Haşlama yemekler yemeden kilo veremeyecekmiyim ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Cidade de Deus tarafından 18 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Mrb, arkadaşlar.

Zamanında 30 kiloya yakın vermiştim, herşeyi haşlanmış yıyordum. Şimdi 10 kilo aldım ama 30 kilo verdikten sonra almadım bu kiloyu. Aradan yıllar geçti, 30 kilo verdikten sonra cardio yerıne agırlıga onem verdım guzel yagsız kaslı vucut yapmıstım. Yaz zamanı ara verdiö, daha sonra iş'e başladım sporum duzensız oldu.

Tekrar düzene koymaya başlıyorum 2. ay bitiyor ve elimde kocaman bir sıfır var. Bırakın kilo vermeyi kilo almıstım. Bu ay kilo veremedım de almadımda.

Ben eskıden yıllarca haşlama gıdalarla beslenıyordum, artık gorunce mıdem bulanıyor eskıden 3 öğün haşlanmış yerken sımdı 1 öğün bıle yıyemıyorum, normal ev yemeğiyle kılo vermek bu kadar zor mu ne yapsam valla şaşırdım kaldım zamanda hızla geçiyor ve ben yerımde sayıyorum.:(

2. shumi-206

shumi-206 Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    satış temsilcisi
    Yer:
    İstanbul
    Sana kendimce çok önemli buldğum bir püf noktasını söylüyeyim bende cardio ve haşlanmış yemek yemeden istediğime ulaşmamı sağlamıştı.Banada zamanında hocam söylemişti aynen sanada hocamın ağzından çıktığı gibi söylüyeyim tamam sıkıntı yok yemeklerin suyunu süz şeker asla tüketme karbonhidrat alımınıda sabahtan akşama doğru azalt.Örneğin sabah 100 gr. karbonhidrat alıyorsan öğlen 70 - 75gr. akşamda 40 - 50 gr. gibi.

Cidade de Deus bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkurler, aslında sabah o kadar az karbonhıdrat alıyorum kı tembellıkten uykulu oldugum ıcın yumurta yıyıp cıkıyorum,

4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Tabiki hayır. Ben 22 kg verdim ve belim 17-18 cm ınceldı neredeyse. Sadece şeker işte abur cubur , fast food , hamur ısı vb. gibi şeyler harıcınde herseyden bır mıktar yedım. Yemekten kısmak değilde kardıoyu doğru dürüst yapmak çok daha önemli bence üstteki abinin söylediği gibi.

komplex Karboyu çok düşük tutmakta en büyük hatalardan biri , metabolizma hızını düşürür ve enerjin kalmaz.Komplex karbonhıdratta alınması gerekıyor.(yulaf,bulgur,kepeklı makarna)
    Tavuğu hiç haşlama yemedım bu dönemde yağda pişirdim ( tabıkı az yağ ile ) , sote yaptım vb. Yani yukarıda yazdığım besinler dışında diğer besinlerden zarar gelmez diyorum abartmamak şartıyla.

Cidade de Deus bunu beğendi.
  5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Cardıoyu sert çalışıyorum, mesala 30 - 40 dk koşu bandı, daha sonra bısıklet, ondan oncede 1 saat agırlık calısması sporum 2 saatı aşıyor. o kadar haşlama yedım kı zamanında artık bakamıyorum yuzune :D

Sayfayı Paylaş