gelişim çağında en fazla kaç kilo kaldırılmalı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve lucesgo tarafından 20 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    gelişim çağında en fazla kaç kilo kaldırırmalı ben mesela kendime sınır olarak barla birlikte 100kg yi belirledim sizce fazlamı ağrılığı düşürmem mi gerek yoksa azmı max kilo kaç olmalı örnek şu klodan sonra ağırlı komuriliğiniz ve kıkırdağınıza baskı yapar boyunuz kısalır gibi ...
    100kg ile squat deadlift row bech press vs..

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    tam bilmiyorum ama kilonun 0.86 sından fazlası zarar diye biliyorum ama kesin emin değilim bilgililerden bende merakla bekliyorum

3. mbcoskun1

mbcoskun1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya/Konya
    Daha şimdiden bunları düşünme bence o seviyeye gelene kadar baya bi gelişim kaydedeceksin eğer sporu bırakmayıp düzenli olarak çalışırsan tabi sürekli arttırmak isteyeceksin çevremden gördüklerim bunlar genelde sürekli bi bölge belirlenir 18-20 yaşında arkadaşlarla muhabbet ederiz mesela ya kanka şu tricepsi bi çıkaramadık falan der ona yüklenirler sonra başkası gelir alt göğüsüm yetersiz mi üste göre falan der bu işler zamanla olur senin için erken bence yaş olarak çalışmaya devaaaam başarılar...

4. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    şimdiden bilgi sahibi olsam fena olmaz ama triceps çıkaramayan ilk squat deadlif gibi kuvvet arttırıcı hareketlere yönelse çok daha iyi çıkarır...

5. mbcoskun1

mbcoskun1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya/Konya
    Ben onu örnek olarak söyledim sen yanlış anlamışsın.
    Anlatmak istediğim konu zaman geçtikçe vücudun daha iyi hal alacak ve sen bunu beğenmeyeceksin biraz daha biraz daha diyeceksin çevremden gördüklerim bunlar senin böyle olmayabilir herkes aynı olacak diye bir kaide yok tabiki

6. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    ben espirisine dedim de sonuna gülücük koymayı unutmuşum :D ama ben kendimi kaptırıp ta zarar vermicem ve verecek biride değilim onun için 100 kiloyu max sınır olarak tutucam ama bu kilo kemiklerimi ve eklemlerime zarar vericekse istemeyerek te olsa aşağı çekerim belki çok hırslı ve hevesli yaşıtlarım gider 150ks 3 tekrar basabilir ama ben bu hataya düşmücem vücuduma kalıcı hasar vericeğime 2 yıl beklemeyi tercih ederim bunun için öğrenmek istiyorum...

Sayfayı Paylaş