Hacim Kaybetmeden Definasyon

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bloody09 tarafından 9 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. bloody09

bloody09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    meraba.
    yaşım 19 184 boy 84 kiloyum bi süre araştırdım fakat tam olarak istediğim soruya cevap bulamadım forumda 4 4 lük bir definasyon istemiyorum tek istediğim biraz yağ yakmak fakat yaz boyunca hacim ve kilo kaybetmeden yağ yakmam sizce mümkün mü?

2. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ kaybedince kiloda kaybedersin zaten.
    Definasyon yaparken illa hacimden düşersin bence. Hiç definasyon yapmadım ama öyle diyorlar hacimden düşülüyormuş. Ne desem yalan olur.
    Mantıken bakarsak definasyonda az ağırlık çok tekrar var hacimde ise çok ağırlık az tekrar buna göre definasyonda kasa etki eden baskı azalır baskı azalırsa kas hacmide azalır.

3. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Az ağırlık çok tekrarla kasları parçalıyorsun yağ yakarken bu da kasların tamamen şekilli gözükmelerini sağlıyor. Protein alımını eskisi gibi yaparsan sadece yağ yakıp kaslarını koruyabilirsin

4. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Definasyonun tek yolu az ağırlık çok tekrar antrenmanları yapmak değildir. Ağır ama kısa antrenmanlarla da definasyona gidilebilir önemli olan kalori ayarlamasıdır. Sonuçta aldığınız kalori harcadığınızdan az ise kilo kaybı olur ama bu işi dengeli yaparsanız yağ yakarsınız dengesiz yaparsanız kütleden kaybedersiniz. Her durumda bir miktar da olsa kas kaybı yaşanır bu nedenle definasyona girmeden önce olabildiğince az yağlanarak maksimum hacim alınmaya çalışılmalıdır.

elite35, Cr0w, sultanmehmed ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. H4k4nn

H4k4nn Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Acemilikte en iyisi az agırlık cok tekrar sayisidir.

6. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bunu biraz açıklayabilir misin?
    Az ağırlık çok tekrar yada çok ağırlık az tekrar istenilen hedefe ve amaca göre değişen metotlardır.
    Bazen de vücudun şaşırtılması için belli bir süreden sonra değiştirilerek vücuda uygulanmasıdır.

İyi akşamlar ,

7. H4k4nn

H4k4nn Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yağ yakarken büyümek yani kas kütlesini arttırmak biraz beslenme uyku ve supplement destegi gerektiren bir olay. Yani kas kaybetme acısından riskli bir iş. Onun için fazla bir kas inşaasi için degilde optimum kas inşaasi için yüksek tekrar hem metabolizmanı hızlandırıp daha fazla kalori yakmana sebep olucak hemde çok büyük kas kütlesi kazandırmasada senin tatmin ettirecek bir hale sokucak.

8. The Monument

The Monument Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Üsküp
    Mümkün, ama zamana yayman gerek. Zamana yaymak derken 6-8 ay gibi bir süreden bahsediyorum. İdman sonrasında 120 nabızda 15-20 dakika kardio, off günlerinde 30-45 dakika 125-130 nabız HIIT kardio ve karbonhidratı tam idmanda ve gün içerisinde halsiz düşmeyecek sınırda azaltmak (ki vücudunu tanımıyorsan bunu yapamayacaksın). Yağı hormonal dengeni bozmayacak ve seni sık hastalatmayacak sınıra kadar azaltmak (bunu da ayarlaman kolay olmayacak). bunları yaparak zamana yayarak hacimden çok çok minimal kayıplar vererek define olman mümkün - ağırlık programını değiştirmene bile gerek yok hatta bir yandan kas kütlesi bile ekleyebilirsin. Fakat bunun ne kadar zor birşey olduğunu, onun için bu sporda senelerini harcamış insanların amatörlere kestirmeden 'imkansız' dediğini anla.

