Gece idrarı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Steve Austin tarafından 15 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Arkadaşlar biliyorum başlık biraz garip ve mizahi oldu fakat çok önemli bir sorunum var havalar ısındıkça su alımını arttırdım.Bunun yanında creatın glutamıne proteın ve argının kullanıyorum.Son 2 aydır gecelerı ıdrara cıkma ıstegıyle uyanıp tuvalate gıdıyorum ve uykum bolunuyor.Bu konuda arastırmalar yaptım ve bobreklerle ılgılı bır sorun olduguna daır bır ıkı yazı okudum.Fakat bu gunluk 4 lıtreden fazla su tuketen bır ınsan ıcın dogru mudur yada gecerlı mıdır bılemedım.Eger aranızda 4 lıtreden fazla su tuketenler varsa benim gibi gece ıdrara cıkıyorlar mı bu normal bı durum mudur bunu bılmek ısterım.

2. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    bende gecede bir kere mutlaka idrar çıkarım. Yatmadan önce ya da gün içinde aldığın sıvıyla ya da beslenmenle alakalı. (Hatırlıyorum ben ya da yeğelerim olsun, küçükken akşamları kavun ya da karpuz yedirmezlerdi. Malum sebepten)

Ama içim rahat etsin diyorsan bir laboratuara git 10 - 15 TL gibi bir bedelle tam idrar tahlili yaptır. O da içini rahatlatmaz ise bir üroloğa görün. Maksat kontrol olsun. Benim ailemde prostat kanseri riski var ben yılda bir kere düzenli üroloğa gider parmaklatırım.

3. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Korktugum sey prostat kanseri değil ama haklı olabilirsiniz.Prostat kanseri çok ileri derecede bir hastalık benim sormak istediğim bu su alımıyla mı ilgilidir yoksa böbrekler supplemnt kullanımından dolayı zorlandığı için buna bağlı bır sebepten midir gece ıdrara cıkmak

4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    tabiki değildir. aşırı sıvı tüketimi sebebiyle tuvalet ihtiyacınız oluşur.
    bunun dışında istem dışı yada istemle sıvı alımlarınızda duruma bağıl oluşur.

örneğim vucudunuzun sıvı kaybettiği durumlarda yada en basit örnekle cinsel birleşim sonucu oluşan sıvı kaybı beyin ozmoreseptörleri tarafından uyarı alırsın ve sıvı tüketirsin.

bu sinyal sonucu sıvı aldığında ihtiyaç hissiyatın kaybolur. ama daha sıvı ihtiyaç yerine ulaşmamıştır.

sonuç olarak; aşırı sıvı tüketiminden dolayı tuvalet ihtiyacın doğmaktadır.

themertyildiz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş