GNC Protein Crunch Bar

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve pauloakenfold tarafından 6 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. pauloakenfold

pauloakenfold Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Selam Arkadaşlar;

Geçen akşam GNC Shopdan yapmış olduğum olduğum periyodik supplement(Whey Protein+AminoBurst3000) alışverişim sırasında 100 milyonu aşan tutarlarda 18 YTL'ye B-Komplex vitaminini almak için 8 adet GNC Protein Bar'ı aldım.Arkasında besin değerlerine baktığımda 16Gr Protein ve 24 Gr. Karbonhidrat olduğunu gördüm.Bu barları içeriğindeki karbo dolayısıyla AKŞAM antremanları ÖNCESİ enerji ve protein amaçlı yesem sizce nasıl olur?Antremandan sonra karbo almak beni huzursuz ediyorda:Özellikle spordan eve 22:00 sularında döndükten sonra :)

Sevgiler

Süheyl Fırat

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    65 gramındaki (1 adet) besin değerleri şöyle:

Calories 250
    Calories from fat 40
    Total fat 4.5 g
    Saturated Fat 2.5 g
    Trans Fat 0 g
    Cholestero 20 mg
    Sodium 250 mg
    Potassium 250 mg
    Total Carbohydrate 36 g
    Dietary Fiber 1 g
    Sugars 25 g
    Protein 16 g
    Vitamin A 1250 IU
    Vitamin C 30 mg
    Calcium 100 mg
    Iron 1.8 mg
    Vitamin E 15 IU
    Riboflavin 0.51 mg
    Niacin 6 mg
    Vitamin B6 0.6 mg
    Folate 100 mcg
    Vitamin B12 1.5 mcg
    Biotin 75 mcg
    Pantothenic Acid 3 mg
    Phosphorus 8 mg
    Magnesium 8 mg
    Chromium 60 mcg
    Chloride 136 mg

Şeker miktarı biraz fazla ama piyasadaki diğer gofret türevleriyle karşılaştırılamaz bile..
    birçok artısı var..
    basit şeker ve proteini aynı anda içermesinden dolayı antrenman sonrası kullanımın daha yararlı olacağını düşünüyorum..

3. pauloakenfold

pauloakenfold Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Sevgili Bonatschi arkadaşım;

Antreman sonrası kullanmakta fayda var demişsin.Benim endişem benim için antreman sonrasının saat 22:00 suları olduğu ve uykuya dalışımından 23:00 civarı olduğu düşünülürse o saatlerde basit şeker almamın pozitif yada negatif etkileri neler olur?Cevabın içinde çok teşekkür ederim.

Sevgiler

Süheyl Fırat

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    22.00 olsa bile antrenman sonrası boşalan glikojen depolarını doldurmak çok önemli bence..

burada senin yaptığın yağa dönüşecek gereksiz basit şeker alımı değil aksine boşalan glikojen depolarını kısa zamanda doldurarak antrenman sonrası oluşabilecek anabolik etkinin ve kas yıkımının önüne geçmiş oluyorsun..

o saatte zaten bunun dışında komleks karbo veya yağ alımı yapmıyorsun.. bu nedenle alacağın tek bir protein barın yağlanma açısından negatif etkisi olmayacaktır..

sana sadece tek önerim antrenman sonrası aldığın protein alımından sonra hemen kafayı koyup yatma.. 45 dakka veya 1 saat geçmesini bekle ki dolu mideyle ve besinler az da olsa sindirilmeden yatağa girmiş olma..

5. pauloakenfold

pauloakenfold Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Sevgili Bonatschi;
    Verdiğin değerli bilgiler için teşekkür ediyorum.Ozaman artık gönül rahatlığıyla antreman sonrası 1 adet Protein bar yiyebilirim :)

Sevgiler

6. Ghaldszar

Ghaldszar Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir / Turkiye
    Valla bir buçuk sene kadar yaptım bu sporu
    Sonra şehirden uzak bir yerde işe girince bir de yüksek lisansa başlayınca mahfoldu.
    İşin bok yanı hem iş hem yüksek lisans hem de spor yarıda kaldı.
    Neyse konumuza dönelim.
    Yabancı bir kaç dergi o zaman çıkan türkçe bir dergi bodybuilding.com sitesi ve burayı hatmettim.
    Türkiyede bulunan tüm markaları ve Amerikadan da bir çok markayı denedim. NOS felan hele kaç marka kullandım.
    İlk 1 senede yaptığımın 2 katını son 4-5 ayda yaptım.
    Tek fark şuydu.
    Antremanlardan hemn sonra bir adet Mars.
    Çok şey farkediyor.
    Anremanı bitirir bitirmez bir tane mars snickers ya da her ne seviyorsanız bir tane yiyim. Öyle çok yağlanma da yapmıyor. Emin olun.

Sayfayı Paylaş