hacim artışı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve lazarangelovv tarafından 27 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. lazarangelovv

lazarangelovv Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    hacim artışı sağlamak için supplement kombinesi yapmak istiyorum öncelikle yaşım 21 boy 1.85 89 kiloyum
    her sabah: 5 yumurta beyazı + 2 sarısı buğday ekmeği 2 saat sonra yulaf ezmesi 2 bardak dolusu, spordan sonra (hemen muz) 500 gr tavuk (göğüs,pirzola,köfte)+1 tabak(pilav,makarna,erişte,bulgur),akşam da lapa daha sonra badem fındık leblebi ve elma yatmadan 2 3 saat öncede yoğurt yerim
    ve şuan sabah kalkar kalmaz 1 ölçek whey antremandan 30 dk önce bcaa creatin glutamine kombinesi + 1 ölçek whey antremadann hemen sonra bcaa glutamine creatine kombinesi yapıyorum.Fakat artık bu kombineden sıkıldım bcaa glutamine e ayrı para vericek durmum kalmadı öğrenciyim üniversal amino3001 alıp yanına bir optimum whey bir de creatine almayı düşünüyorum yardımcı olabilrmisinz?

2. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Kontrollü bir şekilde hacim almayı hedefliyosan bence kalori hesabı yap. Günlük yaktığın kaloriyi hesapla üstüne 500 kalori daha koy baktın olmuyo 750 1000 diye arttırırsın.

Yarım kilo tavuğu bir öğünde yemek yerine 2 3 öğüne bölersen daha mantıklı olur. Onun dışında yanlış birşey göremedim diyetinde. Dediğim gibi kalori hesabı yap yetmiyosa carb up!

3. lazarangelovv

lazarangelovv Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    peki antreman sistemi hakkında söyliyceğiniz bişeyler varmı ben bb.comdaki mass gain bölümündeki programları yapıyorum ve uzun bi süre tecrübesizlikten olsa gerek hep aynı programı yaptım 12 10 8 6 şeklinde piramid sistemi uyguladım 6 haftadır farklı şeyler yapıyorum..

4. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bulk döneminde önemli olan kası yorabildiğin kadar yorup güzelce dinlenmeye bırakmak. Bunun için haftada 3 4 antrenman yeterli. Tekrar sayıları da düşük tekrar yüksek ağırlık. Ben bulk döneminde 4-5 tekrara düşüyorum. 10 8 6 4 gibi

lazarangelovv bunu beğendi.
  5. lazarangelovv

lazarangelovv Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    tamam teşekkürler =)

6. lazarangelovv

lazarangelovv Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    hocam bi şey daha sorabilirmiyim ben spora öğlen gidiyorum antremandan sonra 300 gr tavuk akşam da 200 gr tavuk diye bölsem olurmu ??

7. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Teşekkür Butonu kullanalım lütfen .
    Gayet mantıklı olur .

8. erhancetin

erhancetin Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Gayet mantıklı olmaz bir öğünde 100 gr dan fazla löp et tüketmen çok gereksiz.Vücut bir öğünde 30-40 gr dan fazla protein sentezleyemiyor. Benim sana tavsiyem;protein tozunuda ekonomik olarak kullanman için ;
    Not : Kg başına 2 gr protein hesabı yaparım ;) :)
    Kalkar kalkmaz ; 250 ml süte yarım ölçek protein tozu (20 gr protein)
    Kahvaltı ; 3-4 yumurta beyazı , 50 gr yulaf ve 1 avuç kuru üzümün üzerine 100 ml süt koy, domates peynir,zeytin falan sana kalmış. (20 gr protein)
    Antremandan 2 saat önce ; bir tabak dolusu bulgur pilavı ,100 gr tavuk eti. (35-40 gr protein)
    Antremandan 40 dakika önce ; BCAA nı al. Varsa Aminonu al.
    Antremandan hemen sonra ; Protein tozuyla kreatinini karıştırıp alabilirsin.(30 gr protein)
    Antremandan 1 saat sonra ; Benim favorim bulgur olduğu için yine buldur ve 100 gr (tavuk,balık veya kırmızı et) (35-40 gr protein)
    Akşam yemeğinde ; Evde ne varsa fazla yağlı olamamak kaydıyla.Ekmek tüketimini ve şekeri kesebiliyorsan çok iyi olur.
    Yatmadan önce ; Glutamine desteğinide sütle alırsan 1 günü güzel beslenerek geçirmiş olursun diye düşünüyorum.

Wops bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş