Hızlı koşmak ile ilgili soru ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve halilhanfurkan tarafından 10 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Hızlı koşmak

1. Doğuştan gelen yetenektir

70,0%
  2. Çalışarak elde edersin

30,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. halilhanfurkan

halilhanfurkan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar iyi forumlar.Hemen soruma geçeyim

-Hızlı koşmak doğuştan gelen yetenekmidir.YOKSA

-Çalışarakmı elde ederiz (Özellikle FUTBOLDA)

2. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Hız, doğuştan gelen bir yetenektir. Çalışarak, yeni teknikler öğrenilir ve hız biraz daha artar.

3. halilhanfurkan

halilhanfurkan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yapma be dostum üsain bolt doğuştan gelerekmi kırdı o rekorları bu mu yetenek ?

4. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Doğustan sürat yeteneği mevcut. Ve zamanla ilerletti. Doğustan süratli olmasaydı sprinter kariyerini seçmezdi. Mesela sen 100 metreyi 15 sn kosuyorsan 10 sn ye cekemezsin. Ancak 12 sn de kosuyorsan çekebilirsin. Çevik olabilirsin ancak süratli olmak, hızlı olmak doğustan gelen yetenektir. Ben kendimi bildim bileli süratliyimdir. Yağım arttıkça yavaslarım. Antrenman yaptıkca hızlanırım. Ancak bunlar küçük ayrıntılar. Doğustan yetenek yoksa olmaz. Her insan güzel resim çizemez, şarkı söyleyemez. İste bu da öyle. Her insan hızlı koşamaz. Antrenmanla biraz daha gelişir. Vücut geliştirme gibi bakma bu olaya. Kaldı ki vg de bile farklar var. Neyse umarım anlatabilmisimdir.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  5. kpalan1222

kpalan1222 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Polis
    Yer:
    Elazığ
    Tam ben de Usain Bolt diyecektim kesinlikle doğuştan geliyor. Hatta bir ropörtajında Tyson Gay ,Usain Bolt un nasıl bu kadar hızlı koştuğunu anlayamadığını dile getiriyor. Boyu uzun olmasına rağmen çıkışı çok iyi yapıyor lifleri çok hızlı. Mükemmel bir yapısı var. Bu da onu yenilmez kılıyor. Her adımı 3 metre (koşarken) bazı yerlerde 4 metreyi buluyordur. Bi insan ne kadar çalışırsa çalışsın her adımını 4 metre atıp da 33 adımda 100 metreyi 9 saniyede koşamaz.
    Ha eğer Futbol için diyorsan futbolda çok fazla sprint koşmayacağın için yetenekle elde edebilirsin. Futbolda kıvrak olmak daha önemli. Küçük ve hızlı adımlar Bkz: Ronaldo.

Son düzenleme: 11 Ağustos 2013
  6. dilaraa

dilaraa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kilo vermek isteyip kaslardan veremiyorum

ben 15 yaşında 63 kilo 1.75 boyunda bir kızım.Bacaklarım incelsin ve 5 kilo veriyim istiyorum ama olmuyor.Spor yapıp yürüyüs yapıp fayda alamıyorum.Cevremdekiler kilo vermek icin fazlalık yaga ihtiyac var ama senin vucudun kas oldugu icin boyle oluyor diyorlar.Ne yapmalıyım?

7. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Hızlı koşmak bir yetenektir. Dünyada bir sürü sprinterci var hepsi çok çalışıyor ama husain bolt un kırdığı rekorları kıramıyorlar. Bence bu Bolt un daha çok çalışmasından kaynaklanan birşey değil, genetiği koşmaya daha yatkın olmasından yani yetenek sayılabilir.

8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    örneğin vg sporunda genetiğimiz kötü ise ne yaparsak yapalım Arnold Schwarzenegger gibi olamazsak aynı şekilde koşuya yeteneğimiz yoksa profesyonel koşucular gibi hızlı koşamayız

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Hızlı koşmak için şahsi görüşüm , yetenek olma olasılığı çok düşük ama insanlar bunu metabolizma hızının getirileri olarak görüyorsa yetenek diyebiliriz.Bence çalışarak kazanılan bir şeydir.

10. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    tabi ki de doğuştan gelen yetenektir futbolla ilgileniyorsun sanırım daha yeni fb-gs maçı oldu maçı dikkatli izlersen sahadaki 22 kişinin hepsi hızlı koşmuyordu 4-5 tane hızlı oyuncu vardı... Allah vergisidir bende hiç resim çizemem bilemiyorum daha dümdüz 1 çizgi çizemiyorum görsen ağlarsın :D ama üstüne gitsem çalışsam normal bi insanın çizebileceği kadar çizebilirim gitip de resim yarışmalarına katılacak derecede çizemem sende hızlı koşamıyorsan en fazla normal bi futbolcunu hızında koşabilirsin...

11. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Duyduğum kadarıyla hız çalışarak en fazla %4 geliştirilebiliyormuş.

12. kpalan1222

kpalan1222 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Polis
    Yer:
    Elazığ
    Forumda kalça egzersizleri var onlardan faydalanabilirsin ve diyet yeapman gerekiyor. Eğer vücudunun üst kısmı zaten zayıfsa çok fazla zorlama derim çünkü yağ kaybetmek istemediğin bölgelerden yağ kaybedebilirsin. Kimi insanda genetikdir bacakların yağlı olması. Ayrıca boy kilo oranına göre çok da yağlı olduğunu düşünmüyorum.

13. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Hızın hatırladığım kadarıyla %90'ı evet ya da buna yakın bir oranı genetiktir,geri kalanı çalışılarak yapılır;maalesef genetik olarak büyükleriniz hızlı değillerse bu %90'ın %40'ını verebiliyorlarsa geri kalan çalışma payını da tam olarak herhangi bir insanın alamayacağı öngörülür ise sprinter olmaya yeltenmek bir hayal gibidir,üzülerek söylüyorum ki(yazdığım oranlar kesin doğru olmayabilir ama sprinter iken hocamın lafları böyleydi yada ben buna yakın hatırlıyorum)(yanlış bilgilendirme yapmaktan çekindiğimi belirtmek isterim)

14. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    okuduğum bir makalede antrenman ile kasların kasılma hızının azami %8 artırılabileceği, kas kuvvetinin ise %300 artırılabileceğinden söz ediliyordu. buradan hareketle hız büyük oranda doğuştan gelir diyebiliriz.

Sayfayı Paylaş