Gold's Gym bilek ve on kol gelistiricisi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve aneximandros tarafından 11 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Dun walmart'ta dolanirken soyle bir alete rastladim, sizlerle de paylasmak istedim. Aletin adi Gold's Gym Wrist and Forearm developer.

Kullanimi su sekilde. Ipin ucundaki metal bolmeye istediginiz kadar agirlik takip, ipi ileri geri sardiriyorsunuz. Ben dizayni cok begendim. Dumbbell'li ya da barbell'li bilek calismalarindan cok farkli degil ama daha ergonomik oldugu kesin. Fiyati da 15 dolar. Uzun suredir bilinen bir alet ise kusuruma bakmayin, forumda arama yaptim ama benzeri bir alet goremedim.

Sedif, rocco676767, BFK ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Bana göre fiyatı uygun,Görüntüde hoş duruyor fakat sağlamlığı nasıl kaç kg ağırlığa dayanabilir garantisi falan vs.. nasıl, özellikle ip kısmı dikkatimi çekti neyden yapılmış acaba?
    Merak ettiğim sualler hakkında bilgiler mevcutsa ekleyebilirmisin?

Saygılar..

3. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    Alet güzel ama çok basit bir alet aslında.Orta kalınlıkta 35-40 cm uzunluğunda bir çubuğa sıkıca bağlanan ip ve aşağıda ipin ucuna bağlanan ağırlıklar.
    Maliyet neredeyse 0 ağırlıkları saymazsan (:)
    Evde var bir tane benim.Akşamları yaparım yatmadan önce bikaç set canım sıkılırsa.
    İpin ucuna 2 lt kola şişesi bağladım kafasından.
    İçine su doldurdum,ağırlık artık kesmemeye başlayınca şişenin içine ufak çakıl taşı atıp daha da arttırdım ağırlıkları,tavsiye ederim..

josef_1531 ve aneximandros bunu beğendi.
  4. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Eski salonda normal tahtadan yapmıştık, ucunada ağırlık plakası bağlamıştık, güzel harekettir.

aneximandros bunu beğendi.
  5. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Ipin neyden yapildigini bilmiyorum, walmart'a gittigimde bir kez daha kurcalarim aleti. Uzerinde ne kadar istiyorsaniz o kadar agirlik takin yaziyordu, saglam bir sey olsa gerek.

Ammun ile Mestano'nun ev yapimi alet dizaynlari da cok basarili. Peki siz bu hareketten verim aldiniz mi? Kayda deger artislar oldu mu olculerinizde?

6. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Bizim arkadaşlar çok sevmişti, bilek çalışmayı sevmediğim için çok denemedim, yani etkisini görecek kadar. Ancak şunları söyliyebilirim, gerçekten yorucu, hareketi çift taraflı olarak yapmanızı öneririm. Yani eğer ağırlık aşağıdaysa sadece yukarı çevirmekle kalmayın, yukarı gelince bu sefer tersini yapıp aşağıya indirin. Kesinlikle para vermeyin bence. 2dk'da yapabileceğiniz birşey, inanın çok basit yapımı. Bir çamaşır ipi, bir 30-40 cm lik sopa. Çok ağır takamazsınız zaten, hareketi tamamlıyamazsınız. tabi 700 sayfalık kitabı ortadan ikiye ayırabiliyorsanız ayrı. İp dayanır yani, hareketin diğer bilek haretlerinde farkı pres olmaması, gerginliği daha fazla hissediyorsunuz.

2 sene oldu bu hareketi yapalı yalnız, o nedenle aklımda kalanlar bunlar...

josef_1531 ve aneximandros bunu beğendi.
  7. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    bizde bu hareketi çok önceleri yapmıştık bi oklavayı ortadan delip ipe de ağırlıgı bağlayarak hazırlamıştık gerçekten çok basit bir sistem ve bence para vermeye değecek birşey değil.

gördüğüm etkileri forearms ve ellerde damarlanmada gözle görülür bir artış sağlıyor fakat hacim olarak ben bi ilerleme kaydedemedim açıkcası. Sadece kolda bi sıkılaşma yaşanıyor. Bende damarlanmada sorun olmadıgından dolayı uzun bi süredir yapmıyorum.

kolay gelsin...

aneximandros bunu beğendi.
  8. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ben bu hareketi denedim, 3 ay kadar sürekli yaptım. Bence hareketi yaparken elleri sonuna kadar çevirmek çok önemli gerek salarken gerek çekerken.

