Hacim için ilk kürüm olacak. Sizlerden Yardım İstiyorum.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve hepar34 tarafından 1 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. hepar34

hepar34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar ben 8 ay bitti 9 aydır Vücut Geliştirme Sporuyla uğraşıyorum başladığım andan beri gelişme olmadımı ? oldu tabi olmadı değil ama yeterli değil benim için. helede şu 2 aydır hiç gelişemiyorum. Beslenmem öyle ahım şahım değil. Bu tatilde kendimi toparlamayı düşündüm. Kürleri balık yağını tavuk göğsü felan aynı dönemde basıp birden hacim almak isiyorum. Şimdi aşağıya bağzı bilgilerimi yazacağım.

Spora başlarken Ölçüler.
    Kol 26 , göğüs 78 , omuz 96 , bel 63(!) , bacak 41 bilek 14 boy 1.70 kilo 48

Son ölçüler bağzılarını almadım salonda ölçmedim evde ölçtüm.
    kol 34 , göğüs 95 , omuz 110 , bel 78 , bacak 46 boy 1.67 kilo 56 Yaşım 17.

9AY İçerisinde BSN True Mass , Universal Creatin , Amix Carbojet Mass , Tribulus , Dymatize Super Mass ürünlerini kullandım. şimdi aklımda şöyle bir kür var. Ama aklımda :) bütçemde fazla musait değil hata 200 ü geçebilirmiyim bilmiyorum bu parayada kür olmaz ama sizler bi görüşlerinizi yazın ben para ayarlamaya çalışacağım şimdiden çok sağolun.

Kür Sırası [ Whey Protein-Weight Gainer-Creatine-Glutamine-Arginin ]
    MARKALAR.

Hardline Arginine 50 Kapsül
    Dymatize Micronized Glutamine 300 Gr

Hardline Creapure 200 Gr
    Muscletech Mass Tech Performance 3180 Gr
    Optimum Gold Standard Whey 450 Gr

TOTAL 393 TL.

Sizin önerdiğiniz kür nasıl olmadı hacim istiyorum. bide fiyat uçmassa çok iyi olur sağolun.

--- Mesaj birleştirildi, 1 Temmuz 2014 ---
    Bu kürler yanında hergün 200 gr tavuk göğsü ve normal beslenmeme devam edeceğim beslenme düşmeyecek.

2. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    çok fazla paran yoksa ilk önce zaten beslenmeye bi ağırlık ver tavuk balık ve kırmızı et yumurta karbonhidrat olarak da bulgur pilavı stokla :) bunlardan sonra paran artarsa protein tozu bcaa arginine kreatin alabilirsin

3. mecnun12

mecnun12 Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    optimum whey 185 l
    scivation xtend 100 tl
    dymatize glutamine 70 tl
    optimum creatine 60 tl

toplam 415 tl böyle daha iyi gibi

pahalı gelirse xtendi çıkar,birde kışa doğru yaparsan daha verim alırsın

4. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Kür yazmanin sebebi şekil gözüksün diye mi ?

5. hepar34

hepar34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Düşünmedim değil aslında bu yollada hacim alınıyor. Ama bende birde iştah sorunu var malesef.

Kışın dahamı iyi olur yani yazın kilo kaybıda oluyor terden felan

ne alakası var kür kombinasyon demek değilmi bende çeşitli supplementleri kombine etmek için bu konuyu açtım !

6. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Kür ilaç tedavisi demektir, bilmemek degil israr etmek ayiptir. Kullandiklarin ek besindir, yani kür tanimi kullanilamaz.

7. Sail

Sail Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Adamın vücut ölçülerini verirken boyunu 3 cm kısaltmış hiçmi farkeden olmadı

fRaNtiCBjK, Lorethlorien ve JohnnyB bunu beğendi.
  8. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Cok sert bir "kür" o yuzden çekme yapmistir :D

Sail bunu beğendi.
  9. Sail

Sail Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Millet ölçüleri okumadan supplement tavsiye ediyor

10. Ferrocu

Ferrocu Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    yav kardeşim 50 kilo adamsın napıcan supplementi falan.İdmanlarında yanlışlık var demekki ve beslenmiyosun beslendini sanıyosun.Karbonhidratı arttır idmanını gözden geçir günde en az 6 öğün ye ve her öğününde karbonhidrat ve protein olsun.100 gr protein yeter sana.Tavuğu 300 gr ama çıkar.Sabah kahvaltını sağlam yap yumurtalarını ye makarna falan yerken üzerine peynir yap.Ara öğünlerde bol kaşarlı tam buğday ekmekli tost ye tamamdır.Proteini artırmak sana yarar sağlamaz sert idmanda yapabilcek durumda değilsin aldığın supplementler senin için gereksiz.Dediğim gibi karbonhidrata ağırlık ver.İlla bişey kullancam diyosan mass-tech alabilirsin günlük yarım servis kullan idmandan sonra.Off günlerdede ara öğünde al 5 gr kreatin almış olursun hem.

11. hepar34

hepar34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Herşey iyi hoşta sert idman yapamayacağımı belirtmişsin bench 100kg 6 reps önkolda 15kg dumbell 8 reps göğüs pressde 25 kg dumbellerle giriyorum gayetde iyi yakıyor. Sırt olsun falan ağır giriyorum.

12. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Normal benchte 100 kg 6 tekrar yapanin 40 kg ile dumbell girmesi gerek, kendin 55 kgsun az insaf ya.

uzk ve Sail bunu beğendi.
  13. savasbaris

savasbaris Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Bench presste 100 kg :))) yani 40 bi tarafa 40 bi tarafa bar agirligi ile birlikte 100 kg yani :) bu olculere ve 9 aylik tecrubene bakilirsa inanmasi çok güç geliyor :))

14. fRaNtiCBjK

fRaNtiCBjK Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    tamamen sallama olmus bu konu kusura bakma da ! boy 3 cm kuculmus bel baya bi artmis kalinlasmis kiloyu sirf belden aldun galiba. ha bi de 100 kg bench kendi kiloyun 2 kati :)

Sail bunu beğendi.
  15. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    50kg adam benchte 100kg giriyor,25kg dumbell kaldiriyor. Yıkıldım resmen,kendimden utandim,her an sporu birakabilirim :D

Sana tavsiyem whey olmayacak.sadece sakin ol,mantikli ol,sabirli ol,yeni baslayanlar bolumunu oku.duzgun beslen,agirliklarda kendini zorla,ha sakin 100kg deneme.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sail bunu beğendi.
  16. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    görendiyeecek s-roid kürüne giriyor. supplementlere para harcamayın, et tavuk her zaman etklidir. illa alam diyorsan kreatin ve bcaa al sonucta her gun kırmızı et yiyemezsin.. supplementler gelisitirir vs.dienlerde genellikle steroıd kullananlar oluyr..

17. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Kardeşim kusura bakma ama önceki halin yağsız kara kuru birşey oldugunu varsayıyorum büyük oranla öyleydin o bel 63cmydi ise. Bu zaman içerisinde 8kilo alarak hem kolu 26dan 34 ya hem omzu 96dan 110a hem gögsü 78den 96ya çıkaramazsın.Ha çıkarsaydın bile belin 15 cm genişlemezdi.Ya da belin 15cm genişlerdi o zaman da bu yukarıdaki ölçüler bu kadar fark atamazdı.Yani her halükarda yukarıdaki ölçülerin yanlış.25-25lik dumbell bench kısmına hiç girmiyorum bile.Kolu 15lerle sallaya sallaya bir nebze yaparsın derim de.25-25 dumbelli de yapamazsın,55kg halinle 100kg benchi de yapamazsın.Ha yapıyorum dersen çekersin bir video koyarsın cok zor birşey değil telefonunu verirsin birine rica edersin 2dk şunu videoya alır mısın diye memnuniyetle de karşılayıp çekerler.Tabi gerçekten 100kg bench press yapıyorsan video çektirirsin,yapamıyorsan neyi çektireceksin.

18. uzk

uzk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Testosterone ekle 500mg küre :D

19. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Dediğin artışlar ciddi anlamda güzel ; bak yanlış anlama ama 8 kilogram artmışsın alınan bu kiloların hepsi kas olduğunu varsaysak dahi bu ölçüleri karşılaması ZOR. Bu kadarlık bir artış , hele ki 48 kilogram başlayan birisi için tamamen kas olması ciddi anlamda zor. Ne kadar ağırlık kaldırabildin ve arttırabildin de bu kadar hacim artışını kısa zamanda(Evet 9 ay kısa) yaşadın o biraz muamma. Tekrar söylüyorum tabi ki olabilir , kemik yapını , hormon dengeni , genetik yapını vs. hiçbir şeyini bilmiyoruz. Hevesini kırmak gibi bir niyetim kendi adıma kesinlikle yok. Ama bana fazlasıyla açıklanamaz geldi.

Boy azalması oluyor bu arada onunla ilgili yazanlar olmuş da benim de 183 idi başladığımda , şuanda 181 çıkıyorum.

Kür , arkadaşın da yazdığı gibi ilaç tedavisi. Senin kullandıkların ise supplement , yani besin desteği.
    Öncelikle normal beslenmene çok dikkat et , sabah yumurta peynir süt zeytin yulaf ezmesi (!) senin için çok iyi olacaktır. Beyaz et , kırmızı et , esmer pirinç pilavı her gün alman gereken besinlerden. Forumdaki "Beslenme Günlüğü" başlığı altında arkadaşların örnek beslenmeleri var , alternatif yemekler , öğünler , öğün zamanları vs. bakmanı tavsiye ederim.

Ben kendim Optimum Whey , Scivation BCAA kullanıyorum. Yılın belirli zamanlarında vitamin - mineral desteği alıyorum. (Kışa girerken , düzgün beslenemediğimi düşündüğüm aylarda) Bunlar bile gereksizdir belki , ama verim alıyorum. Üzerine bir de kreatin eklersen sana da yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Başarılar sana , son olarak 50 kilo iken 100 kilogram bench press yapmak ... :)

Sayfayı Paylaş