Gelişme problemim :(

Konusu 'Diğerleri' forumundadır ve Tarantula37 tarafından 8 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Tarantula37

Tarantula37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba abiler foruma daha yeni katıldım şunu sormak istedim size
    ben 17 yaşındayım boyum hep kısaydı şimdide 1.62 falanım arkadaşlarımın yanında kardeşleri gibi duruyorum kilo problemimde var 45-50 kilo arasıyım çok zayıfım kilo sonradanda artar ama yaşım geçmeden boyum uzasın diyorum babamın boyu 1.80 küsur abiminde 1.80e yakın ben günde 10 saat okuldayım spor yapmaya pek vaktim yok ama zaman ayırmaya çalışacağım boyumu uzatmak için hangi antremanları yapmalıyım 1 senedir kastamonu cide deyim burası küçük bi kasaba yani spor salonu falan yok gravity boots falan diyorlar ama ben bi sormak istedim :(

2. Tarantula37

Tarantula37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kimsenin bi fikri yok mu ya :confused:

3. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    bir doktora gitseydin kardes

huzur nerde ki

4. gags

gags Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    Boy uzatma diye bişey yoktur forumu araştırırsan bu konu hakkında çok açıklama yapıldı . Ben sana kısaca özet geçeyim boyunun uzayip uzamayacagi genetikle alakalıdır hastaneye gidersen kemik yaşını ve ne kadar uzayabilecegini öğrenebilirsin.

Benim babam 1.68 annem 1.63 ben 1.82 yim baba tarafında 1.75in üstünde benden başka kimse yok ben iyi bir istisna olarak gelmisim sansliyim. Şuan ergenlik çağındasın hiç belli olmaz boyun birden atabilir o yuzden en sağlıklısi doktorla görüşmek :)

5. Tarantula37

Tarantula37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Burası küçük bi kasaba olduğundan hastanede onu yapamazlar merkezde 3 saat uzaklıkta oraya gittiğimde öğreneyim madem sağolun

6. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    büyüme hormonu eksikliği olabilir.

7. Tarantula37

Tarantula37 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende öyle düşünüyorum bu hormonuda dışarıdan alınca zararı oluyor diyorlar okul olduğundan kastamonu merkeze gitmeye vaktim olmuyor artık anca yazın :/

8. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Kardes bu isi erteleme. Okulu as bir gun bisey olmaz. Buyume gelisme sorunu onemlidir. Git bir gorun sonra ilerde gec olabilir

huzur nerde ki

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  9. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    abiler' demişsin ama bende başka bir noktaya değinmek istiyorum. stres, yetersiz beslenme, uygunsuz koşullar ,genetik , hastalık...bunlarıda araştırman gerekir nitekim doktor birinci ağızdan en doğrusu olacaktır. blastfire katılıyorum, erteleme!

10. Şafak Bilgili

Şafak Bilgili Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay/İskenderun
    Bu birazda şans işidir benim annem 1.65 babam 1.72 Ben şuan 1.70 civarıyım 16 yaşımdayım abim 1.76 . Daha gelişimim için 6 sene var ve abim benim yaşımdayken daha kısaymış

11. gençalperen

gençalperen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    17 yaş 187 boy ;):):)

12. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bu arada bu gravity boots olayı ilk çıktığında, ( ki 15 senesi var ) değişik bir karın çalıştırma aleti olarak pazarlanmıştı.
    - sonradan sırt ağrılarına da iyi gelebilir diye ekleme yaptılar.
    - "fıtık tedavisinde kullanılabilir" e geldi iş, (inversion therapy - pseudo science - sözde bilim olarak geçer)
    - baş aşağı durmanızdan mütevellit omurların arasını geçici olarak açtığı için antreman sonrasında boyunuz max 4-5 cm uzun çıkabilir dendi. 1-2 saat içinde eski haline yerçekimiyle beraber geliniyor dendi.

- Bugün geldiğimiz noktada ise boy uzatıyor deniyor, "çocuk 1.60 imiş, 1.86 olmuş" diyen bir kullanıcımızın linki aşağıda.
    https://www.bodyforumtr.com/threads/gravity-boots.111593/
    el insaf 26 cm ya.... ne hayaller ne hayaller.

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  13. NORTHS

NORTHS Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim ben eskiden basketbol ile uğraşıyordum ve basketbol antremanına başlamadan önce ısınma hareketleri var bu hareketler boy uzamasında ufakta olsa etki yapıyo ben basketbolu bıraktıktan sonra bile devam ettim boyum 185 ayrıca bizim ailede uzun boylu çok nadir bu hareketler faydalı olabilir evdede uygulaya bilirsin

14. Pozitife

Pozitife Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    BCAA kullanıyorum ben tavsiye ederim büyüme hormonu ama sporda yapıyorum bence fitnıssa başla ben suan 168 boyumdayım 16 yaşımdayın fitnıss hocam bana dediki bcaa ve boy uzatma hareketleri yaparsan 180 rahat geçer

15. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Heryere boş boş yorum yapma
    Hocana benden selam söyle
    3 saat gitsen şehir değiştiriyorsun

KaraFırtına bunu beğendi.
  16. Yunussecgen

Yunussecgen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Bunu bu konu altında paylaşma ihtiyacını neden duydun adamı ezmek içinmi ? Uzun olmanı sağlayan ailendir. Haberin olsun ;)

Kardeşim boy uzaması genelde genetikle alakalı.. Yani bir insan çok istisnalar hariç maksimum 22 yaşına kadar uzama gösterebiliyor 20 yaşından sonra zaten Ergenlik dönemi bittiği için metabolizmalar normal hıza dönüyor.17 yaşındasın 3 senede fazla bir boy uzarmı bilmiyorum ama , Jumping squad vb pliyometrik egzersizler sana yardımcı olur..Ayrıca zıplamaya dayalı sporlar yap(Basketbol,Voleybol vb.) bu spor ve egzersizler sana yardımcı olarak hem bacaklarındaki kas liflerini uzatıcaktır hemde belli oranda kemik uzaması gösterecektir.

Kolay gelsin.

17. darkwol

darkwol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Buradan alacağın tavsiye bir işe yaramaz. Bu genetikle alakalı bir konu gibide görünmüyor.
    Direk doktora git bir hormon ölçümünü yaptır. Evet sporcu gıdaları vitamin mineral bakımından zengin, belki ufak tefek yardımları olabilir. Hatta vücut geliştirmeye başladığında boyun 2-3 cm uzayacaktırda. Ancak bununla sınırlı kalacaktır. Eğer hormonlarınla alakalı bir sorun varsa bu doktor gözetiminde, doktorun vereceği hormon tedavisi ile giderilebilir. Daha yaşın küçük boyunda uzamada olacaktır.

Sayfayı Paylaş