Geri dönüşüm güzel olmalı,yardımlarınızla

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve RmznTR tarafından 10 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    eMerhaba arkadaşlar,
    yaklaşık 8 ay önce VG yapmayı bazı kişisel nedenlerden dolayı 7.ayımda bırakmak zorunda kalmıştım.Ancak forumu takip etmeye ve beslenmeme dikkat etmeye devam ettim.Zaten ektomorf ağırlıklı bir vücut tipim olduğundan dolayı da yağlanma ve öyle fazla hacim kaybı yaşamadım.
    Açıkça söylemek gerekirse düzenli olarak antreman yapmıyordum,supplementleri düzenli olarak kullanmıyordum ve bacak çalışmıyordum ve bazı hareketleri yanlış yapıyordum.Mesela bacak çalışmanın önemli olduğunu,supplementi doğru zamanda kullanmanın önemli olduğunu o zamanlar pek bilmiyordum ama artık bunlara dikkat ediyorum tabi.
    Gelelim meseleye vücudumda aşırı bir simetrisizlik var.(o zamanlarda vardı). Sanki vücudumun bir tarafı başka birine diğer tarafı bana ait.bunun hareketlerin doğru yapılmasıyla pek alakası olduğunu zannetmiyorum zaten vg yapmadan önce de vardı bu simetrisizlik.Bunu nasıl düzelteceğimi biraz araştırdım ama çok farklı yorumlar var internette siz ne önerirsiniz bu simetrisizliği az bile olsa ortadan kaldırmak için?
    Antremanlarıma yeniden başlayacağım sizce forumda bulunan 1.ay-2.ay-3.ay programlarını mı uygulayayım yoksa kendime bölgesel olarak çalışma programı mı çıkarayım?
    Bu sefer tamamen ciddi bir şekilde VG yapmak istiyorum,antremanlara başladığımda kullanacağım supplementlerden biri BSN True Mass olacak bunun dışında bana önerebileceğiniz amino asit,whey,vs. supplement var mı ?
    Antreman programı önerirseniz de sevinirim vücuduma göre.

ortam daha güzel olabilirdi ama kamerayı ancak oraya sabitleyebiliyorum :)

sırtımdaki izler doğuştan beri var supplement kullanınca daha da belirgin oluyorlar.
    Olabildiğince kısa ve öz yazmaya çalıştım.
    Yorumlarınızı,eleştirilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleme: 10 Eylül 2012
  2. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Önce klasik adaptasyon programıyla başlamanız gerek.

Spora başlar başlamaz supplementlere yüklenmenize gerek yok bence.Önce kas kütlenizi artırmanız gerek.Zaten ilk aylarda gelişim hızlı olacaktır,6.aydan sonra supplementlere yönelmeniz daha iyi olur.

Benim vücut yapım da ektomorf,kilo ve hacim kazanma konusu gerçekten zor ve uzun zaman alıyor.Beslenmenize özel önem göstermeniz gerek.

RmznTR bunu beğendi.
  3. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Klasik adaptasyon programi acaba hangi program 1.ay programi mi yoksa farkli bir program mi? Ve ne kadar sure ile o programi kullanmaliyim?
    Bu 6 ay meselesi genelde ilk baslayanlara soyleniyordu sanirim ama kilo almak icin en azindan bir-iki haftanin ardindan BSN True Mass kullansam sikinti olmaz herhalde,olur mu?

4. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Salondaki hocanızın vereceği,bütün vücudu çalıştırıp,temel atmak amaçlı bir program.Verdiğiniz ara uzun,o yüzden sizin de tekrar adaptasyon programıyla başlamanız gerek.Salonlarda fixtir bu program,çok büyük farklılıklar göstermez.

Gainer kullanımını mantıklı bulmuyorum ben.Kastan ziyade yağ olarak döneceğini düşünüyorum.Amacınız yağsız kas kütlesi eklemekse gaineri tercih etmemenizi öneririm. 6.aydan sonra whey desteği yeterli olacaktır sağlam bir beslenmenin yanında.

Amino asit ve diğer supplementleri belirli bir aşamaya geldikten sonra kullanma taraftarıyım.Daha belirli bir kas kütlesine ulaşmamışken supplementleri bu denli artırmak bence gereksiz.Gelişmeniz yavaşlamaya başladığı zaman yardım alabilirsiniz diğer supplementlerden.

RmznTR bunu beğendi.
  5. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Simetri icin de bir oneri alsam cok guzel olacak konu amacina ulasmis olacak.

6. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Simetri genetiğe bağlı olan bir şey fakat çalışmalarına düzenli devam edersen bir dereceye kadar simetriyi sağlamak mümkün.Önemli olan kararlı olmak :)

RmznTR bunu beğendi.
  7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    çok yüklenme
    bıraktığın programla birden başlarsan ilk başlarda anlamazsan bile sonraları kaslarında zorlanma vs olabilir
    acele etme yavaş yavaş başla

RmznTR bunu beğendi.
  8. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    ben de 2 yıl sporu yapıp 6 ay ara vermiştim bu 9. antrenmanım antrenör 1 ay boyunca (13-15 antrenman ) temel programı uygula ve pramit şeklinde gir tüm ağırlıkları dedi, geri toparlarsın dedi
    dediği gibi de oluyor ,ara vermeden önce bench te 115 kg yi görmüştüm (supplement falanda kullanıyordum tabi ) 6 ay aradan sondra ilk antrenmanımda bench te 50 kg zorlamıştı beni ama şuan 90 kg ye girebiliyorum , diğer yerler de öyle

9. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    zaten ortada pek bi şey yok adaptasyon ve ısınma amaçlı program için bence 1 ay fazla benim şimdiye kadar en iyi gittiğim salonda balıkesirde hocam 1 hafta en fazla 2 hafta adaptasyon programından sonra normal programa geçilebileceğini söylemişti.

ilk 2 hafta tüm vücut rutini ve kardiyo uygula
    2. haftadan sonra 10-15 arası tekrarlı bir programla başlayabilirsin. kimse sana program yazamaz sen kendin oturup yazıcaksın programını. genetiğine isteğine göre.
    piramit set,drop setler,süperset gibi idmanları 4 ay sonraya bırakmanı öneririm

iyi forumlar

RmznTR bunu beğendi.
  10. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Vay be demek bench presste 115 basıyodun resmine bakınca sasırdım daha kocaman bir vucut bekliyordum.

Tabi ki kendi programimi kendim yazmaliyim sadece baslangictaki program icin oneri istedim,ilk 2 hafta tum vucudu calistiririm diger iki hafta eskiden yaptigim tekrarlara gore daha yuksek tekrarlarla calisirim daha sonra bolgesel antremanlara baslayip git gide yogunlugu arttiririm o zaman,BSN True Massı da ilk aydan sonra kullanmaya baslarim 6.aydan itibaren de gerek olursa diger supplementleri kullanirim.Gorunen o ki simetri icin yapilacak ozel birsey yok sadece duzgun calismama devam ederim ileride biraz da olsa duzelir o zaman dediklerinize gore.
    Benim su anki dusuncem boyle bu dusuncemde hata varsa soyleyin duzeltelim birlikte forumdaslar :)

Sayfayı Paylaş