Gr. bile veremiyorum

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Beren S. tarafından 7 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Beren S.

Beren S. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba,
    24 yasindayim, boyum 1.57cm. 2 hafta once tartida 54,5 kiloyu gorunce siki bir diyet ve spor programina baslamaya karar verdim. Birkac ay oncesine kadar 47 kiloydum. Hedef kilom yeniden 47/48 olmak.

Ilk hafta 52 kiloya indim:
    - Sabahlari 2 dilim cavdar ekmegi ve iki yumurtali omlet yedim
    - Oglenleri elim buyuklugunde balik/tavuk yaninda bolca salata
    - Aksamlari yogurtlu sebze yemegi yedim

- Ayrica haftanin 6 gunu 1 saat spora gittim. Kisacasi 2,5 kilo verdim. Ama simdi dusunuyorum belki bu giden ilk kilolar adet siskinligimim gecmesinden kaynaklandi. Cunku 2. hafta 1. gr bile veremedim. Butun duzenim ayni olmasina ragmen sabitlendim kaldim. Yilbasinda bile diyetimi hic bozmadim ne alkol aldim, ne ikram edilen abur cuburlardan yedim. 5 gun spora gittim. Yeme duzenim yukardakiyle ayniydi. Motivasyonum cok bozuldu. Benimle bu konuda tecrubelerini yada fikirlerini paylasak biri olursa cok sevinirim.

Neden boyle oldu hic anlamiyorum:(

Sevgiler

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo ölçümlerini haftalık yapmak sağlıklı sonuç vermeyebilir. Özellikle kadınlar aylık periyodik değişiklikler yaşayabildiği için ayda bir ölçüm yapmalı.

ERTURK35 bunu beğendi.
  3. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    * Bu iş sizde bu kadar stres yapıyorsa, o zaman yediklerinizi saymanız gerekir. Sabah kalkıp aç karnına tartılın ve bir hafta boyunca yediklerinizin toplam kalori değerlerini hesaplayın. Bir hafta sonra tekrar sabah tartılın, kilonuzda bir değişme yoksa yediğiniz toplam kalori miktarını 500 kalori civarı daha azaltın.

* Arkadaşın dediği gibi haftalık olarak kilo düzeylerinde oynamalar olabilir, ancak ay sonunda baktığınızda başladığınızdan daha düşük bir kilodaysanız bir sorun yok demektir.

* Aldığınız kalori miktarını ve sonuçlarını buraya yazın ki, yanlış bir şey yapmayın. Metabolizmanız çok yavaş olabilir bu yüzden çok çok düşük seviyelerde kalori alımı yapmanız gerekebilir ve bu sağlıklı olmaz. Şimdilik bir önemi yok.

* Sporu bırakmayın.

CarpeNoctum, kratos1 ve Extravaganza bunu beğendi.
  4. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    nitrococuk'a katılmak ile birlikte bir konuyu da detaylandırmak gerektiğini düşünüyorum.

Bayanlar kilo verirken bazen kalorileri iyice düşürmeleri gerekebiliyor. Zaten mevcut BMI değerleri düşük olduğundan, günlük planlanın diyetin kalorisi ve dolayısı ile yiyecek miktarı iyice düşebiliyor.

Burda 3 noktaya dikkat etmenizde fayda var.

1.si bol lifli ciddi anlamda tok tutacak yiyecekler yemek. (brokoli, karnıbahar, brüksel lahanası gibi) Ayrıca yağ alımınızı dengeli tutmak (zeytin yağı ve kuruyemişleri az miktarda almaya devam etmek)

2.si kalori düşüşünü sadece diyet ile değil daha fazla kardio sağlamak. Bu sizin hem daha fazla kalori açığı yaratmanızı sağlayacak hem de metabolizmanızı hızlandıracaktır. İki yönlü kazanç sağlayacaksınız. Daha fazla yerken yağ yakabileceksiniz yani.

3.sü kardio yapmak alpha2 reseptör uyarımını arttırır. Dolayısıyla inatçı bölgelerden (bacak, arka kol, kalça) daha çabuk incelmenizi sağlar.

Yani kardiolara da özen gösterin. Bir erkeğe göre buna daha fazla ihtiyacınız var. Ama size getirisi çok yönlü olacaktır.

technical1967, CarpeNoctum ve nitrococuk bunu beğendi.
  5. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    cidden BMI (Body Mass Index) mı demek istedin yoksa BMR (basal metabolic rate) mi ?

