Glutamine - büyüme hormonu !

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve baskn35 tarafından 17 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba arkadaşlar, kısaca kendimden bahsedeyim, bu sporda 6. ayımı doldurdum.
    Yaşım 16,5
    boy 168
    kilo 65
    Vücudum ve gelişimimle ilgili bir sıkıntım yok , supplement kullanmıyorum, günde 120 gr doğal yollardan protein alıyorum, hergün.
    Bu aralar boyla ilgili sıkıntım vardı, doktora gittiğim bu iş üzerine, en azından 2-3 cm uzayabileceğimi esneme sporlarına yönelmemi söyledi, vücut geliştirmeyide yap fakat kiloları abartmadan ve proteini biraz da olsa azalt dedi, herneyse ben boy uzaması ile ilgili araştırma yapıyordum,
    Esneme hareketleri + düzenli uyku ve beslenme ile sonuç alınabileceğini okudum 15-20 yaş arasında, bende denemeyi düşünüyorum, tabiki vg yi bırakmadan.
    Yatmadan 2 saat önce sütün yanında glutamin alabilirsiniz, büyüme hormonu salgılamasını arttırır yazıyordu, ne derece doğru öğrenmek için açıyorum açıkcası bu konuyu,
    glutaminin gh arttırdığını okudum, fakat sizin önerileriniz nelerdir, yaşım , kilom, boyum belli, sizce almalı mıyım, gerçekten faydası olur mu?, almam tarafındaysanız, marka ve ürün tavsiye ederseniz çok sevinirim.

teşekkürler, saygılarla

Son düzenleme: 17 Mart 2012
  2. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Bi fikrim yok ama
    ole bisey olsaydi suan 1.90 filan olmustum

3. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Ben boy uzatacağını iddia etmiyorum, demek istediğim büyüme hormonu salgısını arttırıyormuş, bu da gelişme çağında az da olsa olumlu bir etkisi olabileceği düşüncesine götürdü beni, bu konu hakkında detaylı bilgiler verebilen biri olursa çok sevinirim, teşekkürler

4. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    baskn35 bunu beğendi.
  5. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Gh icin larginin tavsiye ederim.

baskn35 bunu beğendi.
  6. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    ya bi yerde okumuştum growth hormone basanlar bile bu işin yuzde 15 oldugunu soyluyorlar yani sen steroid kullanmıyorsun bu süt glutamini hergün yapsan yuzde 5 anca etki eder ki gözle de pek görülmez bence

baskn35 bunu beğendi.
  7. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Yorumlar için teşekkürler, tabiki ben bunu alıp ayda 2cm boy atıcam gibi bir iddiada bulunmuyorum kesinlikle, demek istediğim yardımcı olur mu?
    Yani bu yaşlarda büyüme hormonun en iyi salgılandığı zaman uyku zamanıdır, uykudan 2 saat önce sizcede arttırmaz mı ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:35 ----------

Biraz daha net bilgi verirsen sevinirim, hasanateş

8. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    arginine cok bi fayda etmez

9. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Boy genellikle genetik yapıya bağlı bir durumdur. Çeşitli spor aktiviteleri az da olsa boy uzamasına etki edebilir. Glutamine ve arginine gibi besin desteklerinin GH 'a pozitif etki ettiği doğrudur fakat boy üzerine etkileri hakkında bir makale daha görmedim. Yani boy uzamasına pozitif yönde bir etkisi var diyemeyiz.

spine ve onbir bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş