Geniz Etinin Antrenmana Etkisi?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve onrakyldz tarafından 20 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. onrakyldz

onrakyldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müteahhit
    Yer:
    Istanbul, Beşiktaş
    Öncelikle Merhaba. Çocukluğumdan beri olan bu geniz eti sorunu için küçük yaşta doktora gittiğimde sorun etmememi ve ilerleyen yaşlarda geçiceğini söylediler. tahminen 10-11 yaşlarında gitmiştim ve şuan 20 yaşındayım. 1.5 seneye yakın vg yapıyorum fakat şu son aylarda antrenman çok yoğun olmasa bile ağız kuruluğumun olduğuna dikkat ettim. Belki 1.5 sene önce de vardı 1 sene önce de ama bu son zamanlarda salonda birlikte çalıştığım arkadaşlarım dahil burnumdan çok sesli ve zorla nefes aldığımı söylediler. onlar söylemese belki ben dikkat etmiycektim ama geniz etinden olduğuna eminim. Bu set ve tekrar esnasında zorlanmayı etkiler mi? ameliyat olsam, tekrar bi zorlama esnasında bi kanama vs. olur mu? aldırmama gerek var mı sizce?

Teşekkürler.

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ben 7 yaşındayken ameliyatla kurtuldum, o zamandan beri hiçbir kanama veya ağrı bile olmadı. Ağız kuruluğuna gelirsek, ağızdan nefes alıp vermeyi çok yapıyorsanız bu neden olabilir veya az su içmekte aynı etkiyi yapar. Sporda yanınızda su şişesi götürün ve her set arasında 1-2 yudum için.

onrakyldz bunu beğendi.
  3. onrakyldz

onrakyldz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müteahhit
    Yer:
    Istanbul, Beşiktaş
    Evet dediğiniz gibi, yuklenme esnasinda istemsiz agzimdan nefes aldigim icin set aralarinda mutlaka su icmem gerekiyor yoksa cok sert bi kuruluk oluyor bu da engel. Ben bu zamana kadar antrenman esnasinda vucudum cok su kaybettiği icin boyle oluyor saniyordum :) son zamanlarda dikkat ettim.

Sayfayı Paylaş