Genel Beslenme Mantığı (Nasıl Kilo Alırım?)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve wrestler tarafından 31 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 151 üye.
  1. teqq

teqq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hocam orda proteın tozu demıs ya onun yerıne gainer tuketsek zararı olurmu spor yapıcam spordan kastım sınav mekık

2. Liecj

Liecj Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Karabük
    iyi güzel anlatmıssında kardeşim hergün balık vs. yemek benim bütçeye göre zor oluyor ki kiloda almak istiyorum :) ne yapacağım o zaman

3. burak190706

burak190706 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Programcı
    Yer:
    Ankara
    merhaba. kilo almada sorunum var, midemden ameliyat olmuş biriyim. eksik kalori aldığım için kilom uzun süredir yerinde sayıyor.
    elimde 4d gainer ve ultimate prostar whey var. bunlardan hangisini antreman öncesinde ki saatlerde alırken, hangisini antreman biter bitmez kullanayım?
    benim ilk aklıma gelen, gün içinde gainer kullanmak ve antreman sonrasında whey kullanmak.
    ama sizinde fikirlerinizi duymak iyi olacak. şimdiden teşekürler.
    Saygılarımla

4. teqq

teqq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kardes sorma bende ogrrencıyım kendı butcemle ıkındıye kadar karsılayabılırım sonrası yok :D

5. Dissiplin

Dissiplin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Bu yazıyı uygulayarak bir haftada 1.5-2 kg kadar aldım ve almaya devam ediyorum 182 cm boy ve 62.8 kg oldum ama tek sorum antrenmanımı nasıl düzenleyebilirim ? Hocam 10-8-6-4 tekrarlarıyla çalışmamı önerdi bilen bir arkadaşım da 12-10-8 tekrarlarını önerdi nasıl yapmalıyım ? Şimdiden Teşekkürler

6. zafer.cagliyan

zafer.cagliyan Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Los Angeles, California
    bence konuyu cok guzel aciklamissin daha iyisi olamazdi

7. burak190706

burak190706 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Programcı
    Yer:
    Ankara
    Merhaba Dissiplin
    bu söylediklerinin cevabı kaslarını ve onları oluşturan liflerde. yani tüm bölgeler için yada tüm hareketler için 12-10-8 yada 10-8-6-4 lü tekrar doğrudur demek yanlış olur.
    vaktin varsa benim imza bölümümde bulunan link den bu konuyu açıklayan bir yazıya ulaşabilirsin. gene soruların olursa çalışma mantığı ile ilgili yardımcı olurum.
    Saygılarımla
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Ağustos 2014 ---
    Merhaba teqq
    soruna istinaden, eğer kompleks gainer kullanıyorsan olur. gainer ların çoğunda protein katkısı mevcut. bazı nadir gainerlerde protein olmaz yada alman gerekenden azdır (alacağın porsiyon miktarı için).
    Saygılarımla

Son düzenleme: 21 Ağustos 2014
  8. Dissiplin

Dissiplin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yazdığınız yazıyı inceledim fakat açıkçası çok bir şey anlamadım detaylardan dolayı ama çok teşekkür ederim

9. burak190706

burak190706 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Programcı
    Yer:
    Ankara
    Merhaba Dissiplin,
    sizin için olayı kısaca özetleyeyim. kaslarımızı kırmızı (2 adet) ve beyaz liflerden oluşur.kırmızı kendi arasında da ikiye ayrılır.şimdilik beyaz ve kırmızı olarak bahsedeceğim. biz hacim aldığımız zaman aslında kaslarımızı yeni bir lif eklemiyoruz var olanın çapını değiştiriyoruz.
    bu yazıda ise kırmızı ve beyaz kas lifleri için hangi tür çalışmanın daha yararlı olacağından bahsetmiş doktor bey.
    bu lifler dayanıklık ve hız performans ı ifade eder. yani bacaklar dayanıklı olması için evrimleşmiştir. biz buna ters bir çalışma yaparsak lif çaplarını geliştirmemiz kaçınılmaz olur. bu da az tekrar ile çalıştırmayı işaret eder. kol kaslarının lifleri hız-performans için dir. uzun tekrarlar daha yararlı olacaktır. yanlış anlaşılmasın, bunların terside programınıza eklenebilir. örneğin zaman zaman bacak için (squat) ben ters yada düz piramit sistemine göre çalışıyorum. yani hem ağır kilo az tekrar hem az kilo çok tekrar yapıyorum.
    umarım bu kısa yazı size yardımcı olacaktır.
    Saygılarımla

Son düzenleme: 21 Ağustos 2014
  10. Dissiplin

Dissiplin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Tekrar teşekkür ederim ve son sorum olacaktı, zayıf gördüğüm omuz ve arka kol bölgelerim içinde çok tekrar yapmamı mı önerirsiniz ?

11. burak190706

burak190706 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Programcı
    Yer:
    Ankara
    çok tekrar uygundur. omuz için toplam 5 hareket (ön için 2 yan için 2 ve arka için 1), arka kol için 3 hareket başlangıç için iyidir. ilk hareketler ana hareket olsun ve çok tekrar girin. takip eden hareketler az tekrar olabilir. zaten bu sizi zorlayacaktır. eğer yeni başladıysanız, makina hareketleri ile 2 ay kadar güçlenin. özellikle omuz için ters ve gereksiz ağır kilo girmeyin, çok kolay sakatlanabilen bir bölgedir. son olarak iyi ısının ve esneyin. sorularınız için özelden mesaj yazabilirsiniz.
    Saygılarımla

12. Dissiplin

Dissiplin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Tekrar Merhaba. Bir sorum olacaktı kahvaltıdan önce uyanir uyanmaz meyve suyu içiyorum kahvaltıdan yaklaşık 10-12 dakika önce oluyor bu ama doygunluk hissi veriyor ve kahvaltıda daha az beslenebiliyorum. Meyve Suyu ile kahvaltı arasında ne kadar süre olmalı ?

13. TurboTurabi

TurboTurabi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    kalkar kalkmaz şeker alma şekerle kahvaltıya başlanmaz

14. burak190706

burak190706 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Programcı
    Yer:
    Ankara
    Merhaba Dissiplkahvaltı öncesi ve antreman sonrası basit şeker alımı bazıları tarafından insülin hormonunu tetiklemek için kullanılan bir yöntem. ben bunu bulk dönemindekilerin antreman sonrası için yapmalarına saygı duyuyorum, fakat kendim farklı nedenlerden dolayı yapmıyorum. Daha detaylı bilgi için bu link deki yazıyı okuyabilirsiniz.
    http://ictenbakis.blogspot.com.tr/2013/11/insulin-nedir-yag-yakin.html
    Saygılarımla

15. Rooney

Rooney Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ncelikle herkese merhaba Bodye başlayalı 2 hafta oldu ve çok azimliyim başladığım zaman bu siteyi takip ettim ve anladımki sadece antremanla olmuyor bu kaslar gittiğim salondaki antrenör hocamdan rica ettim beslenme programı yazması için yazamam yasak dedi diyetisyen deģilim dedi bende 1 hafta sonra yine rica ettim ve bana göre bi program yazdı beraber size sormak istediğim şu yazacağım programla devam etsem haliyle ediyorum güzel bi ilerleme görürmüyüm
    Boy: 1.78 Kilo 78
    Ölçülerim bodye başladığım zaman alındı
    Pazu:Sağ 31 Sol29
    Bel:91.5
    Omuz:110
    Gögüs:92
    Beslenme programım
    Sabah kalkış (6:30)
    Yulaf ezmesi ile 200 ml süt
    4 tane haşlanmış yumurta 1 tane sarısıyla
    (9:30) 60 gram tavuk gögsü ve 50 gram pilav bir tane elma
    (12:00) bir tabak çorba
    (13:30) 60 gram tavuk gögsü ve 50 gram pilav
    (16:00) 60 gram tavuk gögsü ve 50 gram pilav
    (18:00) Eve gelince yine 60 gram tavuk gögsü ve pilav bir bardak acı kahve ve muz
    (20:00) ANTREMAN
    Antremandan gelince 4 tane yumurta beyazı 1kase yoğurt 100 gram lor peyniri
    EVET BESLENME PROGRAMİM BÖYLE Yorumlarınızı bekliyorum bilgilerinizi düşüncelerinizi paylaşırmısınız.

16. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    +

iPhone 6 'dan Tapatalk aracılığı ile gönderildi

17. burak190706

burak190706 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Programcı
    Yer:
    Ankara
    programında öncelikle yağ ve sebze göremiyorum.
    Saygılarımla

18. Rooney

Rooney Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet programda sebze ve yağ yok yağ olarak kuruyemişimi örnek verirsin

19. burak190706

burak190706 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Programcı
    Yer:
    Ankara
    kısacası, protein sentezi ve vitaminlerin sentezi için yağlar ve sebzeler çok önem arz eder. et yemeklerinin yanında kesin sebze tarzı (salata yani.aklın imam bayıldı gibi yemklere gitmesin) birşeyler ye. iki dilim kıvırcık bile olur.ama çeşitlendirmelsin ve arttırmalısın.
    yağ konusu da kolay. sana tavsiyem sızma zeytin yağı kullanman. ben yemeklerime sızma zeytin yağı ve gerçek tereyağını katıyorum.başka yağ kullanmam.ayçiçek yağı ve margarin tarih oldu benim için.
    kuruyemişlerin içindeki yağlar kaliteli ama yağdan kilo yapma olasılığı yüksek, başıma geldi. günde bir avuç kadar fındık-badem ve 4 adet de ceviz öneririm. üstüne çıkmasan bence iyi olur.
    Saygılarımla

20. Rooney

Rooney Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anladım söylediklerini degerlendiriceğim peki söylediklerinin haricinde beslenme programım güzelmi iyi bi faydası olurmu yoksa değistirmelimiyim ? :)

Sayfayı Paylaş