Ghetto Workout

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve sleepy tarafından 19 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
  2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    o vücutları bu şekilde sokaklarda , şınavla,barfiksle yaptıklarına inanmak zor..
    sonuçta bizlerde salonlarda vücut ağırlığı kullanılan hareketler yapıyoruz..
    özellikle dips,barfiks,cruch,hanging knee raise gibi..
    ama şınav,bench dips gibi hareketlerde şiddeti belli süre sonra artıramıyorsunuz sokakta salondaki muadilleri yanında (bench press,weighted bench dips gibi)

aralarında çok faydalı hareketler var..hatta çok zor..
    bunlar daha çok dayanıklılık,kuvvet üzerine etki ediyor bir dönem sonra..

bazen diyorum kendime 1 aylık sadece şınav,barfiks,dips,crunch gibi vücut ağırlığı ile yapılan hareketlerden bir program mı belirlesem diye..
    eminim eklemleri kuvvetlenmesi,kaslara farklı gerilimlerin uygulanması adına çok faydası olur..

Son düzenleme: 19 Aralık 2008
  3. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Diez kesinlikle haklısın, en azından evde bir dumbell çalışması yapıyorlardır. Abartı olmasa da bazılarının göğüsleri gerçekten çok şekilli ve hatlar keskin.

Ama şu da bir gerçek ki zencilerin çoğunda çok büyük potansiyel var.

Bir keresinde youtube' da sokak çalgıcılarıyla ilgili bir video izliyordum.

14 15 yaşındaki zenci çocukları görünce "vay" demiştim kendi kendime...

Tabi videoyu atma amacım bu değil. Sadece eğlenceli ve değişik buldum:)

"aralarında çok faydalı hareketler var..hatta çok zor..
    bunlar daha çok dayanıklılık,kuvvet üzerine etki ediyor bir dönem sonra.."

Bunda çok haklısın. Videonun bir kısmında adam kendini yukarı çekip hiç irtifa kaybetmeden aynı zamanda kendini ileri geri itip çekiyor.

Bunda vücut ağırlığının az olmasının etkisi de var; ama bunu yapan kişinin de kollarına ve vücuduna baktığın zaman zayıf-fit arası birşey görüyorsun.

Dayanıklılık gerçekten çok önemli.

Bazen ben de diyorum kendi kendime, bırak plakaları dumbell'ları vücut ağırlığıyla bir süre çalış diye ama emin olamıyorum.

Fakat hedeflediğim noktaya geldikten sonra ki yazdan önce olması mümkün değil, böyle bir çalışma içine girebilirim.

Mevsim de uygun, salona gitmeye üşenip antrenman kaytarmaktan iyidir.:)

4. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada tekrar baktım, dediğim hareketi yapan kişi de çok düzgün bir göğüs ve karın var.

Kollar ince ama vücut ağırlığı da o oranda az.

Göğüsler kesinlikle zayıflıktan belirgin ve şekilli durmuyor. Gayet hacimli.

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    evet benimde o hareket dikkatimi çekti..
    çok yapmışlığını dolayısı ile kas ve eklem gücünü gösteriyor..
    dediğim gibi bir dönem bu tip hareketlere zaman ayırmak istiyorum aslında..

6. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    arkasdaşlar tamamen genetik bir olay
    zencilerde testeron hormonuda yüksektir
    tenlerinin siyah olmasıda ayrıca kas definasyonun görünümü açısından avantajdır
    birde şu konu var: şu anda insan hakları diye ağlayan amerika
    çok kısa bir zaman öncesinde idi yapılan kölelik ayıbı
    güçlü bir kölem olsun diyerek sadece en kaslıları çiftleştirecek kadar alçalmışlardır zamanında

7. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    vücut agırlıgıyla çalışmak yükske tekrarlar gerektirir, bu da definasyon oranını artırır, ama tam anlamıyla lean muscle olayını istediginiz gibi elde edemeyebilirsiniz..agır yapılan antrenmanlar vücuda daha fazla kütle katar ve daha kalıcı kas kütlesi saglar..

vücut agırlıgıyla yapılan çalışmalar vücudun şaşırmasına sebep verir..kimilerinde genetik yatkınlıga göre iyi sonuclar verebilir, ama bu tamamen kişinin antrenman özgeçmişine bağlıdır verim elde edip etmeyecegi..bu yüzden bu işe başlamadan önce daha iyi düşünmek gerekir..

bu adamların yaptıkları çalışmalar, kondisyona yönelik + iyi bir güç çalışması, ve bu hareketleri yapanlar her türlü dayanıklılık çalışmasını da rahatlıkla yapabilirler..

yaptıkları egzersizlerin bazılarında, ciddi derecede güçlü olması gereken bölgeler var..bu adamlar her harekete kısa zamanda adapte olmayı vücutlarını öğretebilmişler ve kasları cok esnek, bu yüzden cok güçlü olabiliyorlar antrenman esnasında...

Sayfayı Paylaş