Geliştirmekte En Çok Zorlandığınız Kas Grubu Hangisi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve OdnamoK tarafından 29 Aralık 2006 başlatılmıştır.

Geliştirmekte En Çok Zorlandığınız Kas Grubu Hangisi?

1. Kalflar

15,9%
  2. Hamstrings

1,6%
  3. Quadriceps

1,9%
  4. Triceps

6,1%
  5. Biceps

16,3%
  6. Omuz

20,3%
  7. Göğüs

28,7%
  8. Sırt

9,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 234 üye.
  1. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Flex dergisinin internet sitesinde yer alan anketi buraya taşımak istedim. Bakalım aynı sonuçlar çıkacak mı?

Benim oyum omuzlara.

demircan256 bunu beğendi.
  2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Benim oyumda omuzlara aylardır aynı ağırlıklarla çalışıyorum belli bir bariyerin üstüne çıkmak imkansız gibi nedense

taygun89 bunu beğendi.
  3. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Evet Centaur, buna karşılık göğüslerim çok çabuk gelişiyor iki tane şınav çektiğim zaman bile şişiyor. Senin durumunda aynı mı?

halterman bunu beğendi.
  4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Evet hocam, en hızlı gelişen, beklentiye cevap veren göğüs bölgesi gibi görünüyor hem kendi adıma, hemde etraftan gördüğüm kadarıyla.

Omuzları göğüslerinden hızlı gelişen birini tanıyorum, omuzlarıyla birlikte kolları sonradan monte edilmiş gibi duruyordu :D tabi bu milyonda bir acaip bir durum :roll: .

5. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Genellikle böyle oluyor, omuzun yapamadığı işi göğüs yapıyor yada göğüsün yapamadığı işi omuz yapıyor. İnsandan insana değişiyor, benim çevremde omuzları daha hızlı gelişenlerin sayısı daha fazla. Tabii bunar benim görüşüm. :)

6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Senin görüşüne daha çok itimat edilebilir çünkü benim takıldığım salon çok kalabalık değil daha doğrusu ilerlemiş vücutçu sayısı epey az

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    onca yorumdan sonra söylemek zor ama benım en fazla verim aldıgım bölge omuzdur..
    gogus ise her zaman üzerinde en fazla durmaya calıstıgım bölge cunku bende en az tepki veren o..
    bu konu genetik yapıya göre cok deişebilir..
    yine bu forumda bazı arkadaşların az çalışsalar da trapezlerinin cok gelişmesi sorunu yaşadıklarını okumuştum..

ancak herkes kendi yapısına göre eksik hissettiği bölgelere odaklaşınca emeğinin karşılıgını mutlaka alıyor.. o nedenle kendini tanımak çok önemli bence..

8. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Bicepsler cok zor gelisiyor. 1bucuk yildir body yapiyorum duzenli antreman beslenme supplement bicepsteki sertligi yakalayamadim.oyle her antreman biceps calisan tiplerden degilim haftanin 2 gunu 2 hareket 8 set falan calisirim.

diger bolgelerden memnunum.

halterman bunu beğendi.
  9. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Göğüs çalışmayı seviyorum ancak ne kadar üstüne düşsem de şişmiyor kardeşim. Öte yandan kollarım ve omuzlarım az çalışıyor olsam bile gayet büyükler vücudumun kalanına göre. Bu yüzden kol,omuz ve sırt en rahat gelişen bölgeler bana göre. Göğüs ise gerçekten zor gelişiyor bende.

farma ve halterman bunu beğendi.
  10. star_gate

star_gate Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    benim sorunum üst göğüs normalde göğüs iyi ama üst göğüs ve göğüs arası kürde bile banamısın demedi artık ne yapsam nafile sanırım :lol:

halterman bunu beğendi.
  11. ahmet61

ahmet61 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    trabzon
    Benim en zor gelişen bicepslerim tam tersi omuzlarda çok çabuk gelişiyo

12. sercan1980

sercan1980 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    en yavaş omuzlarım gelişiyor. ne yaparsam yapayım çok zayıf kalıyor omuzlarım. çok zorlanıyorum birde omuz çalışırken.

13. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    omuz hareketlerinde ağırlık arttırmak zor 3 aydır yana açıştaki ağırlık sabit ama göğüs çalıştığım süre için çok iyi gelişti

14. vahsi

vahsi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    triceps benım ılk sorunum.ne yapsam dıy ehep duşunuyorum.sıteyede yazdım ama fazla cevap gelmedı belkı burda gelır arkadaşlar

15. CENTAUR

CENTAUR Guest

Birde gelişmeden ne anladığımıza bağlı bağzıları yapısal olarak az kilo ile çalıştığında bile kaslar büyür veya büyük görünür, bağzısı ise kuvvetlidir ve ağır basmasına rağmen adele büyük durmaz,

İzlenimlerime göre bağzı sporcular eğer görüntü iyiyse antrenmanda kaldırdığı ağırlığı önemsemez,

Bağzıları ise kütleli görünmesine rağmen antrenman performansında kafasına taktığı bir sınırı geçemezse onun için o bölge zayıftır, bunlar daha çok ağırlıkçı (powerlifter) veya halterci gibi davranıp bunları çokça önemserler (benim gibi)

Eğer bench preste son aylarda bariz bir ağırlık arttırmışsam veya diğer bölgelerde, buna rağmen omuz çalışmalarında hala aynı performansta takılı kalmışsam eğer omuz kütleli ve define görünse bile benim içim asla rahat etmez mesela ;)

Bodybuilding sporu bakımından yanlış bir bakış açısı aslında.

16. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bana kalırsa beyler bende kollar dıyecegım cunku agırlık artırıyo olabilirsin ama 1-2 sene yaptıktan sonra kollar kolay kolay buyumuyor cok iyi adamlarlada konustum kollar bazen ıkı yıl dahı aynı kalabiliyor benım fıkrım kollar

smltncr bunu beğendi.
  17. kartaltekin

kartaltekin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    IT
    Yer:
    istanbul
    bence herzaman en zor gelişen kaslar büyük olankaslardır, bunun yanında ise en zor çıkan kas karın kasıdır.. bunlar benim fikrim.

smltncr bunu beğendi.
  18. bigfoot

bigfoot Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benim de en cok zorlandigim karin kasi ve alt gogus.

smltncr bunu beğendi.
  19. CENTAUR

CENTAUR Guest

:D Artık en zorlandığım bölge omuzlar değil çünkü hacim ve ağırlık bakımından birden patlama yaptım çok memnunum darısı sizin başınıza arkadaşlar. 8)

Şimdi düşünüyorum da..
    En zorlandığım bölge hangisi..?

Pek seçim yapamadım karar verinece yazarım 8) :D :D :D

Selametle

20. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Önkollarım benim için en zor gelişen bölge, önkol kaslarım, uzun önkollarıma göre çok kısa kalıyor, sorun genetik yani, ama üzerine düşerek elden geldiğince kütle katmaya çalışacağım, iyice kafaya taktım son zamanlarda.

mcan09 ve smltncr bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş