Hacim istiyorum, VG geçmişim(!) , elimdekiler ve sorularım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve keykubad42 tarafından 19 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. keykubad42

keykubad42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar Vücudumu 2 ay boyunca 1 tane 5 kg'lik dambıl ve vucüt ağırlığımı kullanarak biceps, triceps, ön kol ve arka kolu çok tekrarlı setlerle, karın kaslarımı ise aşırı zorlayarak geliştirmeye çalıştım.Yaptığım antremanlar bilinçsizceydi ama gelişim olmadı değil. 2 aydır hiçbir şey yapmıyorum(bilinçsizce yapmamın verdiği rahatsızlık "fazla zaman harcıyorum fakat doğru şeyi yapmıyorum" ve Ramazan ayından dolayı) Şu an dambılımın yanında kapı barfiksim ve göğüs yayım da var.Forumda okuyarak edindiğim bilgilere göre hacim için gerekli olan 10x3 lük antreman için 5 kg yeterli değil.Şimdi:

-5 kg lığın yerine kaç kglık dambıl almalıyım ?
    -Bölgeleri haftada kaç kez nasıl setlerle ve hareketlerle çalıştırmalıyım ?
    -Barfiks demirini ve göğüs yayını hangi bölgeyle aynı gün ve nasıl bir şekilde kullanmalıyım ?
    -Antremanların yanında yağ yakmak için hangi günler çalışmalıyım ?

*Hacim istiyorum.

[Yaş 16, Boy 1.75, Kilo 70 ]

2. brhmcr

brhmcr Guest

Alttaki linkteki programi takip edebilirsin.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-al-ma-t13409.html

Her hareket icin farkli kilolar gerekecektir. Kaldirabilecegin ve hareketi duzgun yapip 10*3 cikarabilecegin tempoda yapmani tavsiye ederim. Bunun icin ayaralanabilir dambil seti almanda yarar var. linkteki programi 1 gun calisip 1 gun dnlenerek yapabilirsin.Hem kilo alip hem yag ertimek icin altttaki linke gozatabilirsin.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ayn-anda-ya-yakmak-ve-t5419.html

3. keykubad42

keykubad42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sırt antremanında yapılan barfiksleri kaç tekrarlı setlerle yapmalıyım ayrıca karın kasları için nasıl bir antreman önerebilirsiniz ?

4. brhmcr

brhmcr Guest

Forumda karin icin arastirma yapabilirsin, 8 dakikalik bir video idmani var, haftada iki kere onu uygulayabilirsiniz

Barix 3*8 seklinde yapabilirsiniz mumkunse 12 ye kadar tekrar araligi yapabilirsiniz.

5. keykubad42

keykubad42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    karın antremanında önceden yaptığım gibi aşırı zorlasam yani çok tekrar daha mı iyi olur ?
    bide diyelim ki 20 kglık ayarlanabilir dambıl seti(bir el max 10kg) aldım bu beni ne kadar idare eder ?

6. aht

aht Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    nekadar ıdare edıcegı tamamen sana baglı kaldırma gucune yanı zamanla tabıkı yetmıcektır ozmnda ekstra olarak flanş yanı agrlık alabılrsın sorun etme :) basarılar

7. keykubad42

keykubad42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    tavsiyelerinize uyarak dumbell seti almaya karar verdim , fakat krom ile döküm arasında kararsız kaldım , krom ve dökümün avantaj ve dezavantajlarını söyleyerek tavsiye verebilirseniz çok iyi olur.

Sayfayı Paylaş