Cr0w bunu beğendi.
  9. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    definasyonda kas kaybını geçtim, kas kazanımından bahsedenler var...
    anabolik ve katabolik iki zıt olayı aynı bünyede nasıl bir arada sağlıyorsunuz bravo ben şahsen beceremiyorum...
    profosyonel vücutçular bile definasyon döneminde kas kaybı yaşamamak için bir kamyon kimyasal kullanırken, siz hala bir yandan definasyon bir yandan kas kazanımını sorguluyorsunuz...
    Cevap insan bünyesinde kabak gibi gözüküyor, eğer ki spora yeni başlamadıysanız 3-4 aylık sporcu değilseniz MÜMKÜN DEĞİL!!!

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:51 ----------

Burda yazılanlar gayet mantıklı fakat 8 ay definasyon yapılmaz, burda anlatılan sistem sağlıklı dengeli spor yapma ve beslenmedir, definasyon değildir,zaten fazla kilolu kimseler de spora ilk başladıklarında bu sistemi uygulamaya yönelirler,hatta ilk 3-4 ayda kas kütlesi artarken,yağ oranının düştüğü bile gözlemlenebilir...

sultanmehmed bunu beğendi.
  10. The Monument

The Monument Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Üsküp
    Aslında çok farklı şeyler söylemiyoruz. ben de cut down ve bulk up phase'siz zamana yayarak yüzde 12lerin altına inmeden ve 180 cm boya 83 kg vücut ağırlığına 43cm civarlarında bir kol hayalinin üzerine çıkmadan (ve yüzde 12 yağı koruyarak) nasıl bu spor tatlı tatlı yapılır bunun formülünü vermek istedim.
    sonuçta forumda dexter jackson olmak isteyen çok insan var ama denklemin çok az parametresini uyguluyor/uygulayabiliyor.

speedtouch bunu beğendi.
  11. bloody09

bloody09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız için fakat benim istediğim iyi bi definasyondan çok kütlemi koruyup kas oranını arttırırken yağ oranını biraz aşşağıya çekmek yüzümün çökmesi hoşuma gitmiyor hpsi bu.

12. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    güzel kardeşim,yukarda speedtouch'unda bahsettiği gibi hem yağ yakıp aynı anda kilo kazanamazsın.
    anabolik etki kas oluşumunun artışıdır
    katabolik etki ise kas yıkımının artışıdır.

definasyonda katabolik reaksiyona girersin ve haliyle kas oranında bi azalma olur.

kısaca hem kas kazanıp hem de kilo veremezsin.yok öyle bir dünya :)

13. t3amsah

t3amsah Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yağ oranı düşük beslenirsek bol proteinli bir diyet ile acaba yağ azaltıp kas kütlesini artırabilirmiyiz örneğin ben günde 245 gram toplam protein yüklemesi yapabiliorum vücuduma 35 x 7 şeklinde ve sabahtan akşama kadar yediğim şeylerde yağ oranları %3 %4 maximum amacım kilo vermek değil sadece vücut yağ oranımı zamana karşı çokta az olsada azaltmak

14. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

son yapilan arastirmalar zaten o kadar protein miktarinin gereksiz oldugunu soyluyor.Ayrica sirf protein alarak kas kutlesi artirmak olmaz karbonhidrat mutlak gereklidir neticede kas kutlesi artirmak kilo almak demektir adi ustunde kutle artacak.
    basligin son sayfasini dikkatlice okursaniz sorunun cevabini alacaksiniz

15. Ignorius

Ignorius Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Ben 5 ay önce 182 boy ve 83 kilo ile tekrar başladım yağ oranım tahminen %25-30 civarıydı, şimdi 78kiloyum kas kütlem biraz arttı ve yağ oranım %20 nin altna inmiştir. Fakat burada takıldım daha fazlası olmuyor, kas gelişimi durdu. Daha fazlası için gram gram kalori hesaplamak ve detaylara çok inmek gerektiğine katılıyorum. Amatör olarak hem yağ yakıp hem de kas kazanmak yağ oranınız yüksekken olur ama bi sınırdan sonra bence de imkansız.

16. hoppa-cuppa

hoppa-cuppa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Mümkün değil

Sayfayı Paylaş