyetin daha gevşek olacağından alışman ve bu şekilde beslenmeye devam etmen çok daha kolay olur sen bu diyeti belki üztün bir iradeyle ve sabırla 6 hafta yaparsın peki sonra ne olacak yine yağlanacaksın bence bazı şeylerin kalıcı olmasını istiyorsan daha uzun sürelere yaymalısın.

5. Lethality

Lethality Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    işte bu 6 haftadan sonra dikkat edicem ama 6 hafta sonunda bu diyet ve çalışmayla ii bi vücut alabilir miyim acaba

6. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    deneyip göreceksin fotoğraf paylaşırsan bizde görücez umarım başarılı olursun kolay gelsin.

7. Lethality

Lethality Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Birşey daha sorucam bu topicle alakalı , L-Carnitine ile haftada 1 Kardio yapıp , antremanlardan öncede kullanıp , hemde amino asit creatine ve protein tozu kullanmak mantıklı mı yani hem yağlarımdan kurtulayım hemde kas gelişimim devam etsin ? olur mu böyle ?

Sayfayı Paylaş