GH-Max, Weider Tribulus ve Testo Boosting Konusunda Yardım

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve capish tarafından 15 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. capish

capish Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tercüman
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle eski kombinemi ve hayat düzenimi görmeniz açısından eski konuma link vereyim. https://www.bodyforumtr.com/vbforum...nasyonu-icin-yardima-ihtiyacim-var-64060.html
    Sayın brhmcr inanılmaz yardımcı olmuştu, kendisine tekrar teşekkür etmeyi borç bilirim.

Sizlere danışmak istediğim bir konu vardı. Protein, Creatine ve BCAA kullanımına devam ederek aklımda olan GH-Max ve Weider Tribulus eklemeyi düşünüyordum. Bunların yanında Çinko, Ginseng, Gingko ve balık yağı takviyesine başlıyorum, belki de bir Multi-vitamin değerleri göz önüne alarak. L-Arginine de aklımdaydı ancak GH-Max'ta yeterli düzeyde var gördüğüm kadarıyla, ufak da olsa Weider de ihtiva ediyor. Ayrıca okuduğum bir çok araştırma da nitrik oksitin kan dolaşımını artırdığını ve konuya yardımcı olduğunu belirtiyor. MP Assault'um var ama bu kadar yüklenmek istemiyorum.

Spor yanında bunların sebebine gelecek olursak; son 1-2 aydır malum konuda çok büyük sıkıntı çekiyorum :( Libido seviyem şu an tam olarak dipte. Neredeyse birden yaşanan bir durum, ve bu şekilde olması, ilişkime de eninde sonunda yansıyacağının bilinci durumu kafa olarak da iyice kötüleştiriyor. Araştırdığım kadarıyla bunların bağlantılı olabileceği iki konuysa psikoloji ve testesteron seviyeleri. En yakın zamanda ölçüm de yaptırmaya çalışacağım. Diğer taraftan hayatımda işi bırakmak, yeni iş kurmaya çalışmam, yüksek lisans, ilişki durumum ve finansal durumlar elbette biraz haddinden fazla stres altında bırakıyor ve buna sebep olabiliyordur. Ama bu şekilde aniden kesilmesi konusunda da fiziksel bir durumun parmağı olduğunu düşünüyorum ister istemez.

Bir kaç aydır spora ara vermiş, beslenme düzenim de bozulmuştu. Bir kaç hafta önce beslenme düzenimi tekrar eski haline oturttum. Yalnız bu sefer Paleo uyguluyorum, yulaf, pirinç, makarnayı da kesip karbonhidrat ihtiyacımı sadece miktarı artırılmış sebze ve meyvelerden alıyorum. Hiç olmadığı kadar tüketiyorum bunları. Yalnız iki yıldır sürekli yumurtanın sarısını da yiyorum. Kan değerimi ölçtürüp yüksek kolesterol var mı ona da bakacağım. Ayrıca compound hareketlerin testoya olumlu etkileri üzerine okuduğum araştırmalardan sonra, 5x5 Stronglifts programını uygulamayı düşünüyorum. Birinci gün Squat, Bench Press, Barbell Rows, ikinci gün Squat, Overhead Press, Deadlift şeklinde program. Hepsi 5 set 5 tekrar, haftada 3 gün ve her antrenman kilo artırma üzerine kurulu. Daha önce hiç Deadlift yapmamıştım, yanlış hareketle sakatlanmaktan da çekinmiyor değilim açıkçası, salondaki hocalar ücretsiz şekilde yardımcı da olmuyorlar.

Haftalardır yabancı kaynakları tarıyorum, insanların deneyimlerini okuyorum. Bu ortamdaysa hiç olmadığı kadar çok şey öğrendim ve sizlerin fikirleri, kişisel deneyimleri ve konuya bakışınız da çok önemli oldukça saygı duyduğum insanlar olması açısından.

Görüş belirtecek herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleme: 15 Ağustos 2013
  2. brhmcr

brhmcr Guest

Ilk is yarin bir gun testo free, total, FSH, e2 olcturmek ve endikronolog ile gorusmek. Durum hormonelse yorum ona gore yapilacaktir,

Ancak psikolojik ise durum degisir. Boyle durumlarda gozu kapali yorum yapmayi dogru bulmuyorum.

3. capish

capish Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tercüman
    Yer:
    Istanbul
    Evet bunu elbette yapacağım zaten. Bu konuda gitmem gereken bölüm Endokronoloji mi Üroloji mi acaba?

Ben bu şekilde bir düzene, faydası olur olmaz, ama en azından bir şeyler yapıyorum düşüncesiyle psikolojik olarak da rahatlatır diye geçmeyi düşünüyorum. Bir zararı dokunmayacaksa.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Buyuk arastirma hastanelerinde endokrinoloji ( hormon bilimi) ancak yer bulmak zor oluyor sanirim uroloji de yazmaya yetkili bu testleri bildigim kadariyla. Gerci en son birileri saglik ocaginda aile doktorunun bile yazdigini soylemisti.

Sayfayı Paylaş