Gelecekte Dünyayi Bekleyen Tehlikeler

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Beatboxer tarafından 7 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Arkadaşlar herkese merhabalar;

Hürriyet'in internet sayfasında gezinirken bir iki araştırma haberi çıktı karşıma; dikkatle inceledim...Dünyanın sonuyla ilgili gerçeğe yakın senaryolar...

Birincisi : Japonlar'dan bir göktaşı senaryosu : http://www.hurriyet.com.tr/gundem/7238886.asp?gid=180&a=717887

İkincisi : İngilize The Guardian gazetesinin senaryosu : http://www.hurriyet.com.tr/gundem/7235786.asp?gid=180&a=998830

Arkadaşlar; bu konu çok ciddi bir konu...
    Bu forumda da sayfalarca içimizi döktük; artık insanoğlu doyuma ulaştı; ne yapacağını bilmiyor; azdı; para hırsı beyinleri kalpleri kemirdi diye...
    Allah'ım bunları nasıl takdir edecek; işte biz de bunların üzerine böyle senaryolar kuruyoruz...Sonuçta hepimiz yine toğrağa döneceğiz; ancak elimizdekilerin kıymetini bilmeden dönmeyelim; bir an için maneviyatımızın kıymetini bilelim...Bu ufak tefek uyarılar en azından bunun için olsun !

2. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    beatboxer bunlar gerçekten çok güzel ve maneviyatımızın kıymetini bilelim diye koymussun ancak ikişey benim dikkatimi çekti birincisinde sonuç evrim teorisinin basına dönüyor(sadece deniz canlıları hayatta kalmış gözüküyor) ikincisi ise direkt evrimle baslıyor. açıklamaya çalıştığın konuyla koyduğun kaynaklar bence çok çelişiyor.bence insanın maneviyatını yeniden düşünmesi için bütün insanlığa bakması yerine sadece insan olarak kendine bakması yeterli olur diye düşünüyorum.

3. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Tabii ki bu ince noktaları farketmişsin; öğrneğin buna Japon'ların yaptığı ilk görüntülerde neden sadece Akropol'ün yok olmadığını ve mimarisini dimdik ayakta koruduğunu sorgulamayı da ekleyebiliriz..vs..vs..

Benim asıl değinmek istediğim konu; bu görüntüleri sadece birer sembol olarak değerlendirmeliyiz; bir an için insanlığın kıymetini bilebilmemiz için...

Saygılarımla...

4. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    sende söylediklerinde haklısın evet.ben sadece seninde dediğin gibi dikkatimi çektiği için söyledim çünkü bu tip dünyanın tamamen bi afetle yok olacağını anlatanların bana sanki amaçları kıyameti unutturmak gibi geliyor.

5. msaeternal

msaeternal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Valla dünyanın bilmem ama bizim sonumuz susuzluktan olacak. Suları keseceklermiş 2 günlüğüne İstanbulun göbeğinde.

6. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Bu söylediğinin üzerinden hareket edersek çok göreceli bir konu çıkar ortaya...Halbuki insanoğlunun sonu göreceli değil bana göre; en azından kendi sonumuzu göz göre göre hazırladığımız kesin bir yargıdır...

7. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    ölüm ve yokluk herkes için farklı bi şey ifade eder buda yaklaşık 6,5 milyar görecelik demektir.sonuçta her din diğerine seninki yanlış diyo yani şuanki duruma göre sonuç belli aslında herkes cehenneme gidiyo.tamam farkettim konuyu çok saptırdım sadece gelmek istediğim sonuç su nasıl gidicez veya nasıl bi şeyle karşılaşıcaz

8. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    ya hiç sorma sabah kalktım banyoya girdim suyu bi açtım çamur akıyor kafa_

Sayfayı Paylaş