GERÇEK Karate Filmleri

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve Matsumura tarafından 4 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Matsumura

Matsumura Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Bilerek ''gerçek'' kelimesini büyük harflerle yazdım çünkü nereye bakarsanız bakın yanlış anlaşılmalar var internet veya herhangi bir ortamda olan ve gerçekten karate filmleri olan çok az film var örneğin jackie chan, bruce lee, jet lee, donnie yen, gibi kişiler 1.si japon değiller bu nedenle karate filmlerindeki japon kişileri canlandıramazlar 2.si bu kişiler kungfu veya wing chun gibi çin kökenli sporları yapıyorlar gerçekten karate filmleri ise benim bildiğim sadece

1-Karate Kid (1984 yapımı olan bugünkü karate kid kung fu dur filmde dahi kungfu kursuna karate denmesine çocuk tepki gösteriyoken neden karate kid koymuşlar adını bilmiyorum )

2-Karate kid 2-3-4(tabii ki eski zamanda çekilen zaten diğerlerinin 2 3 ü yok)

3-Karate Girl /Hai kikku garu(japonca ismi) Başrolünde gerçekten karateci olan Tatsuya Naka oynamaktadır ve 7.dan shotokan stili çalışıyor

4-Kuro Obi(kara kuşak) Başrolünde Yine Tatsuya Naka oynamaktadır ancak Akihito Yagi (Goju ryu stili sanırsam 5.dan) de vardır ve herkese izlemesini önerdiğim bi filmdir özellikle dövüş sanatı çalışanlara

5-Asla teslim olmak yok /no surrender no retreat/ Jean claude Van damme nin de oynadığı film ancak filmin başında karateci olan çocuk bruce lee tarzına dönüşmektedir

Benim bildiğim bu kadar karate filmi var ama maalesef google yahut başka bi arama motorunda karate diye aratırsanız size aikido jujitsu filmlerini dahi karate diye gösteren sonuçlar çıkacaktır benim gibi karate filmi arayıp da bulamayan kişilere umarım yardımcı olmuşumdur
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Temmuz 2014 ---
    Kuro Obi'nin fragmanı
    Karate Kid 1
    Karate Kid 2
    Karate Kid 3
    Karate Kid 4
    KARATE GIRL(KG) TRAILER / ENGLISH SUBTITLE VER - YouTube Karate Girl
    No Retreat, No Surrender (1986) - USA Theatrical Trailer | VAN DAMME - YouTube No surrender no retreat

Son düzenleme: 4 Temmuz 2014
    Balboa7 bunu beğendi.
  2. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Karate kid efsanedir benim gibi birçok çocuğa spoe sevgisi verdi

Sayfayı Paylaş