Gerçek kahramanlar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve FleXoR tarafından 21 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Elime böyle bir resim geçti çok duygulandım bugunlere nasıl geldiğimizin bir kanıtı ve dünyada bu şekilde savaşıpta kazanılmış bir 2. savaş yoktur işte gerçek kahramanlar atalarımız dedelerimiz onların sayesinde varız..

Bloodist, FooFighterS, baykan ve diğer 15 kişi bunu beğendi.
  2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    biz her zaman onların arkasından geliyoruz, asla bırakmayız..bu vatan bize emanet şimdi!.onlar savaştıysa, biz de savaşmaya hazırız..bu ülkenin degerleri asla kaybolmadı, kaybolmayacak..bu topraklara herkes ayak basamaz, burası Türk Ulusunun Topragı..Ruhları Şad Olsun..

josef_1531, born2win, bonatschi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    biz hiç bir zaman onların arkasından gelemiyoruz gelseydik bu gün bu konumda olmazdık

Nur İçinde Yatsınlar
    Aziz Şehitlerimizin Ruhu Şaad Olsun.

ALPEREN bunu beğendi.
  4. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Toplumumuzu kötülemiyorum ama tatlı rekabeti bilmiyoruz malesef. Konuyla ne alakası var diyeceksiniz ama olay "izinden yürüme yürümeme" ye dönmüş.

Birlik olduğumuz tek zaman top yekün tehdit altında olduğumuz zaman. Onun dışında Türk halkını birlik beraberlik içinde göremiyorum.

Genel olarak takdir etmesini bilmeyen, kıskanç ve birbirinin ayağını kaydırmaya çalışan bir toplumuz.

Geçmişi bilemiyorum ama şimdi malesef böyle...
    Olayı saptırmayalım neyse...

Teşekkür, her zaman, vatan uğruna canın vermiş ve bize bir boyunduruğa girmeden özgür yaşama hakkını sağlamış şehitlerimize bir borçtur.

Ruhları şaad olsun.

ALPEREN bunu beğendi.
  5. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    olur arkadaslar merak etmeyin..her zaman cıkıntılık yapanlar oldu bu ülkede, ama ödenecek bir hesap varsa, 1 er, 2 şer olsada yine cıkarız..kimin gelip gelmeyecegi önemli değil, ama onlar sonra bu ülkede yaşayabilirler mi onu hiç bilmiyorum...Allah'ın verdiği canı Allah alır..bizim için 12 yaşında cocuklar kendini hiç çekinmeden ölüme atmışsalar, benim ölüm kelimesini agzıma almam bile şehitlerimiz için büyük bir saygısızlık olur..

6. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    facebookuma ekledim bu resmi...
    bugün bizi bölmeye çalışan zihniyet utansın ibret alsın ....

7. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    söylediklerinize katılıyorum ama hiçbir zaman karamsar olmyın çanakkala de 57. alayın bile bile ölmeye gitti yolda yürüdüm o gün sadece mısır ekmeği ve üzüm hoşafı yedik inanın orda o sarp yolu tanklar bile gidemez ama dedlerimiz yürümüş çünkü emir sehit olmak mış ama tabi bi huyumuz var misal olarak söylüyorum futbolda bile gol yemeden maç kazanamıyoruz kendimizi göstermek için illa başımıza kötü bişey gelmesine gerek yok

FleXoR bunu beğendi.
  8. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    aslında resimdeki ruhaniyeti bölek istemezdim ama o resim aslında savaştan sonra eski şehirde ufak bi üste çalışan çocukların resmi şavata hiç olmamışlar hata uzun boylunun babası şuan almanyanın sayılı zenginlerinden ve evde bolca ona benzer resmi var mış

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    resmin anlamı değişmez eğer savaştan sonra bu haldeyseler savaş zamanı ne halde olduklarını gayet açıklıyor

10. txen10

txen10 Yeni Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    kendi giyindiğim botları hatırlayınca....sonra yok efendim atatürk neden içiyor,içecek tabi benmi içecem o içmese ...adamın türk miletine verdiklerini türk mileti sonsuza kadar çalışsa ödeyemez ancak onun verdiklerini ileriye taşıyarak mustafa kemali rahat etirebiliriz... top var tüfek var gemi var..ama bi mustafa kemaleri yoktu..belki abest olacak ama bu galatasarayın super kupayı almasına benzer bi olay türk miletine türk insanına iyi komutanlar lazım ozman en fakir en yoksun halleriyle bile birşeyler başarabilir..ama gel görki ankaraya :):):) neyse... anlamlı bir resim

born2win ve ALPEREN bunu beğendi.
  11. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Flexor gözlerim doldu çok güzel bir çalışma..

Ruhları şad olsun.

FleXoR bunu beğendi.
  12. gobekli

gobekli Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bu cennette yaşamanın bedelini ödemişler
    gün gelir bizde öderiz...

13. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ben hiçbir zaman "bazı" art niyetli insanlar gibi şanlı tarihimizdeki herşeye şüpheyle yaklaşıp sürekli kendi atalarını aşağılama niyetinde olan biri değilim, Türk'lüğümle, tarihimizle gurur duyan biriyim ama bence bu tarz bilgiler yazılırken kaynak da belirtilmeli, yoksa pek inandırıcı olmuyor.

14. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu yazı için kaynak aradım; ama her yerde aynı yazı ve hiçbirinde kaynak belirtilmemiş. Ben de senini gibi düşünüyorum. Bir kaynak belirtilmeli.

15. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  16. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    o dönemlerde top tüfek çocuk yaştakilerin yanından ayırmadığı yegane yaşam kaynağı olmuş.şimdilerde ise bir tek maç saatlerinde insanlar bir araya geliyor ve hep bir ağızdan bağırıyor.Birlik beraberlik kişiselleşmiş.
    daha doğrusu kan ile alınmış topraklar para ile satılıyor.öküz bile trene bakarken bukadar hissiyatsız değildir eminim.

FleXoR bunu beğendi.
  17. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    resim beni çok duygulandırdı, umarım birgün bizede bölesi bir görev düşerse bizde en az onlar kadar iradeli,cesaretli vede bu ülkenin yarınları için umutlu olabiliriz.. umarım sayımızda çok olur......
    hayat karmaşasında unuttuğumuz şehitlerimizi ve dökülen ortak kanımızı bize hatırlatan bu başlık için teşekkürler....

ozzers ve (silinen üye bunu beğendi.
  18. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Fotoğraf gerçekten Çanakkale savaşıyla mı ilgili?

Çanakkale Savaşı'nın simgesi haline gelen, 'yırtık elbiseli, ayakkabısız asker' fotoğrafının 1930'da çekildiği ileri sürüldü. Fotoğraftaki kişilerden birinin babası İbrahim Bayseç olduğunu iddia eden Seyran Bayseç (65), "Babam 1911 doğumlu. Çanakkale Savaşı başladığında 4 yaşındaydı. O fotoğraf babam İzmir Çiğli Havaalanı'nda işçi olarak çalışırken çekilmiş" dedi.
    Partilerin, derneklerin, odaların, resmi kurumların ve şirketlerin afişlerinde kullandığı fotoğraftaki 'Çanakkale kahramanları' gazete ve televizyonlara konu olmuştu. Bolu'nun Elmalık köyünde yaşayan Seyran Bayseç, bu fotoğraftakilerden birinin babası İbrahim Bayseç, diğerinin de köylülerinden Niyazi Yıldırım olduğunu iddia etti. Babasının annesiyle birlikte çekilmiş fotoğrafını gösterip iki fotoğrafı karşılaştıran Bayseç, "Babam iki fotoğrafta da aynı pozu vermiş. Bu iki fotoğrafa baktığınızda, o fotoğraftaki kişinin babam olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz" dedi. Bayseç, şunları söyledi
    CHP'NİN AFİŞİNDE GÖRDÜM: CHP Bolu İl Teşkilatı'nın seçim propagandası çalışmaları kapsamında bastırdığı afişlerde babamın fotoğrafını görünce çok şaşırdım. Partiye giderek fotoğrafı nereden bulduklarını sordum. Fotoğrafın Çanakkale Savaşı'nın simgesi olduğu cevabını alınca şaşkınlığım daha da arttı.
    1930'DA ALMAN PİLOT ÇEKMİŞ: 1930 yılında İstanbul-Ankara tren hattını döşemek için bizim köye Alman bir ekip gelmiş. Ancak Bolu Dağı'nı geçemeyeceklerini anlayınca vazgeçmişler. Köyden giderken de 'Bizimle çalışmak ister misiniz?' diyerek 12 kişiyi yanlarında götürmüşler. Onların içinde babam ve Niyazi Yıldırım da varmış. İzmir Çiğli Havaalanı'nda çalışmışlar, ancak paralarını alamamışlar. Babam ve Niyazi Amca da 6 ay çalışıp para alamayınca köye dönmeye karar vermiş. Şantiyeden çıkarlarken bir Alman pilot fotoğraflarını çekmiş. Babam bu fotoğraftan söz ederdi.
    SAVAŞTA 4 YAŞINDAYDI: Babam Çanakkale Harbi'nde 4 yaşındaymış. Bu yanlışlığı düzeltmek için çaba harcadım. Bana fotoğrafın bu şekilde kullanılması nedeniyle mahkemeye başvurmamı söylediler. Babamın fotoğrafının bu şekilde kullanılmasından rahatsız değilim. Ancak bunun doğrusunun ortaya çıkmasını istiyorum. Babam askerliğini Siirt'te yaptı.

Kaynak:http://www.milliyet.com.tr/2007/11/30/guncel/gun04.html

Wolf_Kanuni bunu beğendi.
  19. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Ceviz Kabuğu prgramında bu konu tartışılmıştı ve sonuç tam olmasa da bu fotoğrafın Çanakkale Savaşı ile ilgili olmadığı gibi bir kanıya varılmıştı. Fotoğrafın arkasından da bir tarih çıkmıştı. Arama yaparken bulduğum http://www.turkforum.net/showthread.php?t=634143 sitesi sayesinde de fotoğrafın arkasındaki tarihin 1918 olduğunu hatırladım.
    Bu fotoğraf, 1930 yılında çekilmişse arkasında niçin 1918 yazıyor?

20. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

Siz halen fotorafa takılmışsınız :( yok o adam işçiydi yok babası almanyada yok şöyle yok böyle. orada o dönemi anlatması yetiyor odönem postal vardıda onlarmı öyle giydi .

ayrıca orada bakmanız gereken kişilerin dış şartlara karşı eldeki imkanı giyimi ve verilen istihak miktarı. bu zaten onları bir kahraman yapmazmı ?

Hadi fotoraf yanlış atv de çıkan belgesellerdemi yanlış yoksa en iyi teknolojiye sahiptik kullanmadıkmı ?

Son düzenleme: 7 Aralık 2008

Sayfayı Paylaş