gogüs küçültme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve endocrin494 tarafından 18 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. endocrin494

endocrin494 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba ben 95 kiloyum 1.80 boyum var kilodan dolayı biraz gögüs var ağırlık çalısarak nasıl kucültebilirim

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ağırlık idmanlarının yanında cardio yaparak yağ oranını azaltırsın böylece yağlar gittikçe kasların belirginleşir.

arda122 bunu beğendi.
  3. endocrin494

endocrin494 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kardiyoyu ne kadar süre yapmalıyım ornegin yürümede ne kadar bisiklette ne kadar durmalıyım

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yani Koşu bandı , Bisiklet, Eliptik Bisiklet.Bu 3lüyü 15 15 15 olarak uygulayabilirsiniz.yani 45 dk hepsini 15 dk yapıcaksınız.

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ yakımı için esas olan yediklerini kısmaktır. Günlük kalori ihtiyacının %20-25 daha altında yemen lazım. Eğer hesaplayamam bunu dersen de göz kararı yediklerini azaltman lazım. Kardiyo ve ağırlık çalışmak bunun yanında yardımcı olacaktır. Kardiyo gerekli kalori açığını yaratmana ve kalp sağlığına katkı sağlayacak, ağırlık da kas kaybetmemeni veya minimum oranda kaybetmeni sağlayacak. Protein ağırlıklı beslenmen de hem kas kaybetmene engel olacak hem de kendini daha uzun süre tok hissetmeni sağlayacak. Tokluk hissi için lifli gıdalara da ağırlık vermen lazım.

Orta şiddette bir kardiyo senasında kaybedeceğin kalori dakikada 5-10 arasıdır, kişiden kişiye değişir. Buradan işin matematiğini, ne kadar ihtiyaç duyduğunu sen hesaplarsın ama çok abartmamanı öneririm. Araştırmalar hem kardiyonun kas yapımını yavaşlattığını gösteriyor hem de uzun süreli kardiyodan sonra insanların diğer günlük aktivitelerini azaltarak kalori açığını azalttıklarını gösteriyor. 1 saatlik kardiyodan sonra kanepeye yığılma ihtimalini de göz önüne al yani. Benim fikrim haftada 3-4 defa 20-30 dakikayı aşmamak gerektiği ama bunun kesin bir kuralı yok.

Ve çok su iç.

arda122 bunu beğendi.
  6. arda122

arda122 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yağ oranım benim fazla değil ama göğüs kısımları biraz iri yağda vardır kasta vardır yani sizce ben sadece cardio mu yaparak göğüsü inceltebilirim yoksa bench press falanda yapmalımıyım çünkü şişirmek istemiyorum küçültmek istiyorum göğüs bölgesini ?

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Göğüs çalışmadan da yağ yakılabilir tabi. Yağlar gittikten sonra şekilli ve güçlü bir göğüs kalmamış olur ama tercih meselesi.

8. arda122

arda122 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    olsun ben göğüs bölgesini inceltmek istiyorum ozaman sadece cardio çalışacağım peki butterfly falan şişirmeye yönelik hareketlermi ?

9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ağırlıkla yapılan bütün hareketler az ya da çok kaslara hacim kazandırır.

Sayfayı Paylaş