"BMI" is bullshit , man.
    and cardio sucks ! weightlifter

Extravaganza bunu beğendi.
  6. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    TDEE diycektim, genelde anlaşılmadığı için BMR diyim dedim; o sırada BMI demişim :D Kusura bakmayın :)

Bu arada Cardio sucks kısmı doğru ama ne yazık ki gerekli. Yapacak birşey yok. O catecholamine seviyesini yükseltmenin, adipose dokuya kan akışını hızlandırmanın başka yolunu bulamadım henüz. Yohimbine denemedim bir tek. Hem Lyle, hem de sözüne güvendiğim bir kaç kişi işe yaradığını iddia ediyor. Ondan ümitliyim :) Ama onu da belki fasted state kardio yaparken kullanmak istenen dramatik etkiyi yaratabilecek. Bilmiyorum SFS uygularsam görürüm.

7. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Forumdan sizin gibi bir bayan arkadaş da aynı sorunu yaşıyordu, yaklaşık 1 aydır kilo veremediğini söyledi, sonra beslenmesini inceleyince nedeni ortaya çıktı. hiç karbonhidrat almaması.

Size önerim haftada en az 1-2 kere, öğlen yemeğinde tavuk veya balığın yanında bir tabak makarna,bulgur,esmer pirinç yemeniz.

Nedeni ise eğer diyet sırasında hiç karbonhidrat alınmazsa, tiroid hormonu salgısı yavaşlıyor hatta bir süre sonra duruyor, buda metabolizmanızı inanılmaz yavaşlatıyor ve kilo vermeniz de çok çok zor oluyor. hatta veremiyorsunuz.

8. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Karbonhirdratı sadece makarna prinç gibi tahıl ürünleri olarak algılamamak lazım. Brokoli lahana... sebzellerin hepsi karbo içerir.. yani istemesekte karbo alıyoruz süt ürünlernde meyveden sebzeden.
    ---

Beslnme konusunda çok güzel bilgiler verilmiş gerçekten , ben farklı bir açıdan bayanların en önemli sorununu söylemek istiyorum.
    ANTRENMAN!
    Salonda kardiyo aletleri , mekik düzeneği ve o muhteşem hareket twist.. 3 lüsünde zaman öldürdükçe kilo milo veremessiniz malesef.

burda birçok şey yazıp bilgilendirmek isterdim ancak biliyorumki okunmayacak daha dogrusu anlasılmayacak :).O yüzden görsel olarak göreceğiniz motive olabileceğiniz bi tavsiye veriyim.

http://bodyspace.bodybuilding.com/

Buradaki bayanların yaşadığı değişimleri 10 15 dk incelemeniz kafi , tabi antrenman programlarınıda ne uyguluyorlar neler yapıyorlar...

Özellikle şu 45lik ablamızın sayfansını ıncelemenız dıleğiyle..
    http://bodyspace.bodybuilding.com/ChickenTuna/

rockybalboa7 ve speedtouch bunu beğendi.
  9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    dietlerde "karbonhidrat almadan" radikal kilo veremezsiniz...kilo vermek için vücudun aldatılması gerekir ...aksi taktirce "resistans konuma "geçer hemen...

aşağıdaki soruları kendinizce cevaplamanız gerekir:

1) hipotalamus ta hanede 7-8.000 kcal açığı yaklayabiliyor musunuz ?1...
    2) kan grubunuz nedir ?!..
    3) metabolizmayı kandırmak için " yeterli karbonhidrat "alıyormusunuz ?!...
    4) 7-8.000 kcal açığı yakalayabilmek için "ne kadar ,hangi şiddette , hangi uzunlukta "egzersiz , ya da hareket gerçekleştirebiliyorsunuz ?!...sedanter bi yaşam şekliyle ,bu bayağı zor konudur ..bütün gün oturup , kardiyo yapıyorum diye 30 dakikalık olaylar yetersiz kalabilir...
    5) c- vitamini özellikle kullanıyormusunuz ?!...

10. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Size tavsiyem sıkı diyeti bıkıp en az 10 gün çok abartmadan normal yemek yiyin.Metobolizmanız yavaşlamış.Bende aynısını yaşamıştım bi hocam bunu önermişti işte yaramıştı

Sayfayı Paylaş