Gece yatmadan protein kullanmak göbek yapar mı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve YeaP tarafından 14 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. YeaP

YeaP Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    4.5 Aydır BB yapıyorum. 1.5-2 aydırda MMA antrenmanı yapıyorum.
    19 yaşındayım boy 1.78 kilo:70
    Yaklaşık 3 aydır protein tozu kullanıyorum (ilk 2 ay sadece spordan sonra kullandım)
    Sporu öğleden önce yapmak zorundayım okul nedeniyle. Sabah kaltıkdan 1 saat sonra spora başlıyorum. Sabah kalkınca yarım porsiyon antrenmandan sonra 1 porsiyon ve gece yatarken yarım porsiyon olucak şekilde kullanıyorum.
    Kilo almak istiyordum BB ye başlarkeb 64 kiloydum. 67 ye kadar herşey normaldi.Son 3 haftada 3 kilo aldım hızlı bir şekilde. Aniden göbeğim çıktı. Bu kadar yoğun antrenman yapmama rağmen ( 3 ay boyunca haftada 6 gün son 1.5 aydırda 3 gün mma 3 gün bb ) göbeğimin olmasına inanamıyorum. (haftada en az 4 kere bazen 5 yada 6 kez karın kaslarımı çalıştırıcı şeyler yapıyorum) Antrenmanda slim fit tişörtler giyiyorum kanatları filan sıkınca vücudum baya bir üçgen duruyor. Ama o göbek herşeyi bozmaya başladı.
    Spordaki hocama danıştım. Gece protein alımı yapmamamı söyledi. Diğer konularda ise gece protein alımının yararlı olduğu yazıyor. Kafam karıştı. Sizce ne yapmalıyım? Birde antrenmandan önce 10 dakika bisiklet binmemi söyledi. Alt karın için faydası olur mu ?

2. mandia

mandia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Gece protein tozu kullanmak yerine Süt (casein) içmen bence daha mantıklı. Tabi beslenmeninde büyük rolü var.

HUAWEI P6-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. YeaP

YeaP Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Zaten gece yatmadan içerken sütle karıştırıp içiyordum. Bundan sonra protein tozu kullanmadan sade süt içmeyi denemeliyim

Sayfayı Paylaş