GECE UZUV UYUŞMASI

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve okaysarac tarafından 29 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaşlar, geceleri ara ara uyanıyorum ve her uyandığımda kolumun yerinde bir et parçası buluyorum. Hissiz, hareketsiz, bütün ağırlığıyla öylece yatıyor. Kaldırmakta zorlansam da orada ne kadar çok et ve kemik olduğunu diğer elimle yokladığımda anlıyorum. O süreliğine bana ait olmayan bu uzvum, bana felçlilerin neler "hissedemediklerini" bir defa daha hatırlatıyor. Sonra birden kan dızzzzztt diye ılıkça akmaya başlıyor kola. Bayağı bayağı hissediyorum. Sonra yavaşça işaret parmağım, daha sonra diğer bölgeler canlanıyor, hisleniyor, kımıladatabiliyorum. Bu durum sizde de sıklıkla oluyormu? Body e başladığımdan beri bende artmaya başladı. Bu durumun kötü bir yan etkisi varmı? Ya da bir belirti olabilirmi? Önlemek için neler yapmak lazım fikri olanlar? :?

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Büyük ihtimalle omuzlarının genişlediğinin işaretidir bu
    Bende de son zamanlarda çok rahatsızlık vermeye başladı sağ tarafıma yatardım, sol dizimi yukarı çekerdim, sağ elimi yanağımın altına koyardım, sonradan sağ elimi yanağımın altına koyamamaya başladım, ardından sağ ve sol tarafıma yatamaz hale geldim, sırt üstü yatıyorum ama bu seferde kabuslar yakamı bırakmıyor, hem de ne kabuslar :shock: başkası görse kesin s.çar korkudan :? . kendi horlamamı duyuyorum, uyanıyorum, sonra bir yolunu bulup sağ tarafıma yatıyorum, ama bende nadir oluyor kol uyuşması, hareketli uyumamdan dolayı galiba.

Cep telefonunu uzun süre kulakta tutamamalar, yazın dar ve terli t-şörtü çıkartırken can çekişmeler bunlar body cinin olmassa olmazıdır :D .

3. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Evet çok kötü bir durum çok sık oluyo kollarıma her seferinde bir daha kolumu oynatamayacağım diye o kadar korkuyorum ki ama bu uyandıktan sonra en fazla 10 saniye felan sürüyo ilk önce işaret parmağı kıpırdıyo sonra diğerleri zaten işaret parmağı hafiften kıpırdamaya başlayınca başlıyorum şükretmeye.

4. muratistan

muratistan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makina Mühendisi
    Yer:
    İZMİR
    kollar

ben de hep yüzüstü ya da yan yatardım. Yüzüstü yatarsam göğüs bölgem de dolaşım yavaşlar, büyüme olmaz diye bir saçma teorim var, o yüzden yatamıyorum. Yan yatamıyorum, çünkü kolum benim de geçenlerde 2 kere tutuldu. Aynen kanın tekrar akışı çok acaip bi duyguydu. Sanırım nispeten (88kg.) ağır olduğum için yan yatınca kolum tutuluyor. Bu sebeple sırüstü yatıyorum, ve evet bende kabuslar görüyorum. Ne alakası var anlamadım.

5. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    arada sırada oluyor..

evet bende de bazı zamanlar oluyor gecenin bir saati uyanıyorum ve kolumu kıpırdatamıyorum.. kıpırdatana kadar uyuyamıyorum :?

6. kerembey

kerembey Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    ankara
    bendede oluyor bu durum.insan korkuyor gerçekten ama artık sizlerdede olduğunu öğrenince bitaz içim rahatladı demekki body yapanlarda oluyor.

7. oric

oric Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    En çok sol elim uyuşuyor, daha sonra farkına vardım ki bileğim kalınlaşmış ve saatin titanyum kayışı uyurken damarları sıkıyor .. Artık saatsiz yatıyorum (Kayışı saatçiye götürünceye kadar)

8. oric

oric Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    yabancı forumlarda okuduğum kadarı ile ÇOK CİDDİ BİR BELİRTİ o yüzden BB e süresiz ara veriyorum

9. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ya arkadaşlar bilmiyorum da bana da oluyo o bazen.Kolunun üstüne yatınca falan tabiki uyuşur,bence sorun ondan :) Yani büyütülecek birşey değil bence rahat olun ;)

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    İşin en komik yanı uyuşan kolu diğer elle kütük gibi sağa sola taşımak oluyor. Kanın tekrar kola akmaya başladığı ilk andaki his de güzeldir.

