Hacim,yağ yakma, karbonhidratlar, makarna hakkında bilgi ve beslenme tavsiyesi...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jamesjay tarafından 1 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. jamesjay

jamesjay Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Selamlar arkadaşlar, günlerdir sürekli o başlıktan bu başlığa atlıyorum forumda ama o kadar

fazla fikir karmaşası var ki bazı konuların tam olarak cevaplarını oturtamadım kafamda.

Öncelikle son 3 senelik süre zarfında dönem dönem arkadaşlarla takılmaca diye tabir

edebileceğimiz şekilde VG yaptım ama hiç bu kadar profesyonel düşünmeye çalışıp hırslanmamıştım

şu ana kadar. Beslenmeme pek dikkat etmediğim için 80 kg ve nispeten yağlı bir göbeğe sahip

olmuştum zaman zarfında. (Boy 1.78) Ve beslenme şeklimi değiştirmeye karar verdim önce.

Aşağıdaki yanlış olduğunu bildiğim ama her nedense devam etmekte ısrar ettiğim programla

başladım.

---Kahvaltı---

*3 ufak cherry domates
    *1 orta boy salatalık
    *Maydonoz yeşillik vs...
    *2 haşlama yumurta (biri sarısız)
    *Yeteri miktar yağsız tuzsuz lor peyniri
    *3-4 adet zeytin
    *3-4 tatlı kaşığı bal
    *birkaç adet ceviz
    *1 bardak sıkma greyfurt-portakal suyu
    *1 dilim kızarmış kepekli ekmek

O dönem kahvaltımı öğleye doğru yediğim için 18-19.00 suları bir de akşam yemeği olarak günde

sadece iki öğün yedim ve kesinlikle ara öğüne girmedim.

---Akşam---

Haşlanmış sebzeler, kalorileri çok düşük zeytinyağlı yemekler vs... (Ekmek yok)

Bu dönem içinde asla yüksek karbonhidrat içerikli besinler almadım. Pilav, makarna, patates

vs...

Gün içinde bolca su içtim ve haftanın dört günü günde 1 saat cardio takibinde ağırlık çalıştım.

-Supplement-

Öğünlerle beraber CLA, antrenmanlardan önce 500 mg lık birer tane L-carnitine ve sadece spor

çıkışı bir ölçek Whey protein aldım.

1.5 ay kadar bir sürede 10 kg verdim ve az miktarda kas kaybettim. Göbeğim sıfırlandı sadece ne

yazık ki o çok zorlandığımız ince yağ tabakasını hala atabilmiş değilim tamamen üzerinden.

Adonislerime merhaba dedim. Ve sonra aynaya bakıp artık biraz daha hacimlenmem gerektiğini

düşündüm. Son 4-5 gündür programımda belki çok daha önce olması gereken sağlıklı bir değişime

gittim.

---Kahvaltı---

*Öncekinden pek farklı değil.

---3 ara öğün---

her bir öğüne bir tanesi denk gelecek şekilde...

*ton balıklı bol yeşillikli salata
    *kuruyemiş (ceviz,fındık vs...)
    *meyve
    *gece yatmadan yine lor

---Öğlen---

Bakliyat türü besinler...

*kuru fasülye, nohut, yeşil mercimek vs...

-Akşam- (Genellikle spor sonrasını denk geliyor)

*Haşlanmış tavuk göğsü
    *Haşlanmış brokoli
    *Haşlanmış bezelye
    *Haşlanmış havuç vs...

Sormak istediğim, ağır çalışıyorum ve kaslarımın potansiyelinin şu ankinden daha fazla olması

gerektiğini biliyorum. (Birkaç yıl öncesi, çılgınca yemek yediğim dönemlere göre). Yani kısa

tekrarlı ağır setlerde problem yok ama çabuk düşüyorum ve uzun tekrarlarda pek iyi değilim. Bu

beslenme düzenine ne gibi şeyler ekleyip çıkartmalıyım? Biraz daha hacimlenmek istiyorum ama

yeniden yağlanma fikri de fazlasıyla korkutucu. Bunu sadece proteinle kazanmam mümkün mü yoksa

karbonhidrat almam şart mı? Mesala bu konumda yeteri doz karbonhidrat alımı ne olmalı? Makarna

konusuna sık rastlıyorum bunun hacimlenme açısından bana bir eksisi olur mu ve makarna

tabağının ölçüsü ne olmalı benim için?

2. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    günümüzün sorunlarından sanırım.
    ben yeni başladım 2 ay kadar oluyor aynı etkiyi aldım.
    ve ne yapmam gerektigini bilmiyorum net olarak.
    sen 3 seneden beri yapıyorsun yine soruyorsun :)

ben kahvaltıya yulaf ve yumurta sayımı 3'e cıkardım.
    ögle yemegine antreman öncesine denk gelecek şekilde makarna yada bulgur pilavı ekleyecegim.

sonucları deneyerek görecegiz.
    fakat yukarıda saydıklarımızla yağ alacagımızı zannetmem.

3. xccc

xccc Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba bende karın bölgemdeki yağlarla uğraşıyorum ama kafam çok karıştı okudukça forumda kimi karbonhidrat al kimi alma diyor ne yapacağımı şaşırdım

Sayfayı Paylaş