Hacim icin antreman sıklıgı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Erdem18 tarafından 4 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Erdem18

Erdem18 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Oncelikle su sorumu paylasmak istiyorum.Ben salona hergun gidip her bölgeyi hergun 12-10-8-6 seklinde setlerle calısıyordum.Kaldırabildigim maks agırlıklarla calısıyorum.Vucudum suanda istedigim sekile cok yaklastı ama daha hacim istiyorum.61 kiloyum 4 kilo yag var vucudumda oldukca yagsız yani.Tecrubeli kisilerle konustum aynı bolgeyi hergun calıstırmak yerine 2 gunde bir calıstırırsam daha cok verim alacagımı soylediler.Sizce ne yapmalıyım?

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Şimdilik başlayalı 1-2 ayı geçmediyse yeni başlayanlar bölümünde örnek programlara bakabilirsin. Her gün çalışmak gerçekten yanlış unutmaki kaslar dinlenirken gelişir.

ARNOLDschwarzeneggeR ve Erdem18 bunu beğendi.
  3. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    dostum oncelikle makina degilsin we kisaca solemek gerekirse manav mehmet abi hergun toplamda hepimizden cok agirlik kaldirir (toplamda) we daha cok kalori harcar..daha cok is yapar ama onemli olan cok calismanin yaninda iyide dinlenmektir...yoksa manav mehmet abi pazuda dunya sampiyonu olurdu degil mi sana tawsiyem haftada 3 gun calisman yeterli olcak
    hyper_

Erdem18 bunu beğendi.
  4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

ornegin gayet sacma olmus,manav mehmet ve vucutcuyu bir tutmak cok yanlis,o zaman hamallari iyi besler ve dinlendirirsen jay cutleri gecerler dimi!!!

yorum yapmak icin yorum yapma.

[Zafer] ve ARNOLDschwarzeneggeR bunu beğendi.
  5. Erdem18

Erdem18 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tesekkurler o zaman ben 2 gunde bir gidip calısmalara devam edecegim.Bu arada istedigim vucut tipi cansız mankenler olur ya kaslı fln ama abartı değil o şekil bişey istiyorum ve suan da buna yakınım yani istedigim güç fln değil görüntü bunun icin yuksek agrılık az tekrar mı yoksa hafif agırlık cok tekrar mı yapmalıyım?

6. java

java Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ewet bu hacim olayı banada lazım durma noktasını kırdım çok şükür ama sanki hata war gibi biyerlerde haftanın 6 günü sürekli aynı bölgeleri çalıştırmak hatamı???(teoride hatada neden prolar hep çalışıyor peki) offf bilinmezlerle doluyum şu aralar ???saydam sence 2 sende bicepsler kaç cm kalınlaşır????? bicepsle kafayı yedim ben en zor bölge orası diğer yerler çok rahat gelişiyor çalışınca ama bicepsler takıntı oldu :(

7. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer Vg'ye yeni başlamadıysanız haftada bir bölge çalıştırmanızı ve piramit sisteme geçip çalışmalırınızı max ağırlıklarla yapmanızı tavsiye ederim. Ben bu sistemden çok verim aldım, hemde çok. Ancak dediğim gibi eğer yeni başlamadıysanız ve hatrısayılır kilolara çıkabiliyorsanız bu sisteme geçip kendizi olabildiğince zorlayın...

8. java

java Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    mestano

2 senedir çalışıyorum :) gelişim konusunda amatör değilim ama......artık kalbim yetmiyor gibi hissediyorum :( acaba kalp büyümesimi yaptı :( nede olsa şu an baya baya amatör sayılırız........ pro olsak kalbe korkmamda şimdi en sakat evre yani..........

9. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Kalbinin yetmediği kanısına nerden vardın? Kalp büyümesinin amatörlükle ne alakası var? Profosyonel olunca da kalp büyümesi sorun olmaz mı?
    Ayrıca kalbinin yetmediğinin farkına vardıysan ciddi bir sorunla karşı karşıya olduğunun farkında mısın?
    Büyüme sağlıyamıyorsan farklı şeyler dene, 30 a yakın çalışma prensebi var, bunların üstüne birde kendi tecrübelerini ekleyip kaslarını değişik şekillerde uyarabilirsin...Farklı şekilde beslenebilirsin, mesela karbonhidrata ağırlık verip kaldırdığın ağırlıkları arttır, 1-2 ay sonrada bu ağırlıklara iyi protein takviyesi yap, bir sürü şey sayabilirim sana. Ancak ana kural farklı şeyler denemek...

10. chosen one

chosen one Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    hocam haftada bir bölge demişsin nedemek istediğini pek anlamadım biraz daha açabilirmisin? yani nasıl haftada bir? bir bölgeyi her hafta birer kez anlamındamı?

11. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yani her bölgeyi haftada bir kez çalıştırmak anlamında...
    Örnek:
    p.tesi, biceps-göğüs
    çarş, triceps-sırt
    cuma, bacak-omuz

Bahsettiğim buydu, Ramazan dolayısıyla yeniden bu sisteme geçicem, hacim almak için oldukça ideal bence...

12. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Yorum zaten yorum yapmak için yapılmaz mı?

13. redknight

redknight Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    en buyuk hattan her gun idman yapman asla hacim alamasin
    alirsin belki ama inanilmaz beslenmeli ve her turlu yardimci hap ve toz almalisin
    unutma hacim istiyorsan 4 gun idman yeterlidir en onemli kural kaslari dinlendirirsen hacim alirsin kas yaparsin kalsar dinledikce buyur,ve en az hafda bir kas bolgesini tam konsantre olup calisman yeterli olucak ozeliklede hacim almak istiyorsan,ve tekrarlarin bence biraz azalt ve iki ayda bir programini degistir sadece piramit yaparak olmuyor vucuduna kulak ver

14. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    sapla samani karistirip yorum yapmak veya yorum yapmak icin yapmak gereksizdir.

Sayfayı Paylaş