Hızlı Kilo Almak İçin Nası Beslenmeliyim?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve piKa tarafından 15 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. piKa

piKa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul / 34
    Abilerim ve ablalarım benim yaşım 13 ve zayıflığımdan dolayı bir sıkıntım var..Boyum 1.63 kilom ise 42..Nasıl hızlı şekilde kilo alabilirim??

Cevaplarınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkürler..

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    iyi beslenerek gelişirsin 3 öğün yemek yemen şart. süt ve süt ürünleri, balık, tavuk,kırmızı et bunları fazlasıyla tüketmelisin. bunun yanında meyve sebze yemeyi ihmal etmemelisin gelişimin için hepsi önemli. ayrıca şimdi body deil ama basketbol olabilir başka bi spor olabilir spor yap. yapamıyorsan şınav mekik barfix çek.

Coyote ve piKa bunu beğendi.
  3. piKa

piKa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul / 34
    3 öğün yemek yiyorum.Sebze dışında hepsini tüketiyorum çok aşırı değil.Boyumun 1.80 geçmemesini çok ama çok istiyorum o yüzden baketbolla uraşmadım fakat son 1,5 ayda hergün düzenli 3*20 tekrar şınav göğüş tamamen yere değiyor 3* 35 mekik çektim ondan önceside var..1-2 günden beride 6Kg dambıl ile ufak set ve tekrarlarla ayakta dambıl curl çalışıyorum..

4. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    çok güzel spor yapman güzel... beslenmende de sorun yoksa gelişirsin. 13 yaşındasın ve gelişmek için önünde daha uzunca bi zaman var. az yemek yiyip sofradan kalkmamalısın eger az yemek yiyorsan 2 kaşık daha 3 kaşık daha fazla yemeye çalışmalısın ama iyi yemek yiyorsan sorun yok :D ayrıca çok ekmek yemenede gerek yok mesela 3 dilim ekmekle bi dilim et yemek yerine 2 dilim et bir dilim ekmek yemegi denemelisin. gelişmek ve güçlenmek için iyi beslenmeli ve birazda spor yapmalısın dostum.

piKa bunu beğendi.
  5. piKa

piKa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul / 34
    Genelde kavaltıda ve akşam yemeğinde pek farklı yemekler yemiyorum genelde kızartma yoğunluklu yemekler yiyorum bu yüzden kilo alamıyor olabilirmiyim?

6. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    kızartmada yersin ama hep kızartma yemek iyi deil sağlıklı gelişmek için etli patates yemegi kuru fasulye, patlıcan gibi bildigimiz ev yemeklerini de yemelisin. canın kızartma çektigi zaman kızartmada yersin sorun yok.

piKa bunu beğendi.
  7. piKa

piKa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul / 34
    Son bir sorum daha olucak.Evde dambıl ile çalışma programı hazırlamış FleXor hoca o hareketleri bir kaçı dışında yapabiliryorum en azından sadece 1*5 denedim :) 3*8 yapsam gelişimim açısından bir sorun olurmu??

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Beslenmende hayvansal yağları tüket şeker ve türevlerinden kaçın. beyaz ekmeğe yer verme ancak tam tahıllı buğday ekmeği yiyebilirsin. Sebzeleri çiğ tüketmeye çalış ve fındık fıstık badem çekirdek antep fıstıgı gibi kuruyemişleri tüket. Ancak bunlar doğal olsun pakette satılan üründen ziyade örneğin Yer fıstıgı kabuklu olsun. Badem kabuklu ve kavrulmamıs olsun.

Beyaz makarnadan uzak durmalısın onun yerine Kepeği alınmamış pirinç tüket ve mumkunse pirinc yanında az da olsa tavuk yemeye çalış.

beyaz peynir önermem ancak keçi peyniri tüketebilirsin. Oldukça sağlıklıdır.

Sütüde uht kullanma mumkunse doğal kullan ya sütçüden alın yada pastörize süt ürünü kullan guvenilir markalardan olsun ve tam yağlı olsun. Ama mutlaka pastörize olsun .

Tereyağı tüketmeye çalış. vücudun neye ihtiyacı varsa tereyağında mevcut. İyottan tut yağda çözülen butun vitaminlere kadar.

Şekerli ürünlere pek yaklaşma bunlar kilo aldırır adama ama bir bakmışsın yağlı bir vücudun var ve nasıl olduğunu bile anlayamassın(insülin yüksekliği)

Karbohidrat konusunda Bakliyat ürünleri olabilir. Mercimek Fasulye Nohut Barbunya ve yemeklerini yağlı ye. Bezelye patlican aklına ne gelirse.

Gelişimin hızlanır ve boyun daha hızlı uzar böylece. Mumkunse kilon kadar protein tüket ki zaten gunde yarım kilo tavuk yiyorsan fiyatı 3.5 milyon lira falandır fazlasıyla protein ihtiyacını karsılar.

Sütüde tam yağlı iç.

Abur cubur tüketimi insanlara zarar veriyor bunuda sakın unutma. Ekstra bir şeyler almaya gerek yok her şey doğada mevcut ve insan beslenmesinde işlenmiş gıdalara yer vermemek gerekiyor.

Son düzenleme: 15 Eylül 2010
    piKa bunu beğendi.
  9. piKa

piKa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul / 34
    Söylediklerinizi uygulayacağım bilginize güveniyorum fakat boyumun 1.80 uzun olmasını hiç ama hiç istemiyorum..Tavuk kadar proteinli başka besinler nelerdir hergün tavuk yemek olmaz. :)

Son düzenleme: 16 Eylül 2010
    Coyote bunu beğendi.
  10. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Burada tek başına alınacak protein kaynakları bir tek yumurtadır. Her zaman tercihim Amino asit kalitesini arttirabilmek için bitkisel proteinlerle beraber hayvansal proteinleri tüketmek.

ve doğal yemişler yüksek protein ihtiva ediyorlar ancak bunların amino asit kalitesi düşük o yuzden doğal yemişleri sabah kahvaltılarında peynir ürünleriyle süt içiyorsak sütle beraber tüketirsek daha doğru olur.

Bunun nedenine gelirsek bitkisel ve hayvansal amino asitleri harmanlayacağız.

Yumurta kırmızı et beyaz et gibi ürünleride karbohidratla almalıyız ama karbohidrat kesinlikle işlenmemiş olmalı. Eğer bir obez olmak istemiyorsanız rafine gıdalardan ve şekerlerden kaçınacaksınız.

Alıskanlıklar çok zor değişir bunu unutma.

j.claude.er bunu beğendi.
  11. piKa

piKa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul / 34
    '' Söylediklerinizi uygulamayacağım bilginize güveniyorum '' burda uygulayacağım yerine yanlışlıkla uygulamayacağım yaşmışım sonradan farkettim.Size ve j.claude.er'e çok teşekkür ederim.

j.claude.er bunu beğendi.
  12. ByMerdo

ByMerdo Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Hacker/Öğrenci/Spor/Parapsikoloji
    Yer:
    Balıkesir/Edremit
    Protein karbonhidrat ve su tüket.Hacim antrenmanları yap alırsın.Ben böyle aldımdı

13. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    ben kilo almak için bol bol Arı poleni tüketmiştim Yemekler dışında bi araştır istersen

14. victor1

victor1 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknik SErvis Experi
    Yer:
    istanbul- BAYRAMPAŞA
    bence spor hareketlerını azalt az tekrar yap. cinsel aktıvetıyı azalt...

süt ve yumurta

bol sabır.

Sayfayı Paylaş