Hacim Kazanmak ve Beslenme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve onder1 tarafından 3 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. onder1

onder1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    herkeze merhaba arkadaşlar sporu bırakmıstım, bazı sorunlar yüzünden tekrar başlamayı karar verdim. Öncelikle su sorularıma cevap bulmak istiyorum.
    Hacim nasıl kazanılır. Gösterilecek bir kasım olmus olabilir ama kus gibide olmak istemiyorum. Forumda üye foto bölümüne baktıgımızda benim yaşımdaki kişiler hep gösterişli çok iyi kaslara sahip ama hacimleri yok. Kiloları hep 50 ile 60 arasında

Birde iyi bir beslenme programına ihtiyacım var protein tozu kullanmak istemiyorum evde bulunabilecek yiyeceklerden bir beslenme programına ihtiyacım var

Yaşım= 17
    Kilom= 70
    Boy= 1.84 ve bu boy daha uzarmı acaba yoksa sınırdamı

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut gelişimi genetikle alakalı bir durumdur . Genellikle 16-17 yaşındaki sporcular büyüme çağında olduğundan kas ve kemik yapıları tam manasıyla gelişkin değildir. Bunun için kilo ve hacim bakımından zayıf görünmeleri doğaldır.

Genel fikir oluşturması bakımından bu beslenme konusu faydalı olucaktır.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-beslenme-tekni-t8692.html

Clay ve onder1 bunu beğendi.
  3. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Boyun ve kilon orantılı. Boyun uzun olduğu için vücudun gelişmeye biraz geç tepki verebilir buna kafanı takma. Beslenme konusuna gelince boyun uzun olduğu için senin durmadan kilo almaya ihtiyacın olacak şansına bende 5dk önce başka bir arkadaşa beslenme programı hazırlamıştım başlangıç olarak bu programı uygulayabilirsin.

Sabah kalkar kalkmaz 3-5 kaşık bal ya da pekmez.
    Kahvaltı:3-5 Yumurta(çiğ içebilirsen yemesinden daha kolay olur), 50 gr lor peyniri, meyve suyu.
    Öğle yemeği:Yiyebildiğin kadar beyaz veya kırmızı et(örneğin Sucuk), yanında 1 porsiyon makarna ya da baklagil.(kuru fasulye, nohut v.b)
    2-3 SAAT SONRA:
    Ara öğün:Yine öğle yemeği gibi. Baklagil tercihtir. Ya da annen ne yaptıysa 1 porsiyon ye.
    1 SAAT SONRA:
    BURASI ÇOK ÖNEMLİ !!!
    Antrenmandan önce:Büyük bir bardağa 2 yemek kaşığı bal, 3-5 çiğ yumurta kır ve iyice karıştır. Bunu içerken yanında fıstık, badem, ceviz, kuru üzüm gibi gıdalar da tüket yaklaşık bir avuç. Bunları tükettikten hemen sonra atrenmana başla.(başlamadan önce ısınma hareketleri yaparsan daha az zorlanırsın)
    ANTRENMAN BİTİNCE:3-5 kaşık pekmez, bal ya da şeker veya çikolata. Ayrıca bol miktarda su tüket.
    Akşam yemeği:Annenin yaptığı hangi yemek olursa olsun 1 porsiyon ye.(Akşam yemeğini yatmadan 2 saat önce mutlaka tüket çünkü vücut uyurken yemeği normalden 5 kat daha zor sindirir ayrıca süt ve süt ürünlerini de yatmadan önce tüketme)
    Yatmadan önce:Meyvenin sindirimi kolay olduğu için meyve ya da 1 bardak meyve suyu tüket.

mustafamert1907 ve onder1 bunu beğendi.
  4. onder1

onder1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    bilgiler için teşekkürler. çig yumurta tüketmek zararlı oldugu duydum ama sporculerın bir kısmı slyvester stallonin rocky film olsun hep çig olarak tüketilidigini gösterdiler ama nede olsa 1976 senelerinin filmleri

peki sporumu evde yapmak istiyorum salona 150 tl gibi bir parayı vermektense 300 tl vereyim o magzemelerin bir kısmını yavaş yavaş eve getirtmek benim için daha uygundur

evde spor yapabilmem için bana ne tür magzemeler gerekli suan elimde sadece 2 adet herbiri 10 kiloluk bir dambıllım var 1 veya 2 ay için bu agırlık yeterli bence başka ne tür magzemeler almalıyım

Son düzenleme: 3 Temmuz 2012
  5. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Eve 150TL gibi bir parayla çok rahatlıkla alınabilecek sporcu aletlerini pmden yolladım. Ayrıca FleXoR'un "evde 2 adet dumbbell'le yapılabilecek hareketler" diye bir konusu var bunada bakmanı tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş