growht hormonun yaninda insülin oranini nasil ayarlamaliyim...

Konusu 'Anabolik Androjenik Steroidler' forumundadır ve _akar_ tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. _akar_

_akar_ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    firma
    Yer:
    berlin
    arkadaslar ben buraya uzun zamandir üyeyim ama türkcemden dolayi hala cözemedim ama ben yinede sorumu buraya yazim beni bilgilendirirseniz cok sevinirim...
    ben 176 boyunda 85 kilodayim 7 yildir bu sporu yapiyorum ilk 4 sene natur yaptim son 3 senedirde steroid kulaniyorum simdide bir sinif daha atlayarak growht hormonuna gecmek istiyorum kendime 6 aylik günde 4 unite olmak üzere growht siparis ettim yanindada haftada 750 mg testosteron kulalnacam size sorum ben cok arasitirdim bu insülin olayini fakat en güvenilir yer bana burasi geldi onun icin bana bu kurun yaninda alacagim insülin oranini ve yanina baska birsey alicaksam onu söyleyip beni bilgilendirseniz cok sevinirim
    saygilar...............

2. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.108
    Ödül Puanları:
    103
    Alacağın GH miktarı ile insülin'in bir alakası yok. İnsülin miktarını önce standart dozlar ile başlayıp vücut toleransına göre ayarlaman lazım. Yanında Tiromel ve Ventolin kullanman da gerekiyor. İlk GH küründe insülin kullanmak neden istiyorsun?

_akar_ bunu beğendi.
  3. negola

negola Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    İnsülini antrenmandan hemen önce 10 mg. olarak alabilirsin. Bozokaydın hocanın dediği gibi doz ayarlamaları yapabilirsin. Ancak insülin kullandığın süre içerisinde yanında muhakkak kana hızlı karışan şeker, sıvı karbonhidrat türevleri bulundurman gerekir. Yoksa komaya girme riskin bile olabilir.

_akar_ bunu beğendi.
  4. XxBody

XxBody Üye

Beğenileri:
    182
    Ödül Puanları:
    0
    Benim bir tanıdıgım gh ı insulinsiz yapmıstı. ama yanına steroid olarak birşeyler koydu ama suan hatırlayamıyorum. ama bildigim kadarıyla insulinle yapmak baya tehlikeli vucut için.Tam anlamıyla arastırıp bu işi cok daha iyi bilen kişilerden yardım alıp yapın bence.

_akar_ bunu beğendi.
  5. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.108
    Ödül Puanları:
    103
    Ben yaklaşık 2 yıldır sürekli steroidsiz düşük dozlu GH ve pct içinde GHRP-6 küründeyim, insülin kullanmıyorum. On/off şeklinde kullanıyorum. İnsülin kullanırsan yağlanma problemin(kendi deneyimim) de olur. Yüksek dozlu Metformin kullanımıyla insülin kullanımını geciktir. Şahsi deneyimim ve çevremden gördüklerim doğrultusunda her ne amaçla olursa olsun insülin kimseye önermeyi bırak hakkında konuşmayı bile gereksiz buluyorum. Metformin tip 2 diyabeti önleyebildiği gibi sana insülin benzeri yarar da gösterir aynı zamanda kolestrol profilin iyileşir. İnsülin kullanırken evet daha iyi hacim alacaksın ama yağlanacaksın, yan etki olacak ama en kötüsü tip 1 diyabet hastası olman dışında, ölüm de olabiliyor. Bu ölüm illa insülinden sonra şeker koması halinde de olmayabilir. Bir arkadaşım insülin kullanması nedeniyle şeker dalgalanması problemi yaşıyordu, araç kullanırken kaza yaptı, ve az daha ölüyordu. Başka bir arkadaşım şeker dalgalanmaları nedeni ile sosyal hayatında problemler yaşadı, işinde başarısız oldu, uyuklamaya başladı, dalgınlaştı, ve işten çıkarıldı. Çoğu pro arkadaşım ise artık insülin bağımlısı oldular. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.

won_dutch, zumruduanka, rabesantrata ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  6. _akar_

_akar_ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    firma
    Yer:
    berlin
    bozokaydin ve diger arkadaslara tesekkür ederim ama ben önce neden insülin kullanmak istedigimi anlatim ben growht hormonu kuruna girecegim icin karbonhidrat ve protein alimim fazla olacak bu nedenle alacagim bu kilolari insülinin anabolik etkisi sayesinde hem enerjiye cevirecem hemde yagsiz bir vücut cikaracam tabiki evdeki hesap carsiya uyarsa.....ben bu insülin olayindan cok korktugum icin cok arastirdim aslinda insülin kullanma taraftari hic degilim fakat benim vucudum yaglanmaya müsait bir vucut oldugu icin az oranda olsa bile kullanmayi düsünüyorum ve eklemek istiyorumki ben ne kadarda böyle seyler kullansamda ben steroide karsiyim ve hic kullanmamis birine de kesinlikle tavsiye etmem..........tekrar herkese tesekkür ederim

7. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.108
    Ödül Puanları:
    103
    Yağlanmaya müsait isen insülin ile daha da çok yağlanacaksın. Bütün dünyadaki steroid ya da peptidler için de kullanımı sonunda en çok yağlanmaya neden olan ürün insülindir.

İnsülinin tek yaptığı kandaki glikozu ve aminoasitleri hücreye sokmak. Kanında az şeker varsa, bunları temizler hücrelere kaslara da sokar, ama kanında şeker kalmazsa ölebilirsin. Sonuç, insülin kullanan birinin kanında az şeker olması lüksü yoktur. Çok şekeri aldın, insülin bir kısmını temizledi, kasların doydu, o şekerler kanında kalırsa fazlalık olanlar, yine yüksek şekerden ölürsün, o fazlası da yağ olarak depolanacak. İnsülin bu yüzden yağlanma yapar.

İnsülinin kendisi yağlanma yapan. Yağlanma yapmasın diye yanında GH ve T3 (en kuvvetli tiroid hormonu) ve Clenbuterol/Ventolin ekleniyor.

Yağsız bir vücut zamanında insülin kullanmıyoruz. Ben 6 hafta on, 6 hafta off olacak şekilde GH ile yüzde 8-9 yağ oranında kalıyorum.

Metformin konusu hakkında bir bilgin var mı bilmiyorum ama insülin salınımını arttırmaz ama var olan halihazırda insülinin daha fazla iş görmesini sağlar. Yani verimliliği artar. Bir nevi araçlara yapılan chip tuning gibi.

won_dutch, gainn, KDTT ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. jenya

jenya Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Bozokaydın,
    !2 hafta steroid kürüyle(tren+test) beraber 15 hafta kadar da GH kullandım insülinsiz, yag oranı hiç artmadan iyi hacim aldım.

GH kürü sonunda GH için nasıl bir pct olmalı?
    Kütle artışı için GH steroidsiz kullanıldığında verim alınabilirmi?
    Definasyon küründe GH kullanırken diyet ten dolayı azalan karbonhidrat miktarları yüzünden insülin yerine metformin iş görürmü?

Teşekkürler..

9. jenya

jenya Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Gün içersindeki 2. GH enjeksiyonunu spordan( saat 17:00 de) sonra mı, yatarken mi tavsiye dersiniz?

10. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    185
    Ödül Puanları:
    0
    ilk hafta hergün 2 ünite genotropin insülin yok 2.ve 3. hafta hergün 4 ünite genotropin yine insülin yok 4. haftadan itibaren yine 4 ünite genotropin ve 3 ünite insülin kısa zamanlı tesir edeninden sabah saat 7 de al insülini 8.haftada genotropin 6 ünite olacak insülin 4 ünite 10.haftada genotropin 8 unite insülin 5 ünite bu haftadan itibaren genotropin 6 ya ve 4 e kadar düşecek insülinde 4 e ve 3 kadar düşürülecek 16.haftanın sonunda kür bitecek bu süre içinde primobolan sustanon belli haftalar anapolon belli haftalar danabol winstrol, pripionat clenbuterol ve tiramel de alınmalı ki kür tam anlamıyla verdiğin paraya değsin bu arada b1,b6,c vitanminleri olmazsa olmaz çinko ve magnezyum da mutlaka almalısın

11. _akar_

_akar_ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    firma
    Yer:
    berlin
    arkadaslar ben bu insülin olayini doktor arkadasimada danistim hic ama hic tavsiye etmiyor bunun ayarini doktorlar bile zor yapiyormus hastalara ben insülün kullanmaktan vazgectim kullanmicam herkese ilgisinden dolayi tekrar cok tesekkür ederim.......

12. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.108
    Ödül Puanları:
    103
    Jenya, ben GH'ı bir gün sabah akşam kullanıp, ertesi gün kullanmıyorum, diğer gün yine sabah akşam alıyorum. Bu tip kullanma GH'ın vücuttaki doğal GH salınım frekansını taklit ediyor. Bu tip kullanım GH receptörlerinin daha çabuk yenilenmesini sağlıyor. Yapılan testlerde bu tip kullanım boyu daha çok uzatıyor. Yani haftada alacağım toplam dozu, birer gün arayla almak daha çok verim veriyor. Örneğim haftada toplam her gün alarak 56iu alıyorsan yani günde 8iu alıyorsan, bunu birer gün ara ile 16iu yapmak daha çok verim sağlıyor. The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism Vol. 87, No.8 3573-3577

GH küründen sonra GHRP-6 kullanarak PCT yapıyorum, doğal GH salgılanmasını arttırıyorum. Alma imkanın yoksa yatmadan önce çok yüksek doz B vitamini kompleksi alabilirsin.

GH kullanırken diyet yapıyorsan ve Metformin almak istersen zaten diyet yapmana gerek kalmaz. Yağlardan yine uzak dur ama karbonhidrat diyeti yapmana gerek kalmadığı gibi karbonhidrat yüklemesi de yapabilirsin. Diyet yaparsan zaten halsizlik hissedersin, idman yapamazsın.

Sabah ve akşam, spor yaptığın zamanlar spordan sonra alman da daha mantıklı. Yatarken yüksek doz B vitamini alıp doğal salınımından faydalanmaya çalışmalısın.

GH steroidsiz pek bir kütle artışı yapmıyor, yağsız kas dokusunu korumaya ve yağ miktarını çok düşük tutmaya yardımcı oluyor.

zumruduanka, rabesantrata, onurelibol ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş