Genel Beslenme Mantığı (Nasıl Kilo Alırım?)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve wrestler tarafından 31 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 151 üye.
  1. burak190706

burak190706 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Programcı
    Yer:
    Ankara
    herkesin metebolizması farklıdır. ayrıca günlük harcadığı kalori miktarı ve sentezleyebildiği protein miktarıda değişir.
    gördüğüm kadarıyla protein alımını arttırabilirsin. 60 gr tavuklar 100 gr a çıkartabilirsin. ben pilav yerine bulgur pilavını tercih ederim. kahvaltına birşeyler daha ekleyebilirsin.
    yada kendi programını bir ay düzenli yap. tabi bir ay boyunca düzenli spor yapmalısın(haftada en az 3 gün) ve yeterli su içmelisin.bir ay sonunda sabah aç iken tartıda değişikliği kontrol et. eğer artı yönde değişim varsa iyidir.
    Saygılar

2. Rooney

Rooney Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Doğru söyluyorsum tavuğu gunde 250 gr yiyorum off gunlerde 200 beslenme hakkinda pek bilgim olmadigi icin hocadan istedim beslenme programini Ezbere yiyorum insallah faydasini gorurum :)

3. burak190706

burak190706 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Programcı
    Yer:
    Ankara
  4. atako1907

atako1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben de spora bu hafta basladim baştan işi sağlam tutmak istiyorum. Spor bitiminde soyunma odasında protein tozu yerine yumurta beyazı yenir mi. Evin uzaklığı 10 dakikalik mesefa zaten. Evde de tavuk göğsü ve yoğurt bulgur yiycem

5. shahrukh

shahrukh Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yapı ve kemik olarak sanırsam genetik zayıfım. Boyum 170 Kilomda 70. Ama çok zayıf gözüküyor kollarım ve bacaklarım, düzgün beslensem bile ancak göbeğe gidiyor. Sizce Protein tozumu yoksa Kilo aldırıcımı kullanmalıyım. Kilo aldırıcı göbek yapar diye korkuyorum sporla alsam bile. Beslenmede ne önerirsiniz yardım edebilecek biri olursa çok sevinirim.

6. burak190706

burak190706 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Programcı
    Yer:
    Ankara
    madem 10 dakikalık mesafedesin o zaman soyunma odasında yemenin anlamı yok. evinde rahatça yumurta beyazını yiyebilirsin.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Eylül 2014 ---
    Merhaba,
    düzgün beslenmeden kastın sağlıklı beslenmek sanırım. eğer aldığından az kalori harcarsan vücudunda yağ olarak depolanması kaçınılmazdır.
    ne kadardır spor yapıyorsun bilmiyorum ama supplement almadan enaz bir yıl geçirmeni ve kendini aylık kilo bazında kontrol etmeni öneririm.
    Saygılarımla

Son düzenleme: 12 Eylül 2014
    shahrukh bunu beğendi.
  7. shahrukh

shahrukh Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    İlgin için teşekkür ederim supplement kullanmadan iyi beslenerek hafifte sporu ekleyerek yaptım ama bir fayda etmedi. Supplement tek çarem gibi bu durumda ne önerirsin ?

8. burak190706

burak190706 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Programcı
    Yer:
    Ankara
    aksine supplement ektisi mikrodur. yani gerçekten azdır. bak bir örnek vereyim;
    whey protein ortalam bir porsiyonu 30 gr dır ve 25 gr protein alırsın. yani 100 gr tavuk etine eşdeğer. günde de zaten 3 porsiyon uygun oluyor. yani toplam 75 gr.
    ama dersenki ben gainer alacağım o zamanda 2 porsiyonları 800 - 1000 kaloriye denk geliyor. ama senin günde kabaca alman gereken (boy, kilo düşünerek) 2200 kcal ve üstüne çıkman gerekli. sporda yapacaksan biraz daha eklemelisin. yani bir parça sana destek olabilir.
    kilo almak vermekten cok zor bir süreçtir. 700 kcal fazladan bir kilo yapar. bir ayda bile fazladan 500 gr kilo alsan bir senede 6 kilo yaparki spor yapılarak alınan her kilo yağdan ziyade kas hacminedir.
    Saygılarımla

shahrukh bunu beğendi.
  9. shahrukh

shahrukh Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Bilgilerin için teşekkür ederim.

10. sametbayram

sametbayram Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    supermis ya, dikkat ettigimi saniyorum ama belliki dahada dikkatli olmak lazim; tesekkurler

11. mxurat

mxurat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle iyi forumlar ve bilgi için sağol gerçekten güzel anlatmışsın. Yeni Konu açmak istemedim. Buradan cevaplarsın. Sabah kahvaltısında yumurta tüket melisin demişsin. Bu yumurtayı bastıracak ne yapmam lazım. Kokusu hoşuma gitmiyorda ?

12. ilkeray

ilkeray Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    iyi günler öncelikle yazınız çok güzel fakat bir şey sormak istiyorum mesela yenmesi gereken ekmek dilimleri nekadar büyük olmalıdır ve gerek pilav gerek makarna porsiyonları ortalama nekadar olmalıdır şimdiden teşekkürler ve iyi sporlar

13. Balkesteron

Balkesteron Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ellerinize sağlık güzel ve detaylı birşekilde yazmışsınız teşekkürler.

14. ReLax35

ReLax35 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar bende birçok arkadaş gibi zayıf olmamdan şikayetçiyim. 2 ay önce spora başladım başlarken 57 kilo felandım boyum 174 , zaten body başlamamdaki en büyük etken kilo almayı istemem yıllardır hep aynı kiloda sabittim.Spora başladıktan sonra hergün 2 yumurta ve gün içerisinde özellikle akşamları pilav yiyiyorum , salondaki hocamın tavsiyesi ile supplementde aldım yaklaşık 50 günde 5 kilo aldım . Ne kadar sağlık veya değil şuan için birşey diyemiyeceğim . Kiloyu hissediyorsunuz ama hala eksiğim var,benim gibi zayıf arkadaşlara tavsiyem bol bol makarna pilav yemeye çalışın . Alınan kilolarda mutlaka yağda var bundan kaçış yok , Göbekte çıkacak bunuda karın antremanları ile atlatıcaz herhalde şuan yeni başladığım için fazlada ilgim yok :)

15. Babayorgun22

Babayorgun22 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    dedikleriniz tamamiyle yanlış.
    1- yeni başlayanlar için suplement bana göre gereksizdir. 2- alınan kilolarda yağın olup olmaması sizin elinizde olan birşey. göbek yapmak sizin elinizde olan birşey. kilo almak için illa pilav veya basit karbonhidrattan üretilme makarna yemeniz gerekmez. hatta zararlıdır, fazla alımda kilo değil direkt göbek yapar. ayrıca AKŞAM YEMEK YEMEK YASAKTIR SPORLA UĞRAŞAN İNSANLAR İÇİN, GÖBEK BAĞLAMAK İSTEMEYEN İNSANLAR İÇİNDE YASAKTIR! Kİ SİZ GELMİŞSSİNİZ EN AĞIR MAKRO BESİN OLAN KARBONHİDRATLARDAN PİLAVI AKŞAM YEMEYİ ÖNERİYORSUNUZ. LÜTFEN BİLGİ BİRİKİMİNİZ OLMADAN ŞU ÖĞÜT VERME İŞİNDEN VAZGEÇİN. SONUÇTA YENİ BAŞLAYAN ARKADAŞLARIN TESADÜFEN SİZİN YAZINIZI GÖRMESİ VE "ABİ AKŞAMLARI PİLAV YİYORUM HER GÜN DAMBIL KALDIRIYORUM TOZDA İÇİYORUM BİŞEY OLMUYOR YEAA X((" TARZINDA YORUM YAPMASI VE SPORU BIRAKMASI SİZİN CAHİLCE YORUMLARINIZ SAYESİNDE İÇTEN BİLE DEĞİLDİR.. SAYGILARIMLA.

16. ReLax35

ReLax35 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Akşam dediğim 6-7 , Gece yatarken yiyip yat demedim . Kimseye bir tavsiyede bulunmadım yazıyı dikkatli oku kendi yaptığımı ve etkisini söyledim.

17. enesypr

enesypr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Ankara
    Bilgiler için sağolun hocam benim sormak istediğim 1 2 soru var. İşimden dolayı gece çalışıyorum 1 gece evde 1 gece işte oluyorum gece uyumuyorum beslenmeye nasıl devam etmeliyim gece 12den sonra ? Ne yiyebilirim ?
    2.sorum sabah işten çıktıktan sonra kahvaltı yapıp uyuyorum 4 5 saat bu konuda ne yapabilirim? Cevap için şimdiden sağolun.

18. Arnold_Civardagezer

Arnold_Civardagezer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    güzel bir yazı olmuş herkes için iyi bir kaynak. bildiğimiz şeyler tabiki ama bunu arada bir okumak gerek diye düşünüyorum

19. Dissiplin

Dissiplin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Abicim sana çok teşekkür ederim bu yazıyla gaza gelip bi nevi recai olmuştum yaklaşık 4 ay önce 60 kiloydum şuan 70 oldum ilham kaynağım recaiye ve o karakteri yaratan sana çok teşekkür ederim :)

wrestler bunu beğendi.
  20. sporcuüye

sporcuüye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    günde 6 öğün yemekle kim uğraşıcak buna zamanı ve imkanı olan çok kişi yoktur bence.

Sayfayı Paylaş