İlk başlarda tahmin etmediğiniz şekilde zorlanıyorsunuz, bir süre sonra alışıyorsunuz ağırlık arttırmak mümkün ancak zaten yüksek ağırlıklarla çalışmak güç. Ben bu hareketi yaptığım dönemde bu sporada yeni başlamıştım şu eve alet yaptırdığım dönemler falandı, bileğim ve önkol özellikle önkol çok iyi ölçü kazanmıştı. O dönemde bir çok hareketle çalıştığımdan bileğimin kalınlaşmasında etkisi var mıdır bilemiycem, ama mutlaka olmuştur diye düşünüyorum. Önkolun şaşırtıcı gelişiminde de bu hareketin etkisi var mıdır bilemiycem aslında tekrar başlayıp denemek lazım :)

Dumbell wrist flippers denilen hareketle yapmakta fayda vardır bence.

9. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
    Tüm yorumlarınız için teşekürler alt katımda marangozhane var yarın yaptırıcam:)

10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bu düzeneği bilip yapmamış birisiyim, ama forumumuzdan bir dostum, zfrskr yapmış ve çok büyük verim almıştı, zaten damarlı birisiydi, patlarcasına damarlı ve sağlam önkolları olmuştu, özellikle bu hareket sayesinde.
    Bende özendim, en kısa zamanda kendime yapayım bundan bir tane.
    Birde bildiğim, kollar ileri doğru dümdüz yapılması daha faydalı (dumbbell öne kaldırma hareketinin tepe noktasını düşünün)

11. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    bu hareket gerçektn çoq ilgimi çekti. mestano, gray wolf ve karasandan bir ricam var. bu konuyu biraz daha açıp detaylı bir şekkilde anlartsanız gerçekten çok memnun olacağm. şimdiden saoln...

12. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    djburakgs ne hakkında aletin evde nasıl yapılacagımı yoksa hareketin nasıl icraa edileceği mi anlamadım.

13. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    1-aleti evde nasıl yapabilirz.ayrıntılı olarak anlatabilir misiniz
    2-hareket bu aletle nasıl yapılıyor.
    3-gün içinde başka VG hareketi yapmadan sadece bu hareketi yapsak olur mu?her gün yaparsak zararı olur mu

djburakgs bunu beğendi.
  14. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Hareket basit, kollarınızı vücudunuzda 90 derece olacak şekilde, yere paralel bir şekilde kaldırıyorsunuz. Sonra sanki camdam sepet çeker gibi ipi sopanın çevresinde yukarı doğru sarmaya başlıyorsunuz. Zaten elinizde geçince alet, yapımını hemen anlıyacaksınız. Aleti 30-40 cmlik kalın olmayan, süpürge sopasından çok az daha kalın olan bir tahtaya; çamışır ipinin bir ucunu tahtanın tam ortasını sıkıca bağladıktan sonra diğer ucunada ağırlık takarak yapabilirsiniz. Dediğim gibi protein tozunu hazırlamaktan bile kolay:D

djburakgs ve spudd webb bunu beğendi.
  15. SRTN

SRTN Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    kollar tamamen açılarak , kırılmadan ve dar tutuşla sadece bileklerden güç alınarak yapıldıgında cok güzel yanma sağlayan hareket .. çoğu kişi bilir zaten bunu.. bizimde eski salonda 5 kg ağırlık bağlanmıs bir ip vardı onunla yapardık..

16. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    bilek güreşinde faydası olur mu ?

17. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
  18. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Youtube'da da cok zekice hazirlanmis bir sistem gordum. Anlasilan ipimizi yanimizda gym'e goturecegiz. Hareketin nasil yapildigini daha iyi anlamaniza yardimci olmustur umarim bu video.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RivK_45jlVE[/youtube]

mLq, rocco676767, diez ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  19. nika

nika Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    Bursa
    Bu hareket uzun yıllardan beri atış sporlarından tabanca kullannaların kollarını vebileklerini güçlendirmek için tecih ettikleri bir numaralı harekettir.

gaddarkemal bunu beğendi.
  20. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aneximandros bunun makineleri var..hatta bizim köhne salonda bile vardı..biz de şaşırmıştık bu kadar kötü bi salonda bu detay diye..

edit : google görsellerde wrist curl machine yazınca BFTR tarafından hazırlanan bu resim çıktı :)
    farkı görün işte :)

Son düzenleme: 13 Eylül 2008
    mLq, pitt, zigbog ve diğer 4 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş