Genç yaşta vücut geliştirmeye başlamak

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 17 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba herkese öncelikle. Forumda çok okuyorum 15-18 yaş arasındakiler hangi sporu yapıyım diyor hiçbir Allah'ın kulu fitness yap demiyor. Üstelik vücut geliştirme forumundayız yani cahil insanlarda yok. Asıl tam zamanları bu spora başlamanın ama delinin biri kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış sözü tam buraya uyuyuor bence. Tabiki +120 kg squat girersen olumsuz etkisi olur o başka. Prof. ortopedi doktoruyla konuştum o bile cahil adam bench press diyor squatı gösteriyor ülkemiz böyle işte. Basketbol boy uzatıyor 7 yaşından beri basketbol oynayan arkadaşım 1.83 ben hiç oynamamam rağmen 1.82 oldum üstelik vg de yapıyorum , yani spor en fazla 1-3 cm olumlu yönde etkiler.

Kısacası şu sporu artık kötülemeyi bırakın. Ben bu spora başlamadan hergün abur cubur yiyen bi insandım hiç protein almazdım beslenme düzenimide bu spora borçluyum ve başlayalı 5 ay oluyor bu 5 ayda 2-2.5 cm uzadım.

Eğer hala kafanıza takılıyorsa squat , deadlift , bench press , leg press yapmayın içinizi rahat ettirmek için.
    Salona gelen 1.60-.70 bi dolu insan var ama 1.80-1.90 gelen insanda var.

Son düzenleme: 17 Kasım 2013
    berkin99 bunu beğendi.
  2. berkin99

berkin99 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    aynen abi bende 15 yaşımdayım 1 ay oldu 1.70 dim 1.72 oldum hacimlendim bencede bu sporu artık kötülemesinler.

neverbackdown. bunu beğendi.
  3. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Genç yaşta başlamak tabiki de avantajlı , kemik gelişimi devam ederken bu sporu yapmakla 25- 30 dan sonra yapmak arasında çok fark var , örnek vermek olursa 30 yaşında başlamış biri ile 18 yaşında başlamış biri aynı göğüs antrenmanını yapsalar , belki aynı kas kütlesine sahip olurlar ama genç olanın göğüs kafesi ilerde çok daha iyişekil alacak ve göğsü daha iyi gösterecektir, saygılarımla.

Sayfayı Paylaş