Gunluk ne kadar karbonhidrat alinmali

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve melih06 tarafından 14 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. melih06

melih06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Degerli forum uyeleri 1 haftadan beri arastiyorum forumda ve formun ismini yazip googledada ariyorum ama bulamadim.Yasim 21 kilo 73.Gunluk almam gereken protein hakkinda butun hepsine sahibim.Ama ayni seyi karbonhidratlar hakkinda soyleyemiyecem.Kilo basina kac gram karbonhidrat almam gerekiyor.Simdiden siz degerli forum uyelerine tesekkur ediyorum.

2. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle amacın ne onuda söyleseydin yağ yakımımı yoksa hacim mi?Vücut tipin nedir?

3. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ yakımında kilonuzun MAKSİMUM 2 katı KOMPLEKS Carb
    Bulkta kilonuzun 3-4-5 katı KOMPLEKS Carb alabilirsiniz.
    Fakat yağ yakım döneminde kilonuzdan düşük kh almanızı pek tavsiye etmem. Misal 60 kiloysanız 60 gr kh nin altına düşmeyin.. Tabiiki KOMPLEKS kh olma şartıyla.

4. melih06

melih06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oncelikle msjlariniz icin tesekkur ederim.Amacim hacimlenmek bu zamana kadar bazi seyleri yanlis yaptim simdi dogrularini arastiriyorum.Herkes gibi bende okudukca ve sizin sayenizde kafamdaki soru isaretlerini kaldiriyorum.Ama vucut tipim ne onu bilmiyorum.Ben haftanin 3 gunu kick box yapiyorum o gunlerde az karbonhidrat 3 gunde fitness yaptigim icin o gunlerde ise biraz fazla karbonhidrat yemeliyim.Yani fitness yapcagim gunler kilomun 2 kati kompleks karbonhidrat mi yemeliyim?

5. DeliMavi

DeliMavi Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Amacın hacimlenmek ise vücudunun protein kadarda karbohidrata ihtiyacı olacaktır bunu unutmayalım. Vede hacimlenmek istenilen dönemlerde ise kilo başına 3 ve 5 arasında seyretmeli karbonhidrat alımın altına düşmemende fayda var. Tabiki karbonhidrat alımını kaliteli karbonhidratlardan sağlamalısın. ve bir püf nokta daha belirtmek isterim. Antrenmandan hemen sonraki öğününde kompleks karbonhidrat yerine sindirimi kolay basit ama kaliteli karbonhidrat tercih etmelisin.

6. melih06

melih06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    o dediginiz karbonhidratin bi ismi varmi? Demek istedigim ornegin kompleks karbonhidrat.Bide antremandan once cok kompleks karbonhidrat tuketip antremandan sonra ise sindirimi kolay ama az mi yemeliyim?

Sayfayı Paylaş