Hacim için iyi bir kombine (Soru)

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Juddaz tarafından 23 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Juddaz

Juddaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Izmir
    Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar. Uzun süredir takip ettiğim bir forum burası şu zamana kadar hiç yorum yazmadım ve ya konu açmadım. Aktif olarak sürekli bir çok makale, yazı ve konulara göz attım. Hatta özellikle takip ettiğim hocalar da var burada :)

Öncelikle bu tarz konular çok fazla hepsini gezdim fakat aradığım cevabı tam olarak bulamadım.

- Kısaca kendimi tanıtayım ; Yıllarca futbol oynadıktan sonra sporu hayatımdan çıkarınca kilo artışı olmuştu. 2 ay yüzme sporu ile ilgilendikten sonra fitness'a başladım ve 6 aylık bir süreçte 20 kilo verdim. Yaklaşıp 2 senedir spor salonuna gidiyorum fakat çok fazla ara verdim. Boy 1.78 - Kilo 73 - Yaş 21

Uzatmamak adına kısa kesiyorum ve asıl konuya geliyorum.

Güzel bir hacim sağlamak adına sizlerden supplement kombinasyonu ya da diğer adıyla kür istiyorum. Daha önce yoğun antrenman, iş ve okul dönemimde Multipower All-in-one Xplode kullanmıştım ve biraz faydasını gördüm.

Şimdi kafama yatan ON Whey almak. Bunun yanına Glutamine almayı pek düşünmüyorum açıkçası. Kreatin olarak ise Universal ya da Muscle Pharm nasıldır iyi midir? ON Whey ile daha iyi kombine edilebilecek CreatinMonohydrate mevcut mudur? Başka bir sorum ise BCAA olarak ne öneriyorsunuz? Bu ikili kombinenin yanına BCAA mı yoksa Amino mu alınmalı? Bir arkadaşım BSN BCAA önerdi. Son olarakta Supradyn multivitamin ile güçlendirmeli miyim kürü? :confused:

Teşekkür eder, iyi forumlar dilerim..

Sayfayı Paylaş