ghmax + bcaa + creatine + protein toz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hrnsky tarafından 22 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. hrnsky

hrnsky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize merhaba;

2. haftadayım fitness yapmaya başladım, 2 sene kadar önce 9 aylık bir çalışmamda olmuştu, yüzme + fitness çalışmıştım. genelde hafif ağırlıklarla çoklu tekrar yaparım, profesyonel amaç gütmüyorum vg işinde... mesleğim bilgisayar programcılığı, sağ kolumda karpal tünel sendromu yaşadım, eskiye oranla daha iyi fakat sağ kanat ve omuz ağrısı devam ediyor. ve iğrenç bir kasılma var, açma germelerde bunu hissedebiliyorum. şimdilik biceps triceps ve omuz çalışıyorum, sigarayıda bıraktım 11 gün oldu, başlıkta saymış olduğum ürünlerden kullanıyorum

- universal ghmax 180 tablet
    - gaspari bcaa 6000 180 tablet
    - qnt zero carbs protein 1 kg
    - gnc creatine plus
    - zaman zaman yine gnc L-arginine 1000mg kullanıyorum

şimdilik ghmax kullanmıyorum l-argininin bitmesini bekliyorum, qnt protein tozu ile gaspari bcaa nın içeriği hemen hemen aynı sadece protein tozunda b12 yok, zaten süte karıştırıp içersem b vitamininide o şekilde almış oluyorum. doz aşımından çekindiğim için bcaa kullanmıyorum şimdilik, creatine plusta da arginin olduğu için tableti günde 1, antreman günlerinde sabah ve antreman sonrası 1'er kullanıyorum. 2 saat antremandan sonra 500 ml suya 40 gr protein katıyorum öncelikle (arginin tablet aldığım için sütle karıştırmıyorum), 15 dakka sonra creatine plus toz alıyorum 200 ml üzüm suyuna, yarım saat sonra 2 dilim çavdar ekmeği ile akşam öğünümü alıyorum, yanındada 1 kase yoğurt yiyorum. hergün gidiyorum salona, kol çalışmasam bile kardiyo yapıyorum ve bacak karın çalışıyorum. sizce bcaa alsam doz aşımı olurmu veya bcaa yı nasıl tüketmeliyim zarar görmemek için ? dediğim gibi amacım pro çalışmak değil, sinir kas yenilenmesini sağlamak kasıntıları ve ağrıları azaltmak. programım ve takviyeler için görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
  3. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    2 hafta olmuş daha hem erken hem bünye kaldırabilir mi o var bir yandan sağlığınla oynama hiç.
    sabret 5-6 ay olsun bari en azından.

4. hrnsky

hrnsky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler fikirleriniz için, açıkçası creatin iyi geliyor sağ kolumdaki ağrıyı nispeten azaltıyor, ozaman ghmax ve bcaa dan şimdilik kaçınmalıyım. proteini de yarı yarıya alsam olurmu ?

5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Düzenli ve iyi besleniyorsan hiç gereği yok. Kasların daha alışma döneminde sana bu ürünlerin fazla bir artısı olmaz. Kullandığın ürünler boşuna ziyan olur.

6. hrnsky

hrnsky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler

7. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    seni çok iyi anlıyorum kas gelişimini hızlandırmak + iyileşme süreci hızlandırmak istiyorsun ama çok erken supplement için çok erken onlarıda kullanmasan olur.
    Sana anlatmak istediğim supplementlere çok fazla güvenme iyi beslenme antrenman yoksa istersen supplement mağazan olsun bir şey farketmez.

8. hrnsky

hrnsky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eyvallah dostum teşekkür ederim görüşlerin için, dediğim gibi şuanlık sadece creatin kullanıyorum, antreman ağrılarına biraz iyi geliyor. tam olarak düzeni oturttuktan ve antremanları ağırlaştırdıktan sonra supplementleri kullanıcam. dediğiniz gibi şuan kullanmam pek yararlı olmaz.

Sayfayı Paylaş