Glute Ham Raise Hareketi ve Makinası

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve serkan1984 tarafından 10 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    özellikle güç sporları ve mücadele sporcuları arasında çok yaygın olan bu hareket, vücut geliştirmeciler arasındada çok yaygın hale geldi yurtdışında , hatta glutes ve hamstring için ilk önerilen hareket haline geldi ama ülkemizde ben bu hareketin yapıldıgı ve makinasının oldugu salon görmedim , salonunda bu hareketi yapmak için makina bulunan veya bu hareketi denemiş olan arkadaşlarımız varmıdır acaba ? varsa tecrübelerini bizlerle paylaşabilirlermi ?

2. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Lat Pulldown makinasında yapılabilecek bir hareket, zaten bir çok salondaki hocaya sorsan hareketi bilmez bile :)

Azi bunu beğendi.
  3. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    evet lat pulldown makinasında yapılabilir veya bileklerin üstüne barı alıpta yapılabilir ama gerek performans gerekse etraftaki ilginç bakışlar olumsuzluk yaratabilir :)

4. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Her salonda olması gerek arka bacağın barfiksi.

5. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Bu hareketlerı salon tenhaysa yapmak lazm , onun dısınca cidden konsantre olamıyosun .

Hanı gerek yok yanı verım alamadıgın hareketi yapmaya.

Geçenlerde salon full çakılıyken donkey kalf yaptım 2 kisi atıp sırta , son yapısımdı hanı :)

Ben orda can cekisip bağırırken arkada 3 grup kadın bisklette ulan nereye geldık bız dıyolardır kesın :)

Gerçi pek ziklememek lazm mılleti mesela bizim bi abi bu hareketi yapar , arkasndan herkeşlerde bi tebessüm

Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  6. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    katılımdan anlaşılacagı üzere hareketin yapılabilecegi ne salon var nede yapan kişi, az çok böyle olacagını tahmin ediyordum zaten , belki 5-10 sene sonra bu konu hortlatılır :)

Sayfayı Paylaş