hacim kaybetmeden koşu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve awesome tarafından 1 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben yağ oranı düşük olan bir vücuda sahibim ve yaklaşık bir buçuk senedir body yapıyorum. kendimce kas olarak hacim kazandığımı düşünüyorum. ayrıca ben body günleri dışında koşu ya da yüzme de yapmak istiyorum. eğer bunları da programıma eklersem hacim kaybedermiyim? kaslarımda kayıp yaşarmıyım?

2. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Beslenmenize gerekli önemi verdiğiniz takdirde çok fazla hacim kaybetmessiniz.Ama kas vücut dinlenirken büyür ve dinlenmenin büyük bir önemi oldugunuda unutmamanız gerek.Vücudu off günlerde yani çalışmadıgınız günlerde dinlendirmeniz daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.
    Ama fazla yormadan yapılan düz koşunun zararı olmaz.

3. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Uzun süreli koşularla birlikte beslenmenize dikkat etmediğiniz taktirde hacim kaybı olur.Sprint koşularını denemenizi öneririm kısa süreler içinde güçlü kasılmalar ile bacaklarınızda hacim kazanmayı sağlar.

Wills71 bunu beğendi.
  4. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    beslenmeye dikkat ederim etmesine de sprint koşu yapmak da pek doğal karşılanmıyor bence herkes cins cins bakıyor falan pek hoş olmuyor. benim koşu ya da yüzme yapmakdaki amacım hem ciğerlerimi açmak hem de yağlı olmasam da yağlanma ihtimalini düşürmek.yani koşu ya da yüzmeye gidersem en azından bir saat kadar faal olmam gerekcek. beslenmeyle bu kaybı engelleyebilirim heralde değilmi?

5. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    engin bilgilere sahip deneyimli arkadaşların yadımlarını beklemekteyım :)

6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    "engin bilgiye sahip" olduğum söylenemez belki :),
    ama ben de bunu araştırmış ve kardiyo günlerinde kardiyo öncesi ve sonrası BCAA takviyelerinin -ya da amino asit takviyelerinin- yararlı olduğunu ve hacmi desteklediğini okumuştum. ne de olsa tüm kasların çalışıyor ve yorulduklarında hızlı beslenmeleri gerekiyor...o günden bu yana, o gün sadece kardiyo yapacaksam, öncesinde 1-2 servis, sonrasında da 1-2 servis amino hapları alıyorum.
    bilgine...

awesome bunu beğendi.
  7. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    konu aşağılara doğru kayıyordu ben de güncellemek için öyle yazdım :) teşekkürler bu arada :D

Sayfayı Paylaş