Google Hacklendi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve emrah tarafından 6 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    16 yaşında Google'ı hackledi !

--------------------------------------------------------------------------------

16 yaşında Google'ı hackledi !

--------------------------------------------------------------------------------

Herkesin mükemmel gözüyle baktığı Google da güvenlik açığı verebiliyor. Peki Google mühendislerinin gözden kaçırdığı bu açığı yakalayan sizce nasıl bir deha?

30 Aralık 2006 günü Google'a bir güvenlik açığı bildiriliyor ve Google, bu sorunu düzeltmek için 1 Ocak 2007 tarihine kadar apar topar çalışıp sonunda güvenlik açığını kapatıyor. Fakat zannetmeyin ki bu açığı keşfeden büyük bir bilgisayar uzmanı. Amerika Birleşik Devletleri'nin Columbus şehrinde yaşayan 16 yaşındaki Haochi Chen, Google Video'nun Gmail adres defterindekilere video gönderme özelliğini kurcalarken bu açığı şans eseri farkediyor ve derhal Google'a bildiriyor.

Açığın zararları neler?
    Açığın tam olarak nasıl çalıştığı Google tarafından açıklanmasa da internet tarayıcıların kodlarının bilgisayarınıza bulaşan bir virüs sayesinde değiştirilip, siz herhangi bir Google hesabına (Gmail, Blogger, vs.) giriş yaptığınızda sizin güvenlik bilgilerinizin saklanıp daha sonra sizin adınıza insanlara virüs gönderdiği tahmin ediliyor.

Ne yapmalı?
    ZDNet'in Googling Google isimli blogunda ise bu açığın henüz tam olarak kapatılamadığı, çalışmaların sürmekte olduğu bu nedenle Google hesaplarınıza güvenli olduğuna emin olmadığınız yerlerden girmemeniz, girseniz bile işiniz bittikten sonra mutlaka “Çıkış” yazısına tıklayarak çıkmanız yönünde tavsiyede bulunuluyor

2. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Valla ben ustasi degilimde bence bu deha isi degil be kocum. 4 sene öncede bankayi hacklemislerdi amerikada ve dünyanin en büyük bankalarindanmis ismini simdi hatirlamiyom. Dünyanin da en iyi hackerleri koruyormus. Ama cocuk internet cafesinden hacklemis bankayi tabi cocuk 2 hafta icinde yakalandi. Yasi 15 :D Cocuga sormuslar nasil becerdin bunu diye. Oda demis ki bi filimde gördüm merak ettim bende denemek istedim ve oldu demis. Yani dehayla bi ilgisi yok. Cocuk ayrica 12 yasinda pc kullanmaya baslamis ve hackerlik gibi yüksek kapasitede yetenegi yok. Sadece amatörce calisiyor. Kendine ait homepage yapmis ve buna benzer.

Sayfayı Paylaş