11. oric

oric Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi kolun üzerine yatıp uyuşsa içim rahat edecek. Ben uyku esnasında kımıldamadan yatarım. Gece sık sık uyanırım. TAMAMEN SIRT ÜSTÜ, KOLUMUN DOLAŞIMINI ENGELLEMEYEN bir pozisyonda yattığım halde sol elimin serçe, yüzük ve orta parmaklarında kalkar kalkmaz bir karıncalanma (bu en hafifi) ya da tüm elde hissizlik ve karıncalanma ile uyanmaya başladım.

Şimdi yabancı forumlarda "numb hand body building" diye arama yaparsanız bu konudan muzdarip yabancı sporcuların da yazılarını okuma fırsatınız oluyor. "Kollarım omuzlarım genişledi, kan deveran edemiyor o yüzden uyuşuyor" diye bir şey yok. Konular hep ensedeki sinirlerin travması, Carpal Tunnel Syndrome, Bilek sinirlerinde zedelenme vs. vs. Bu kadar ciddi riskler varken uzman bir fizyoterapiste danışmadan ve muayene olmadan devam etmeme kararı aldım. Eğer sizde de benzer belirtiler varsa lütfen dikkatli olun. Sinir zedelenmelerinin şakası yok

12. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Neyin belirtisi bu ayrıca bb ile alakası yok sorduğum 10 kişiden 8 i bu olayı yaşıyor bb yapmamalarına rağmen.

13. oric

oric Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Doktorla öngörüşmemde omuzlardan geçen sinir ve damar grupları ile ilgili bir problem olabileceğini söyledi. Önümüzdeki hafta MR / Tomografi çekilecek. Sonuçları paylaşırım. KESİNLİKLE OMUZLARIM KASLANDI NORMALDİR diye düşünmeyin ...

14. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    2 sene öncesine kadar bende de oluyordu... sonra yavas yavas azaldi ve normale döndü.. o zamanlari cok iyi hatirliyorum.. her kolum geri canlandiginda Allah'a sükrediyordum ki azalarimin her birini hissediyorum..

ancak son günlerde nedense zaman zaman sol kolumda, özellikle önkolde sertlikler hissediyorum.. kaslar gerili sanki...kolumu iyice uzatinca daha cok hissediyorum sonra..

benzer sorunlari olan var mi acaba ?
    oric'in yazdilarini okuyunca acikcasi tirstim ben de biraz.. hic önemsemiyordum simdiye kadar.. yaklasik 2 aydir zaman zaman oluyor..

15. CENTAUR

CENTAUR Guest

Size bir tavsiyem olacak sakın basit bulup hafife almayın banada annem söyledi gerçekten çok alakası var şöyleki;

Yan yatarken yastığınızı başınızla omzunuzun arasına iyice sıkıştırın yastık çok ince veya çok yumuşak olmasın kesinlikle yastık omzunuzun altında durmasın aynı hizada hatta omzun üstüne ve boynun altına iyice sıkıştırın bir deneyin bakalım nasıl rahatlatıyor insanı ;) .

16. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bunu kendimi bildim bileli zaten yaparım omuzla boyun arasını doldururum. Çift yastık ya da o da yoksa yastığı dikine koyarım, hatta katlarım.

17. kreodaites

kreodaites Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    body olayına kafayı taktığım ve deli gibi çalışıp beslendiğim zamanlar bende de olmuştu ben hızlı gelişmeme bağlayıp sallamadım sonra geçti zaten..

18. oric

oric Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bugüm elektromiyografi testine girdim. Sol kola dirsekten parmak ucuna elektrik şoklaı ile uyararak sinirlerde zedelenme olup olmadığını ölçtüler. Test sonuçlarını ptesi prof yorumlayacak ama ilk teşhis omuzda değil dirsekte zedelenme olduğu. Zedelenmenin sebepleri ve BB'e devam edip etmeyeceğim pazartesi belli olacak.

19. oric

oric Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    pazartesiden önce kendi özel notum, millet yıllarca çalışıyor, inanılmaz ağırlıklar kaldırıyor Tık yok, bizim naçizane kendi çapımızda sporumuz sağdan soldan vücudu zedeliyor ... Yaş ilerledi ondandır diyorum ... Yine de herkes kendine dikkat etsin, kaç sene yaşayacaksak yaşayalım vücudumuz tek parça halinde bize lazım

20. CENTAUR

CENTAUR Guest

Katlıycaksın tabi abi bide katlamasaydın bari 100 kilo enseye press yapıyorsun o omuzlar hak ediyor ;) .

Sayfayı Paylaş