Genetiğimiz

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve turkesh tarafından 9 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. turkesh

turkesh Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Kendinizde bodybuilding genetiği görüyormusunuz? Şahsen ben kendimde görmüyorum. Zorla güzellik olmaz. Ama strongman genetiğinin olduğuna eminim. Peki siz kendinizin bodyci ola bileceğine inanıyormusunuz mu?

2. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    bende bb genetigi yok gogus kafesim omuzlarim filan okadar genis degil ancak fitnessci olr benden :D ha detaylar ve sekil guzeldir ama o yonden memnunum

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    dertleşme ile alakası olmadığı için konu dışına taşınmıştır..

4. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bende var, ama iyi birşey mi bilemiyorum. Allah bunu vermiş ama ne vermemiştir bilemiyorum. Şükür.

Sağlık önemli beden tipinin bedenin herhangi bir spora uyumluluğundan çok.

Ben forumlarda genel sorular harici kişilerin sorularına cevap veremiyorum. Bence arkadaşın başlığı burada önemli yani şimdi bu iş sadece yazıyla olmuyor, genetik ve sağlık geçmişi de önemli. Şimdi ben ciddi anlamda araya giren askerliği çıkartırsak 3 senedir bodyle uğraşıyorum 15 ay askerde de formumu korumaya çalıştığımı da saysak 4 buçuk sene yaklaşık. İyi kötü bişeyler öğrendim spor çevremde var ama kimseye görmeden tavsiye vermek istemiyorum. Antrenör olsam belki yapabilirdim ama değilim, belki ilerde oluruz....

Bence herkes çekinmeden resimle soru sorsa daha iyi yanıtlar alabilir. Gerçi biz daha bi resmimizi koyamadık, yani benim gibi foto aleti olmayanlarda olabilir...

Neyse bence bu anketlik bi başlıktır daha önce açılmadıysa.

5. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    benim çok iyi bir çatım var, göğüs kafesim ve omuz çok geniş ama malesef belim de geniş bu yüzden üçgen bir görüntüyü sadece giyinikken elde edebiliyorum kafa_

6. Doruk

Doruk Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Benim de uygun değil aslında ama inadım inat durumundayım. Belim kalın, omzum da cok geniş sayılmaz. Kolay kilo alıyorum yağlı gelişiyorum. Bunun yanı sıra omurga yapısından dolayı bazı rahatsızlıklar da ortaya cıktı (boyun fıtığı gibi).
    Uzun süredir yapıyorum ancak yıl içinde uzun dönemler ara verdiğim için istediğim gibi gelişemedim, okul-askerlik donemi bitti şimdi tam düzene koydum gibi. 1-2 haftalık aralar haricinde ara vermeden çalışıyorum.
    Hırs olunca genetik menetik dinlemiyor bence, çalışarak herkes tatminkar bir vücuda sahip olabilir.

7. turkesh

turkesh Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Böyle bi sonuç çıkarta biliriz ki, türklerden bodyci çok az çıka bilir. Genellikle ben burda türkiyeden gelen öğrencileri görüyordum. Hepsinin vücut yapısı bir az ampüle benziyordu. Ama baya boylu poslu iri çocuklardı.
    Neyse. Konuya gelmişken ben de 3 senedir body yapıyorum. Bu 3 yılımda 1 kere defineye gire bildim. Onda da malesef tam istediğim görüntüyü elde ede bilmedim. Bundan sonuç çıkarttım ki benden vücutcu olmaz. Hayal kırıklığına uğramak istemiyorum.
    Ama bu yıl Türkiyeye geliyorum. Yurt dışından ODTÜ işletmeni kazandım. Dilerim buranın spor salonları ve güzel kardiyo aletleri vardır. Hayatımda hiç bir zaman kardiyo aleti falan görmedim. Bu yüzden yağ yakmayı da ağırlık çalışarak çözmek istedim. Güzel sonuç vermediğini de eminlikle söyleye bilirim. Eğer kardiyoyla tam istediğim bir görüntüyü elde ede bilsem tam net cevap vere bilrim.

8. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ben görüşüne katılmıyorum, çünkü etraflı bir araştırma yapmadan "türklerden bodyci az çıkabilir, vücutları ampüle benziyor" denemez. Yani o zaman bende amerikaya gitsem demek ki amerikalıdan bodyci çıkmaz mı diyeyim adamların yüzde 70'i obez. Ama bak şampiyonlar oradan çıkıyor?

Bizden de şampiyonlar şampiyonu ahmet enünlü gibi profesyonel şampiyonlar yetişmiştir. Elbette yeterli değil ama bak bizden bodyci çıkıyormuş.

Biliyorum sen şimdi ben normal insanları, geneli kasettim diyeceksin. Bende şöyle diyeyim, normal insanları ele alırsak da bence bizim ortalamamız dünyadaki bir çok ülkeyi geride bırakır. Neden dersen bir kere halen ve herşeye rağmen onlardan daha sağlıklı bir genetik tarihimiz var. İkincisi ise yine asırlarca Avrupada Kuvvetli kelimesi "Türk" olarak telaffuz edildi. Bakma biz son 150 yılda milyon şehit kurban etmeseydik vatan için daha da sağlam bir vücut ortalamamız olurdu.

Bugün evet bizde belki fazla sayıda bodyci yok ama uygunluğa gelince dünyada ilk 10'a gireriz bence.

Bu arada konuyla ilgili şu an ismini hatırlayamadığım bir araştırma kitabı var. Adını hatırlayan veya bulan söylesin. İçinde Türkiyedeki Coğrafi Bölgeler ve Belli başlı şehirlerdeki gençlerin vücut yapısına göre uygun oldukları sporlar yazıyordu, konuya yardımcı olabilecek bir kaynak.

9. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    genetigim genel olarak iyi ama dört dörtlük degil tabiki , artılarım geniş omuzlar çatıdan dolayı , kas bakımındanda omuzda şanslıyım , kalflarım çok iyidir mütevazi olmayacagım , ama gögüsümü hiç sevmem bacaklarımı da sevmem , zamanla kapatmayı umuyorum eksik yerlerimide :)

10. chgsk

chgsk Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    bende de yok boyum uzun sayılır 1.90. Doğal olarak kolumda kasların fışkırması daha zor çünkü adalelerim uzun ayrıca çokda iri kemikli değilim ama fitnessçı olur sanırım. Hatta çokda güzel olur :D

11. turkesh

turkesh Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Kardeş , ben türkler güçsüz die bi şey söylemedim. Tam aksini derim seningibi. Ben de türküm ve en eski türklerden. Liseyi bitimemişken boyum 194 falandı ve ağırlık çalışıyordum. Kast etdiğim şey de bende strongman genetiğinin olmasıydı. Body için kendi harap etmek de doğru diil. Yani yağ yakmak falan. Alınmıyor. Kendimi öldürmüyücem ki. En güzeli insanın aklı , gücü ve imanı olması. Kalanını boş geçerim.

Sayfayı Paylaş