gelişmede büyük sorunum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve enter33 tarafından 20 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    bu gün salonda ölçüm yaptırdım. 5. ayım bitmek üzere başladığımdan beri kilo alamadım yaklasık 60 kgım 180 boyundayım. geçen aydan bu yana 600g kilo almısım 500 gr yağ 100 gr kas :( gelişmem yavaş. Kilo alamıyorum bunu defalarcada belırttım. bir beslenme düzenim yok fakat çok yiyorum. yinede olmuyor. daha farklı bir önerisi olan yokmu ? ayrcıa %11 yağ oranım var kardio yapsam kaslardan gidermi duh

2. brhmcr

brhmcr Guest

.

Problem kalinlastirdigim yerde, kendine adam gibi beslenme programi yapmadan basarili olamayacaksin, cardio ne icin ? kilo mu alacaksin saniyorsun cardio yaparak?

Acil sekilde beslenme programi yap ki calisman bosa gitmesin.

3. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    Kesinlikle bir beslenme düzenin olmadan istediğini elde edemeyeceksin. Kardiyoda bence bir süre yapma çünkü beslenmeyi düzeltirsin kas kütlesi kazanırsın , kardiyo ile yağyı atarsın sana dışarıdan yine sıfıra sıfır elde var sıfır görünür tabi ölçüm cihazı varsa iş değişir

enter33 bunu beğendi.
  4. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    ne gibi bir beslenem proğramı yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Ayrıntılar içinde boğulmana gerek yok.

Senin yerinde olsam önce bir doktora giderdim. Endokrinoloji ye ve dahiliye ye görünebilirsin. Hormonlardan ya da parazitlerden kaynaklanan bir problem var mı yok mu öğrenmen faydalı olur.

Kilo almak istiyorsan cardio aletlerine sadece 3-5 dk liğine ısınmak için el sürebilirsin. Bunun haricinde olmaz..

Çok yemek önemli ama ne yediğin de öyle..
    Kompleks karbonhidratlar; bulgur pilavı, esmer pirinç ve makarna, esmer ekmekler (kepekli, çavdarlı vs..)
    Kuruyemişler ve kuru meyveler
    Kırmızı ve beyaz et, balık
    Süt ve süt ürünleri
    Yumurta

Günde 5 ya da 6 öğün yemek işini kolaylaştırır. Her öğün yiyebildiğin kadar, 'tıka basa' yemelisin.

Mantıklı hazırlanmış bir antrenman programını da bunlara dahil etmelisin. Acemiysen 2-3 aylık başlangıç programından sonra, kilo almış, fiziğin bir miktar gelişmeye başlamışsa 8-10 tekrarlı, genelini temel egzersizlerin oluşturduğu bir program uygulayabilirsin.

İp uçları vermeye çalıştım. Ayrıntısı çok, ayrıntılar forumda mevcut.

Prometheus676 ve enter33 bunu beğendi.
  6. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    en çok sıkıntı çektiğim şeyde şu ; çok sıkı ve iyi çalıştığımı düşünüyorum. fakat antrenmandan sonra (protein tozuda kullanmadığım için) gerekli proteinleri 30 dk içinde alamıyorum bunun için ne yapabilirim. en önemli sorunlardan biri bence bu antrenman sonrası beslenme.

Sayfayı Paylaş