Gerçekten benim için önemli bir konu bakar mısınız?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve vozturk tarafından 4 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. vozturk

vozturk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle konunun benim için önemli olduğunu belirtmek isterim ve mod arkadaşlardan anlayış bekliyorum.Cidden bir yardım gerekiyor lütfen okuyun.

Merhaba arkadaşlar,

21 yaşındayım.Üniversitemin tiyatro kulübündeyim.Eylül'ün 3.haftası bir gösterimiz var.Geçen seneden itibaren hazırlanıyoruz.Gösteride ipsiz sapsız bir serseriyi oynayacağım.Karakterin belirli biraz fit bir vücudu olması gerekiyor.Karakterle uyumlu olabilmesi için.Bazı arkadaşlar anlayamayabilir bunu ama tiyatroya gönül verdiğinizde böyle oluyor.

Şuanda 1.75 boya ve 62.8 kg'ya sahibim. Daha önce 7-11 yaş arası yüzme,11-13 yaş arası basketbol sporuyla ilgilendim.

2009 yılında 5 ay evde karın kası,2010 yılında 3 ay ,2011 yılında 6 ay,2012 yılında 1 ay BB yaptım.

Son 3 aydır hantallaştığım için baya bir yağ biriktirdim.Ayaktayken pek belli olmuyor ama oturduğumda kat kat olan bir göbeğim var.Tavsiyelerinizden önce bu aralar durumum sıkışık olduğundan salona gidebilme imkanım yok.

10 gündür evde spora başladım. 2 günde bir ABS programı uyguluyorum(android uygulaması var 4 günde bir egzersizleri 5'er dk arttırıyor)
    Bu uygulamada şuanda 25 dk karın çalışması yapılıyor.

Dün squad egzersizine başladım 5 set halinde 25 squad yaptım.

Squad ile şınavı aynı gün yapıyorum.Şınav içinse 6 haftada 100 şınav programını kullanıyorum.Şu anda günlük 4 sette 55 şınavdayım.

Dün yeni bir beslenme programı yaptım kendime.Hayatımda hiç karın kaslarım kendisini gösteremedi.Kepek ekmeği aldım.Günde 3 yumurta tüketmeyi planlıyorum.Ara öğünlerde ise kepekli bisküvi ve meyve,öğle öğününde makarna planlıyorum.Akşam ise yine makarna + sulu bir ev yemeği.Bol bol su içiyorum.Sabah ve antremanımdan 20 dakika önce şekersiz kahve de cabası.Tuz ve şekerden olabildiğince uzak duruyorum.

Kardio için imkanım pek yok gibi.Evimiz biraz tehlikeli tiplerin olduğu yerde.Öyle ki 24 saat devriye gibi sürekli cirit atıyorlar.

Vücut yağ oranımı %5-%6 lara çekmek istiyorum.Şimdi size bir kaç sorum olacak..Yanıtlarsanız çok sevinirim.

1) Kardio olmadan beslenme ile hızlı yağ yakımı mümkün müdür?
    2) 2 yıl önce BB'de yaptığım vücut karın kası hariç hoştu.2.5 aylık bu programla o vücuda yaklaşabilir miyim?
    3)Spor geçmişimi yazdım,bunların bana bu 2.5 ayda baya bir artısı olur mu ?
    4)Beslenmeme düşük kalorili bol proteinli gıdalar eklemek istiyorum önerileriniz var mıdır?
    5)Bu yolla gidersem sizce amacıma ulaşma oranım nedir?

Ve lütfen ek tavsiyeleriniz varsa dile getirin

İyi forumlar..

Son düzenleme: 4 Temmuz 2013
  2. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Bütün sorularına cevap verebilecek nitelikte bi üye değilim ancak bir iki önerim olabilir ,
    kardiosuz yağ yakman çok zordur ayrıca kardio sadece dışarda yapılabilecek birşey değil , evde ip atlayabilirsin mesela gayet yararı olur. Azda olsa bi alt yapın olduğu için vucudun çabuk toparlanacaktır diye düşünüyorum, ancak günlük olarak yeterli protein almalısın aksi halde sadece zayıflarsın kas inşa edemezsin. Protein olarak önerim mesela ben daha yeni kasaptan geliyorum 2.5 kg kemiksiz tavuk göğsü aldım onları 250 şer gram olarak evde kendim böldüm , hergün bi parçasını haşlayıp yiyeceğim buda yaklaşık 10 güne denk geliyor ve sadece 21 lira verdim, 10 gün için gayet uygun bi fiyat.Sabahları lor peyniri tüketebilirsin benim önerilerim bu kadar

3. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş