genetik yapı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve leshrac tarafından 24 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. leshrac

leshrac Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bunu bir türlü anlıyamadım genetik yapı genetik yapı diyip duruyorlar
    yani bizim genetiğimizde kaslı olmak yoksa boşunamı bu sporu yapıyoruz
    veya nerden anlıcaz genetik yapımızda ne var ne yok melez bi aileden geldiysek napıcaz mesela baba tarafı yaglı göbeklı anne tarafı kaslı zayıf biz nolucaz ?
    yani genetik yapısında olmıyan ınsanlar boşamı çalışıyorlar hiç gerek yokmu aslında çalışmalarına
    lütfen şu konuyu bi açalım bilen arkadaşlar özellikle ben testlere girdiğimde
    vucudunuz nasıl kısa kaslı mı uzun ince kaslımı hayatı boyunca spor görmemiş bi adam nasıl kısa olsada kaslı olucak ki merak ediyorum bunun kesin bi yöntemi yokmu ya

Son düzenleme: 24 Ağustos 2011
  2. H4k4nn

H4k4nn Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Genetikten kasdı kısaca şöyle özetleyebilirim.

Fabrika ayarlarımızdaki omuz genişligi, bicepts-triceps büyüklügü, omurga yapısı, kemik yapısı falan.

Aynı zamanda da hormonlarımız var.Kımımızde bu hormonlar daha yüksek düzeyde üretilir kımımızda bu daha eksıktır.Metabolizma kımımızın hızlı calısır kımımızın bı o kadar yavaş.

leshrac bunu beğendi.
  3. leshrac

leshrac Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    peki arkadasım bunu nasıl anlıcaz yani yatkın olup olmadığımızı ? nasıl anlıcaz biz

4. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tabiki, zamanla ve sabırla....
    Bu sporda tecrübeleştikçe kendi vücudunun her noktasını tanıyacaksın emin ol bence... Yeterki sağlıklı ve disiplinli bir şekilde spora devam et. :)

leshrac bunu beğendi.
  5. leshrac

leshrac Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    habire soruyorum ama yani okadar çalısıp gelişmesem mesela 1 yıl çalısıcam ama vucut değişmicek ozaman yada değişirmi bilmiyorum ama biraz yardı mederseniz sevinirim bu konuyu bılmek ıstıyen cok kısı vardır

6. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    bu spor en kişisel spordur,mesela bir boksor olsan antrenör ün senin yumruk tutuşundan bile anlar her şeyi, ama şimdi senin antrenör ün senin vucut kimyanı bilemez, genetik dediğimiz olay ne kadar etkiliyse geneteği iyi olanlardan o kadar daha iyi beslenirsen çok çok daha iyi sonuç elde edebilirsin,sabır sporu bu.

R10 ve leshrac bunu beğendi.
  7. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    bu sporda genetik yapı önemlidir ama dahada önemlisi sabır ve vücudunu tanıma evresidir.evet genetiği daha iyi olan daha kısa sürede sonuç alır ama genetik yapısı iyi olmayanda sabır ve azimle çalışırsa amacına ulaşabilir...
    zaten hemen hemen herkes genetiği iyi olanda dahil mutlaka bi tarafının eksik olduğundan yakınır,keşke şöyle olsa der...
    mesele eksik yerlerimizin üzerine daha fazla eğilip,istediğimize geçte olsa ulaşmanın verdiği hazzı yaşamalıyız...
    umutsuz ve karamsar kişilerin yapabileceği en zor spor budur kanımca...

leshrac bunu beğendi.
  8. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    süper açıklamış 4.arnold. belirli bir süre sonra zaten güçlü ve zayıf noktalarını belirleyip bunlara göre yoğunlaşma, beslenme, hatta programını baştan aşağı değiştirme safhasına kadar geleceksin buna emin ol.

leshrac bunu beğendi.
  9. leshrac

leshrac Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hepinize tessekürler umarım bu konuda takılan kafası karışan arkadasşlarada yardımcı olur :)

10. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    Genetiğinize çok da kafayı yakmayın.
    Olympia ya falan katılmayacaksınız sonuçta.

11. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Geçen bi programı izlerken çok güzel bir söz gördüm konuyla ilgili paylaşmak istedim.
    "Çalışmak yeteneği geçer, yetenek çalışmadıkça." Burdaki yeneteği genetik olarak alabilirsiniz :)

torifonta bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş