Hacim için bi yardım !!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve byzkin tarafından 29 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. byzkin

byzkin Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadas bu spora 3 yıl önce ilk başlangıcımı yaptım.
    Şuan Boy 1,73 kilo 62 Yaş 20
    Sağ-Sol Kol :31 cm
    Sağ - Sol Ön Kol: 27.5 cm
    Bel : 79
    Omuz :112
    Göğüs:91
    Bacak :47
    Baldır: 35

Başlama sebebim çok zayıf olmamdı morel bozucu bi karı kız olayı vardı sıkıntı stres kafa dagıtmak ve kilo almak için başladım.
    İlk başladığımda 55 kiloydum kollarım muhtemelen 25-26 felandı boyda asağı yukarı şuankiyle aynıydı hatırlaıdıgım kadarıyla.
    1 Ay sağlam beslenme sıkı çalısmayla 3 kilo aldım 58 oldum kollarım felan eskisine göre cok iyi olmustu bu beni tatmin eder dedim derslerin başlamasıyla bıraktım.Ara ara şınav mekik barfiks felan çalıştım. 1 yıl sonra tekrar başladım bu spora ve 3.bucuk ay felan aralıksız devam ettim ilk ay bi 3 kilo daha alıp 61 oldum. Diğer 2 ay hiç kilo alamadım çok deli yemek yediğim halde kiloda bi artış olmadı ve tekrar bıraktım.

Tek Hatırladığım Kollar 31 kilo 61

Çok hızlı bi metabolizmam var ne yersem yiyeyim kilo alamıyorum şöyle söyleyeyim bu yıl 7 ay yurtta kaldım sözde dershane gittim ama resmen yedim içtim yattım diyebilirim dershane dısında bi faaliyette bulunmadım.
    Her öğün nerden baksanız örnek veriyorum 3 tabak makarna 2 tabak çorba + tatlı ekmek vs her öğünüm böyleydi günde 3 öğünden ve 6 ay boyunca böyle yiyip yatmama rağmen 1 kilo bile alamadım. Daha sonra yaza girmeden kollar felan az canlansın diye 2 ay daha sıkı bi çalısma yaptım ama tık yoktu yine. Ve en son 2 ay önce ara verdim.

Geçen hafta bu spora kısmetse bidaha bırakmamak üzere başlangıç yaptım ve elimde şunlar var:

Mega Mass 4000 (7 kg)
    Ultimate Prostar Whey 2230 gr
    Ultimate creatine 1 kg

2 aydır spor yapmamam dolayısıyla hamlama vardır diye 2 hafta ısınmayı düşündüm ve önümüzdeki haftadan itibaren bunları kullanarak sıkı bi beslenme ve hacim programıyla yavaş ve sağlam adımlarla yoluma koyulmayı düşünüyorum.

Yanlız resimlerdende gördüğünüz üzere pek bi yağ problemim yok şuan resimdekinden biraz yağlıyım ama 10 gün içinde zorlanmadan o hale gelebilirim.
    Bu zamana kadar hep 3*10 olarak çalıştım setleri ve gördümki benim bünyem zaten cok fazla kalori yakıyo ne kadar yesemde ne kadar çalışsamda kilo alamıyorum.

Az tekrar çok ağırlık çalışmaya karar verdim. Supplementleri nasıl kullanacgım hakkında bilgim var. Sizden fikirde bulunmanızı istediğim Antreman Programı
    Abercrombie'nin hacim programı var. Yanlız hareketler az weideri önerdiler ama haftada 6 gün biraz fazla gibi geldi.

Antreman programı konusunda ya siz ne dersiniz ?
    (Salon hocamdan yana pek bi fayda yok daha öncedende tanıyorum.Kendi programımı kendim yazıcam.)
    (AngryHun'ye yardımlarından dolayı teşekkür ederim..)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:42 ----------

Bu weiderin Programı : Bir, İki Üç Dört Beş Altı

Buda Abercrombie :

Exercise
    Sets
    Reps
    Bench Pres
    3
    4-6​
    Incline Dumbbell Pres
    3
    4-6​
    Decline Barbell Bench Pres )
    3
    4-6​
    Flat Bench Dumbbell Fly's

3
    4-6​
    Lat Pull-Downs
    3
    4-6​
    Dumbbell Shrugs
    3
    4-6​
    Seated Cable Rows
    3
    4-6​
    Exercise
    Sets
    Reps
    Tricep Extensions (halat)
    3
    4-6​
    Barbell Bicep Curls
    3
    4-6​
    Lying Tricep Extensions
    3
    4-6​
    Dumbbell Shoulder Press

3
    4-6​
    Lateral Dumbbell Raises
    3
    4-6​
    Upright Rows
    3
    4-6​
    Tricep Dips
    3
    Sınırsız​
    Exercise
    Sets
    Reps
    Squats

3
    4-6​
    Standing Calf Raises
    3
    4-6​
    Leg Extensions
    3
    4-6​
    Weighted Crunch
    3
    14-16​
    Cable Crunches
    3
    14-16​
    Knee Raises
    3
    Sınırsız​
    Reverse Curls
    3
    8-10​

2. fthhllrdm

fthhllrdm Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    İzmir
    abercrombie'nin programı Maximum Overload Training denen çalışma sistemine göre hazırlanmış sanırım, yüksek ağırlık az tekrar sistemi ama o sistemde izole hareketlerin kullanılmadıgını okumuştum cok ayrıntılı arastırmadım, kısa sürede kütlede büyük sıçrama yaptırıyormuş onu bi araştır bence.

3. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    kısa sürede kütle kazanımı mı sağlayacak bu program? İlginç valla. Tam adı nedir, ingilizce linkini atarmısınız ? başlık kilitlenmeden :)

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    6 tejrarın alı ile hacım ,yani "jipertrofi "yaratmak pek mümkün değiş...

ayrıca, diyetin "protein, karbonhidrat,yağ vb " karışık olmalı...

zone-dieti gibi 2 tencere karbonhidrat yemek sonuşç sağlamayacaktır...kısaca, karışık diet yapmalısın...

ve dietiniz 51 kgs ye göre 2600 kcal/gün ün altına düşmememli...
    ayrıca, eğer o kadar yiyorum yine de kilo alamıyorum diyorsan, bir de parazit testi yaptırmak faydalı olabilir...)

5. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar şu söz konusu olan programı paylaşabilirmisiniz acaba?

Sayfayı Paylaş