Hacim kazanmak için synthr-6 ve...

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve kerkayman tarafından 25 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kerkayman

kerkayman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle herkeze merhaba. kombinasyonları inceledigim kadarıyla benim elimde olan ürün pek tercih edilmemiş,veya kullanılmamış..Yurt dışında yaşıyorum(ögrenci), Elimde 4kglik synthr-6 var ve bununla birlikte birşeyleri kombine edip hacim kazanmak istiyorum.22 yaşındayım 1.85 boyunda ve 68 kilo civarındayım.. uzun süredir spor yapmıyorum yenı basladım 1 2 ay spor yapıp yaza hacim kazanmış bir şekilde girmeyi dusunuyorum.forumdan buldugum başlangıç programlarını uyguluyorum.
    bodybuilding hakkında pek bilgim olmadıgı için bunun yanında ne kullanmam gerektigi,nasıl ve ne zamanlarda kullanmam gerektigi hakkında tavsiyelerinizi beklıyorum .tessekkurler...

2. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    öncelikle şunu söylemem lazım, bu soruyu sormanızdan forumu hiçbir şekilde okumadığınız rahatlıkla anlaşılıyor.

kas gelişimi denilen süreç oldukça yavaş işleyen bir süreçtir, öyle 1-2 ayda hacim alayım sahilde kızlar bana baksın zihniyeti bu sporla hiçbir şekilde bağdaşmaz.

dediğim gibi kas gelişimi inanılmaz yavaş bir süreçtir, hacim almak için kendinize biçtiğiniz süreç 1-2 ay hatta 4-5 ay ise bu spora hiç başlamayın, hem hedefinize ulaşamazsınız hem de boş yere size zaman kaybı olur.

3. kerkayman

kerkayman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle ben sunu söliyim. forumu takip edıyorum demek forumda yazılan herseyi okumak diildir.butun forumu okumak diye bı sey yok zaten.en azından benım öle bı zamanım yok sizi bilemicem..
    kas gelişimi denilen sürecin 1 2 ay olmadıgını 5 yaşında cocuk bile bilir..ben orda 1 -2 spor yapıp karı kıza vucut şov yapıcam gibi bı seyde kastetmedım.5 yıl lisanslı yüzdüm. vucut gelışımı hakkında bende bı seyler bılıyorum. 3 yıldır yurt dışındayım duzensiz beslenme,yaşama,kotu alışkanlıklar bende kilo kaybına yol açtı.boyum ve kilom benı zayıf gosterıyo supplement amino asit vb.... gibi yardımcılarla bırlıkte nasıl spor yapılır bunu sordum.

4. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    değerli forumdaşım niyetim seni aşşağılamak değil, fakat durumunu bir önceki mesajda olduğu gibi ayrıntılı şekilde anlatsaydın, ben de bu şekilde cevap vermezdim.

Tam olarak amacının ne olduğunu düzgün şekilde ifade edersen daha iyi yardımcı olabiliriz.

öncelikle şunu söyliyim, şöyle bir mekanizma var, salona gidersin orda kaslarına max kilolar ile gerilim gönderirsin, kaslar yıpranır,zarar görür ve kendi kendine der ki, ben yüksek siddetli bir gerilime maruz kaldım, bir daha ki sefere bu gerilimi kaldırabilmek için daha güçlü daha büyük olmalıyım der.Bunun için protein ağırlıklı bir beslenme gerekir,yanında anabolic yağlar ve hacim için olmazsa olmaz karbonhidratlar.

İdmandan sonra vucut katabolik duruma düşer, bir yıkım yaşanır, bu yıkımı durdurabilmek için vucut basik şekere, veyahut çabuk sindirilen bir karbonhidrat kaynağına ihtiyaç duyar ve tabi ki; protein.

syntha-6 komplex bir protein tozudur, amino asit profili oldukça zengindir, içinde yumurta proteini ,whey proteini , calcium cazeinat vardır, içinde bir miktar da karbonhidrat vardır, hemen yemek yiyemediğiniz zamanlarda öğün alternatifi olur, hem de idman sonrası kullanımı için uygundur.

bunun yanında creatin&glutamine ikilisi de faydalı bir supplementtir ve tabi ki olmazsa olmaz multivitaminler.

Fakat ben hala hedefinizin ne olduğunu anlamadım, dediğim gibi 1-2 ay lıl süreçte bir ilerleme bekliyorsanız sadece hayal kırıklığı olur, verdiğiniz paralar harcadınız zaman boşa gider.

5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bu spora sadece 1-2 ay için başlıyorsanız. Size hayal kırıklığından başka bişey kazandırmaz. Emeğinize ve masraflarınıza yazık olur. Ayrıca bodynin ilk aylarında vucut alışma sürecinde olduğundan extra bi suplement kullanmanıza gerek yoktur. beslenmenize dikkat etmeniz kafidir.

6. kerkayman

kerkayman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle 1-2 spor yapıp kilo alarak hacim kazanmak istıyorum derken, kendımı yanlış ifade etmışım sanırım cunku bunu bi baslangıç bir hedef olarak sölemek istemıstım...
    benım ögrenmek istedıgım bana yardımcı olucak yanıt su sekilde olmaydı...
    Evet elindeki ürünle birlikte bunuda,şu sekilde kullanman faydalı olucaktır gibi...
    sizler kadar proffesional yada ilgili olmadıgım için daha basit bir dille açıklarsanız sevınırım sadece bu...

7. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    bir önceki mesajda yazmıştım kullanım şeklini, yanına ise bcaa,multivitamin,creatin,glutamine eklersen oldukça başarılı bir kombine yapmış olursunuz

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:24 ----------

idmandan önce bcaa , idmandan sonra bcaa+glutamine+creatin 20 dk sonra da syntha-6

kerkayman bunu beğendi.
  8. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    syntha-6 mukemmel bir blend proteindir. ama sizin dediğiniz kadar deil :D

9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    2 aylık bi süreçte "body tonus "yaparak şekil kazanabilirsiniz...hem de "evde" ...

yazın da haftada 2 gün yapacağınız antrenman ile şekli muhafaza edebilirsiniz...

zaten, ölçülerden "kilo sorunu" olmadığı açık...bselenmede çeşitliliğe dikkat edin...

örnek program...dambıl ,yay gerekli:

-ısınma (kültürfizik, zıplama ,kol çevirme,çökme vb vb) 10 dakika

-ayakta çift dambıl pres (omuz için)
    -sehpaya yatarak tek dambılla pulover (göğüs kafesi kople)
    -sehpaya yatarak çift dambıl yana açış (göğüs bölgesi)
    -ayakta çift dambıl körl (pazu )
    -ayakta çift dambıl triseps hareketi
    -oturarark tek dambıl konsantre körl (pazu)
    -ayakta çift dambıl yana açış (omuz)
    -çift dambıl elde çömelme (bacak için) (topukların altına tahta ya da kitap koyun)
    -çift dambıl elde kalf hareketi (kalf,alt bacak)
    -crunch (mide)
    -çakı harekketi (alt karın)
    -yayı önde açış
    -yayı ensede açış
    -çift dambıl önkol hareketi (önkol)

**crunch ve çakı , " 20 tekrar " ... kalf 12 tekrar ...diğer hareketler 8 tekrar...

**gün aşırı ...ilk 2 antrenman her hareket 1 er set...
    sonraki 3 idman 2 şer set...5 antrenmandan sonraki idmanlar 3 er set...)

TorettoEA bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş