Giyim Tarzi - Epilasyon

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Nassim tarafından 30 Mayıs 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    SARC dostum mükemmellsin kafamı kurcaladığı için soruyorum doğru kullanıldığı taktirde kanser yaptığına dair bir bilgi yoktur.Peki hocam yanlış kullanımı söz konusu olursa kanser riski varmı kusura bakma işkillendim bir anda :D

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Hsd benimde aklıma o geldi direkt ama e-mail olduğu için uzatmadım o kadar merak ediyosan ara diyecekler ;)

3. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    evet SARC galiba haklısın neyse bize kanser vız gelir AİDS TEN korkmayan bir millete kanser ne yapabilirki :D gizli kamera ile görüntü alıyorlar kadın mahsusu adama ben AİDS liyim diyor adamda atın ölümü arpadan olsun diyor arpa hocam arpa :lol:

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Arpa ha... :) Ne aç milletiz ya :cry:

5. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    valla ağda şu an için en iyisi gibi gözüküyor. ben sakal üstündekileride arada bir ağda yaptırıyorum, burnumda fılanda var ama napcan işte. lazer olayında istenmeyen sorunlar cıktıgını soyluyorlar filan, tırstım.

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Form Clinic

Dr. Atilla Okçal

Form ClinicLaser epilasyonAkupunktur nedir biliyor musunuz?Selülit tedavisinde MezoterapiSelülit tedavisinde yenilik "Karboksiterapi"

Laser epilasyon

Soğuk havaların gitmek istememesine rağmen, yaz mevsiminin yaklaşmakta olduğunu kendini yavaşça hissettirdiği bu günlerde hepimiz kendimizi deniz kenarlarına daha bakımlı ve hazır olarak atacağımız zamanı iple çekmeye başladık.

Bunun için kilo vermeye, sellülitleri azaltmaya yönelik çalışmaların ve sportif faaliyetlerin yanında epilasyon , hatta laser epilasyon konusu da daha fazla gündem teşkil etmekte.

Geçtiğimiz haftanın popüler konusu ben izleyemesemde anlatılanlardan öğrendiğim kadarıyla televizyon sunucularından Özlem Yıldız’ın kollarına yaptırdığı lazer epilasyon uygulaması ve kötü sonucu olmuş. Sunucu hanım anlayabildiğim kadarıyla kollarına yapılan laser epilasyon uygulaması sonrası yakın zamanda solarium’a girmesinden dolayı ,laser uygulanan bölgede leke veya kabuklanmalar

Tabii bu bilhassa laser epilasyona kuşku ile bakanlarda endişelerinin haklılığı gösterir gibi gözükse de hayatımızdaki disiplinli davranış biçimini bu tarz girişimlerin öncesinde ve sonrasında da korumamız gerektiği aklımızdan çıkmamalıdır.

Her müdahelede olduğu gibi laser epilasyon uygulamalarında da hekime düşen sorumluluklar olduğu gibi, uygulama öncesinde ve sonrasında hastanında uyması gereken kurallar vardır. Aksi davranış biçimleri maalesef Özlem Yıldız örneğinde olduğu gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarabilir. Ancak gene de bunların bile laser uygulamaları sonrasında geçici olduğunu aklımızdan çıkarmayalım.

Dolayısıyla kurallara uyulduğunda laser epilasyon uygulamalarının hasta açısından herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Aydınlatıcı olması açısından bunlar nedir? biraz bahsetmek istiyorum;

Öncelikle laser epilasyon uygulamaları hekim kontrolünde olması gerekir.Bunun dışındaki hekimsiz , denetimsiz yerlere güvenilmemelidir.

UYGULAMA ÖNCESİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR;
    -Uygulamadan ortalama 4 hafta öncesinden itibaren ağda,cımbız ve elektrikli çekme makineleri vb. yöntemler terkedilmeli ve uygulama gününe kadar gerekli görülen alanlara ince bir makasla veya jiletle traş yapılmalıdır.
    -Laser epilasyon uygulamasında en etkili sonuçlar açık renk ten ve koyu renk kıl tipi olan kişilerde elde edilmektedir. Bu nedenle seansdan ortalama 2 hafta öncesinden itibaren doğal veya yapay (solarium vb.) bronzlaşmadan kaçınılmalıdır.Uygulama sonrası yine 2 hafta yoğun güneşe veya solariuma maruz kalınmamalıdır.
    -Bazı ilaçlar seans sırasında duyacağınız acı miktarını arttırabilir.Seansdan 24 saat öncesinden itibaren hekiminize danışarak ilaçlarınızı azaltabilir veya kesebilirsiniz.
    -Bilhassa akne tedavisi için Retinoid veya Roaccutane kullananlarda tedavi bittikten 2 ay sonra laser epilasyona başlanabilir.(Çok çok havuç tüketimine de dikkat !!)
    -Çok kuru ciltlerde uygulamadan en az 2 – 3 hafta öncesinden şikayet konusu bölgeye bol nemlendirici (excipial hydro, MD Formulation vb) sürülmelidir.Bu uygulama seans sonrasında da yapılmalıdır.

UYGULAMA SONRASI BİLİNMESİ GEREKEN NOKTALAR;
    -Laser epilasyon sonrası uygulama bölgesinde 2 – 4 saat süresince kızarıklık ve ödem oluşumu doğaldır.
    -İşlem yapıldığı gün banyo yapmayınız.
    Havuza girmeyiniz.
    -Uygulama sonrası kabuklanma olabilir , bunları koparmayınız,kabuklar en geç 1 hafta içinde düşecektir.
    -İşlem sonrasında direkt güneş ışığına maruz kalmayınız , solaryuma girmeyiniz.
    -Özellikle yüz,el ve dekolte gibi direkt güneş ışığına maruz kalabilecek bölgelere UV koruyucu ürün kullanın.
    -Yüz uygulamalarından sonra belli bir süre cildi kapatıcı yoğun makyaj yapmayınız.

Ana hatlarıyla bu tarz kuralları göz ardı etmedikçe ve ayrıca size özel durumunuzu uygulamacı hekiminize belirttikten sonra laser epilasyon faydası bol , uygulaması diğer yöntemlere göre oldukça rahat bir metoddur.

7. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    arkadşlar geçen attıgım linkle aynı yazı olabilir kusura bakmayın öyle ise :(

8. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Yok saydam aynı yazı değil için rahat olsun :)

9. adem

adem Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ozel sektor
    Yer:
    belfast
    kim demis b-b sert insanlardir diye konu ve yorumlar cok guzel :) ben ne zaman bu konuyu esime acsam oda derki" git agda yaptir bodicisin ya seni agda acitmaz ""acitmasinin disinda her tarafim kizarmisti toplum icine ciplak giremez oldum :)

BU ARADA SAYIMIZ SIMDI BENIMLE 6 OLDU :) .simdi kesin daha guzel indirim aliriz..

t.v de reklamlar var( KREM )kesin bir daha buyumez diyorlar,bunlara guveniniz var mi?

tuyzuz daha guzel sporlar :)

10. eagle-x

eagle-x Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    prodüksiyon
    Yer:
    istanbul

ewet arkadaşlar son durum nedir, ben siteye yeni üye oldum , bende katılabilirim bu lazer olayına .

11. Conductor

Conductor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Muğla
    Arkadaşlar...

Yaklaşık 3-4 seansta sonuç alınıyor ve şu ana kadar yan etkiyle başvuran yok gibi....
    Fiyat konusuna gelince seans başı 50-60 ytl'ye yapan yerler de vardır çok büyük ihtimalle. Fakat genelde seans başı 100 Ytl civarında dolanıyor fiyatlar.

12. aslankalem

aslankalem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    örenci
    Yer:
    istanbul
    abi bu epilasyon işine bende giriyorum şimdi 7 oldu ben siteye yeni üye oldum ogün rejim ve spora başladım 98 kilodan 87 ye indim hedef 70 eğer toplu halde lazer epls. indirim yaparlarsa bende varım nede olsa birgün gidicem indirimlisi olsun haberdar ederseniz sevinirim

13. zenapax

zenapax Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    lazer epilasyona başladım

Arkadaşlar
    Benim vucudum aşırı kıllı idi plajda soyunma odasında kazaklı diye dalga geçerlerdi fakat araştırdım sağlıklı olacagına kanaat getrirdikden sonra Lazer epilasyona sırt-gögüs-omuz-ense ve boyun toplamıyla başladım şu anda 2 seans yaptırdım sonuç bana göre mükemmel kıllarım seyreldi çıkanlarda çok güçsüz tahmin ediyorum 4-6 seans arasında tamamen kurtulacam sonrası kollarım ve bacaklarımı yaptırıcam herkese tavsiye ederim. Tedavi esnasında özellikle çok güçlü kıllarda acı hissediyorsunuz yani acısız epilasyon diyenler yalan söylüyor ama tabi bu acıya dayanma seviyenizlede alakalı bende kıllarım çok sert ve sık oldugundan bayagı acı çektim ama sonuçlar buna değdi. Fiyat konusuna gelince tamam pahalı deniyor ama aldıgınız sonuca bakınca buna değiyor ayrıca pazarlık yapın fiyatlar çok iniyoır birde gittiğiniz merkezdeki kişilerin belgelerini isteyin uzmanlıgına bakın ve sahibinin dermatolog doktor olmasına özen gösterin.

14. gurseshalil

gurseshalil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    osmaniye
    selam arkadaşlar,
    epilasyon konusunda sizlere tecrübemi aktarmak istiyorum. İlk olarak soğuk ağda ile göğüs kıllarımı almak istedim. bunu da kardeşim bana uygulayacaktı. herşeyi hazırladım ağdayı bantlara sürdük ve sonuç caaarrrt cuuuuurrrtt diye kılları çekmeye başladım. ama çok acı vermeye başladı. genelde göğüs aşağısına doğru çok acıtmaya başladı. zor bela epileydi ile ağda ile bitirdim. ama gözümden iyi yaş geldi. tabi epilasyon bölgelerinde bir sürü sivilce de cabası. fakat 2 ay sonra hiç olmamış gibi eski haline geldi. ondan sonra ağda işini kapattım. neyse daha sonraları birkez daha yapasım geldi fakat bu sefer bacaklarıma. ağdayı düşününce vazgeçtim ama sonraları salonda futbol antrenörünün bacaklarını görünce sordum. oda bana " git baharatcılara sor hamam tozu diye bir toz var onu kullan" dedi. bende gidip dediği alçıya benzeyen tozu aldım. suyla karıştırdım. tabi sıcak suyla. suyla karışınca çok kötü bir koku geldi. sonra çamur kıvamına alıp bacaklarıma sürdüm. ondan sonra hafif bir kaşıntı olunca hemen vazgeçip duş almaya çalıştım ama sonuç cillop gibi bacaklar. o kadar güzel ve ağrısız dökmüştü ki ilk defa bacaklarımı öyle görünce çok şaşırdım. kullanmak isteyenler saçlarına kaşlarına yada bıyıklarına değmemesine dikkat edecekler. kazara sürüldüğü her yeri döküyor. fakat 1-2 ay içerisinde tekrar çıkmaya başlıyor.

15. eagle-x

eagle-x Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    prodüksiyon
    Yer:
    istanbul
    Re: lazer epilasyona başladım

Zenapax peki nerde yaptırıyorsun , hangi semtte hangi lazer merkezinde bide seansına ne kadar ödüyorsun, bu ayrıntılarıda yazarsan ii olur, bizlerde en uygun fiyatlı yere gideriz, bide sen baya mennun kalmışsın demekki yaptırdığın yerde ii, bazı yerlerde fazla para almak için seans sayısını çok tutuyorlarmış, tabi bunun içinde sensları uyduruk yapıyorlarki daha geç azalsın :( daha çok para kazansınlar diye

16. *sirius*

*sirius* Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Son durum nedir acaba, gidildi mi lazerciye? Tüy döküzü kremler vs. ile kıllar tekrar çıkıyor, peki bu lazer ile yapılan işten sonrada tekrar eski haline geliyor mu kıllar?

17. Gmaster

Gmaster Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    EDREMİT/BANDIRMA
    arkadaşlar ben boyna ve enseye lazer epilasyon yaptırıyorum sonuçlar çok iyi 4 seans gittim daha 4 seans daha gidicem şimdiye kadar hiç bir problem olmadı...

18. berkozmen

berkozmen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende lazer yaptırmak istiyorum. aranıza katılabilirim. siz nereye gidiyorsunuz? fiyatlar nedir beni bilgilendirirmisini?z

19. :pEAce:

:pEAce: Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    laser eplasyon yaptırıyorum diyen arkadaşlar ... yazmışsın iyi hoş guzel fakat fiyat ve gittiginiz klinigin isimlerinide yazarsanız seviniriz....

20. kingofneverland

kingofneverland Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kayseri
    arkadaslar ben bu foruma yeni üye oldum ve uzun zamandır muzdarip oldugum bu konuda bende bi sonuca varmak istiyorum artık. bu yüzden arastırdım ve lazer epilasyon yaptırmaya karar verdim.. sınavım gectikten sonra 7-8 nisan gibi gidip gorusecegim kendileriyle. cünkü bende artık psikolojik olacak kadar takmaya basladım kıllarımı. ne havuza ne plaja gidebiliyorum. aynı sekilde lisede basket takımına sırf bu yüzden girmemiştim iyi basket oynamama ragmen. her neyse lasertec sirketi ile gorustum. kendileri vucudumun ust bolumune (sırt gogus pazu omuz) 800 ytl dediler seans basına. toplam 5 seans filan tutacagını tahmin ediyorum. ayrıca ayda birde rötuş yapacaklar ücretsiz olarak. diger firmalarıda arastıracagım. internette bu sirketle ilgili 2 yorum var: birisi 5 senede gecmedigini digeri ise 4 seansta mükemmel sonuc buldugunu yazmıs ve farklı yerlerde gayet samimi yorumlar.. her neyse umarım yakın bi zamanda bu dertten kurtulur ve sizede yardımcı olabilirim

Sayfayı Paylaş