gogus_calısıyorum_ama

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cagatay tarafından 9 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. cagatay

cagatay Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    gogus calısıyorum ama arkadasm dıger bolgelerımın goguse nazaran daha fazla gelısıtıgını soyledı.mesela trapezlerım benı sporcu olarak gosterıyomus ama goguslerım eksıkmıs ıce dogruymus..ne yapmam lazım sısmesı ıcın 10.ayımdayım.......
    gogus programım

1-bench press
    2-ınclıne press
    3-dar bench press
    4-dumbell fly
    acılen gogus sısırmem lazım arkadasım su kablolardan tutulup yapılanı tavsıye ettı ..sız ornek bı program verırsenız cok sevıncem

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    barı bıraz dar tutmaya çalış.close grıp ıle karıstırma bu dar tutuş olayını.ayrıca dumbell press ekleyebılırsın.programın içine ayrıca dar bench koymana gerek yok bence.

3. canpolat

canpolat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    nakliye
    Yer:
    hatay
    selam

kardeş kendine bir partner bulup olabildiğince ağır girmeye çalış 2 3 tekrara kadar in en ağır ;) ve piramit uygula... hiç bir sorunun kalmaz

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bu göğüs tabikide gelişmez 1 cm bile artmaz 3 press 1 açış var göğüsünün durumunu gorebiliyorum kesinlikle proğramı degiştirmelisin.. bir press bir açış hareketi girmelisin

5. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bir de hacim icin pullover ekleyebilirsin programa. kolay gelsin...

6. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Bence haraket sayısını 3 e indirmen gerekio çok haraket yaptığın zaman ant. süresi daha uzuyo yıkım artıyo ve cok calışan kasları tamir etmek ve geliştirmek daa zor oluyo.en iisi 3 haraket,piramit,ii ısınma ve olabildiğine ağır girmek.bende 4 haraketten oluşan bir ant. uyguluyordum ve gelişmem nerdeyse durmuştu,3 harakete geçince daha ii gelişmeye başladım ve artık dewamlı 3 haraket yapiorum ve en etkili haraketlerden biri bence dambıl yana açış(Orjinal ismini bilemicam)...

7. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bana kalirsa sinirlama yapilirken sadece hareket sayisini dikkate almak cok dogru degil, set sayisini baz almak bazen daha mantikli oluyor.

8. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    yani şöle diosun acaliss 3 haraket 4 set çalışma ile 4 haraket 3 set şeklinde bunlar üzerinde oynayabilirsin?doğru ben onada yapiorum ara sıra ama ikisinde aynı sonuca gelio yani cok fazla yormuyosun kasları..

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    3 hareket 4 set , 4 hareket 3 setten daha şiddetlidir piramit uygulanıyorsa..4 setli sitemde ilk seti ısınma olarak geçersek zaten geriye artırarak şiddetli yapabileceğimiz 3 set kalır.
    3 setli sistemde ısınma setinden sonra geriye kademeli artırabileceğimiz sadece 2 set kalır..

10. cagatay

cagatay Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    tamam

ama arkadaslar yaaa....tamam da...bende ust gogus eksık o zaman ustu gogsu artık dumbell ya yapayım.bıde burdakı herkeste hareketı yaparken kasılma oluyorumu bende nıtczz yok ole bısııı...sızde oluyoremu acaba yanlısmı calsııyorum..bıde ne bılıyım ya ben yayılmasını ıstemıyorum sısmesını ıstıyorum..bana bı program onerırımısınız hacı agırlıklı..
    su anda sunu kukllanıyorum

1-bench press
    2-ıncelıne press
    3-cable cross
    4-dambıll fly

lutfen bısey onerın
    trapezlerım felan fecı costu bıraktım artık sankı omuzlarımdan yaratıklar cıktı sadece formumu korumak ıcın yapıyorum sırt-omuz ama gogus cıldırtacak benı ya

11. kocamet

kocamet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    kocaeli
    3 hareket iyi güzelde, göğüsün üst ,alt, orta ve yanlarını çalıştımak için 3 hareket yetermi acaba, Yoksa göğsün tüm pectrollerini çalıştıracak olan normal benc pres midir, başka bir hareketmidir.

12. virtual_insanity

virtual_insanity Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    gogus için tawsıye

ben 2 yıldan beri bu sporla ugrasıyorum hiçbir sekilde ne kür yaptım ne takviye besın aldım yalnızca proteınlı yemeklere karbonhidratlara yuklendım cok cesitli calışma programları denedım ama ınanın ewde sandalyeler uzerınde kendını boşluga bırakarak sınaw cekmekten daha etkılı gogus gelıştiren bı yöntem göremedım.iç gogusu geliştirmek istiyorsan dar tut gogusu acmak yaymak istiyorsan geniş tut...üst gogus için ayaklarını kaldır alt gogus için alçalt..inanın bana bence gercekten cok etkılı...bench press ten de iyi dambıl pressten de....
    saygılar

13. body şampiyon

body şampiyon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    body-fıtness tranier
    Yer:
    istanbul
    antreman body building

Öncelikle yaptığın hareket sayısı çok fazla.dediğine göre üst göğsün gelişmiyor.Bunu öncelikli hareket kuralına göre üst göğüs hereketini öne alırsan ve bununla beraber üst göğüs yana açış ve bench press yaparsan artı adelenin ihtiyacı olan karbonhidrat ve proteinleri verirsen sanırım adelende sana gereken cevabı verecektir. incline press 4*8 incline dumbbell flys 3*10 bench press 3*10

14. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    bu gogus yuzunden delirecem her turlu sistemi denedim, 1 press 1 acıs , 2press ust uste sonra 2 acıs ,piramit sistem klasik sistem ama olmuyor heralde en iyisi şınav ramazanda sadece şınav calıstım bayagı iyi neticeler aldım

15. glorious1907

glorious1907 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    dış ticaret
    Yer:
    İstanbul Kadıköy
    ben 1.ayımdayım başlamadan önce göğüslerim daha iri gibi geliyordu-yüzücüydüm o yuzden bir miktar şişkinliği vardı :)- .. birinci ayın sonunda sanki ufalmışlar gibi acaba göğüsteki yağlar mı eriyor , yada ben kuruntu mu yapıyorum , yağların erimesi gibi birşey sözkonusu mu ?

16. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    VG ye yıllarını vermiş birine sormuştum o da aynen bunu önerdi, 1 ay boyunca bench veya dambıll pressleri kes sadece şınav çek gelişim olacaktır dedi ama ben deneyemedim.

17. cemal_90

cemal_90 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    mrb arkadaşım.sana direkt çözüm.yay çek 5 li göğüs yaylarından al.kısa zamanda sonucunu göreceksin.kollarını öne doğru tut ve çek.yay seviyesini kendine göre ayarla.

Son düzenleme: 1 Kasım 2009
  18. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Göğüs konusunda tam olarak verim alamayanlardan biri de benim. 4.5 ay oldu vg'ye başlayalı.

Göğüs çalıştığım günki programım:

Makina Bench Press 3x10
    Butterfly 3x10
    Incline Bench press 3x10
    Flat bench Dumbell Fly 3x10
    Decline bench press 3x10

haftanın 2. göğüs çalışmasında Butterfly yerine Decline dumbell press yapıyorum..
    Çalışmalarım evde oluyor..
    + Şınav pek çekemiyorum çok zorluyor beni. 10-12 tane ancak çıkıyor..

Nerede hata yapıyorum ve tavsiyeleriniz nelerdir?

19. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    benim bildiğim decline bench press sakatlanma riski çok yüksek diye yasaklandı 2 gittiğim spor salonunda da kimseye verilmiyor bu hareket

benim programım bu:

bench press + şınav süperset
    dumbell press
    fly
    incline dumbell press
    cable fly

çoğu kişinin yapıp da verim alamadığı program okuduğum kadarıyla ama ben oldukça verim alıyorum göğsümde muazam bir artış oldu, size tavsiyem bench press şınav süpersetlerini bir denemeniz

Sayfayı Paylaş